Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 Yılı Personel ve İşçi Alımı Başvuruları Bitti

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için sabırsız bekleyiş nihayet sona erdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli 785 personel alacağını açıkladı. Başvurular 25 Eylül ila 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.  İşte, Turizm ve Kültür Bakanlığı personel alım tarihi ve başvurularına dair detaylar...


Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılı kurum idari kurulu Nisan 2019 toplantısının tutanakları yayınlandı. Bu toplantıda yetkili sendikanın istihdam ile ilgili sorusuna Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verlen cevapta, Devlet Personel Başkanlığına (DPB) 785 kadro pozisyonu ile 600 kontenjan talebinde bulunulduğu belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı söleşmeli personel alımı hakkında duyuru için TIKLAYINIZ

***

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 140 SÜREKLİ İŞÇİ (GÜVENLİK GÖREVLİSİ) ALACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatı birimlerinde koruma ve güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda görev yapacağı il ve sayısı belirtilen “Sürekli İşçi” kadrolarına alım yapılacaktır. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 30/09/2019 - 04/10/2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

I. SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI 

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak. 

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak. 

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 

4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak. 

5) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.) 

6) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. 

7) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). 

8) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak. 

9) Engelli ya da eski hükümlü olmamak. 

10) Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla, herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmak. 

11) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak. 

12) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi, bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız, feshedilecektir. 

13) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanların başvuruları duyuru/sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

14) Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak. 15) Adaylar, kamu hizmetinin görülmesini temin amacıyla ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde istihdam edileceğinden, iller arası nakil hakkı verilmeyecektir.

TÜM İLAN İÇİN TIKLAYINIZ...

KamuAjans

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
KARAHAN 2 hafta önce

Kütüphaneci, arkeolog vd. tamam çok güzel de sayın yetkililer restoratör alımı 2013'trn beri hala olmadı, Kütürel Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü lisans mezunu bu yıl yaklaşık 60 var. Bakanlık vd. kuruluşlara alım bekliyoruz. Çok ihtiyaç var ama alım olmadığı için, yetkili olmayan ellerde tarihi ve kültürel eserlere restorasyon adı altında zarar verilebiliyor.

Misafir Avatar
Erkin 3 hafta önce

iibf mezunlarına yine yazık, yetişkin işsizliği de çabası

Misafir Avatar
İSMET 3 hafta önce

DEVAMLI İŞE ŞHTİYACIM VARDIR SIKINTILARIM VARDIR ZOR DURUMUNDAYIM YARDIMCI OLUNUZ SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

Misafir Avatar
A 3 hafta önce

Yine restoratör yok ...

Misafir Avatar
byz 3 hafta önce

Kimse neden restoratörleri hatırlamıyor, yada hatırlamak istemiyor?
Bu şartlarda Hangi kuruma hangi pozisyonla başvuru yapacağız ?
Biri bizi aydınlatsa çok iyi olur

Misafir Avatar
Hediye 4 hafta önce

Sanat tarihçi alımı neden az oluyor ve niye net bir tarih verilmiyor

Misafir Avatar
Ali 4 hafta önce

6 yıl oldu restorasyon bölümünde alım yok

Misafir Avatar
Zeynep 1 ay önce

Turizm işletmeciliği mezunlarının kültür ve turizm bakanlığında çalışamaması ne trajikomik bir durum özellikle ülkemiz tam bir turizm ülkesiyken yazıklar olsun adımızı dahi geçirmeyenlere