Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 Yılı Güvenlik Personeli Alımlarında Son Gelişmeler Neler?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, televizyonda katıldığı bir programında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan beklenen personel alım taleplerine dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftalarda ise sürekli işçi kadrosunda 140 alım gerçekleştirileceğine dair ilan yayınlandı. Turizm ve Kültür Bakanlığı personel alım tarihi ve başvurularına dair detaylar...


Kültür ve Turizm Bakanlığı Sürekli İşçi (Güvenlik Personeli) Yedek Adaylara Duyuru

Bakanlığımıza alınacak Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Sürekli İşçi) pozisyonuna başvuruya esas belgelerini süresi içinde vermeyen ya da eksik belge veren 163 adayın yerine yapılacak sözlü sınava katılmak üzere, aşağıda adı ve soyadı belirtilen adayların yine aşağıda belirtilen form dilekçe ve belgeleri “İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 Çankaya/ANKARA” adresinde bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına 15/11/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar elden veya posta yolu ile teslim etmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Formun ve eklerinin belirtilen tarihe kadar; verilmemesi ya da belirtilen adrese gönderilerek Bakanlık genel evrak kayıt sistemine kaydının yapılmaması halinde, başvuru yapılmamış kabul edilecektir.

Ayrıca, başvuruya esas belgelerinin incelenmesinde sınava katılma şartlarını sağlamadıkları tespit edilen 15 adayın listesi ile başvuruya esas belgelerini teslim etmeyen adayların listesi aşağıda belirtilmiştir.

YEDEK LİSTEDE YER ALAN ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER:

a) Form Dilekçe, (İndirmek için tıklayınız...)

b) Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği (Yurt dışında öğrenim görenler denklik belgelerini de ekleyeceklerdir.) (*),

c) Özel Güvenlik Sertifikası (Silahlı) (Belgenin fotokopisi aslının ibraz edilmesi kaydıyla ilgili görevli tarafından tasdik edilebilecektir.)

ç) 7/11/2019 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet kapısı üzerinden de alınabilir),

d) Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesinin onaylı örneği, (E-Devlet kapısı üzerinden de alınabilir) (*)

e) Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

f) Özgeçmiş çıktısı. (Islak imzalı)

((*) Yukarıda (b) ve (d) numaralı sıralarda yer alan belgelerin fotokopileri, belgenin aslının ibraz edilmesi halinde, sıralamada yer alan adayların halen bulunduğu yerdeki Bakanlığımız birimlerince veya Personel Dairesi Başkanlığınca başvuru esnasında, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra ilgili görevli tarafından onaylanabilecektir.

Ancak, bulunulan yerdeki Bakanlığımız birimlerince yapılacak onay işleminde, onaylayan görevlinin adı-soyadı ve unvanı, onay tarihi, aslının aynıdır ibaresi ile okunaklı birim mühür baskısının bulunması gerekmektedir.)

SÖZLÜ SINAV TARİHİ VE YERİ www.kulturturizm.gov.tr İNTERNET ADRESİNDE AYRICA DUYURULACAKTIR.

DUYURUYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Karuma guvenlik gorevlisi olan arkadasim var mi Maas ne bilgi verir misiniz 4 hafta önce

Sns

Misafir Avatar
Yatırımcı Bilgi Merkezi – YaBİMER 1 ay önce

Ülkemizin kalkınması ve istihdam sağlaması adına güzel bir adım. Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Memleketi Cazibe merkezi yapacak projelerle yatırımlara destek olmalı üretimi artırmalıyız. Türkiye gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin deriz.

Tüm kurumlardan belediyeden, bankadan, hazineden ve sahibinden satılık daire, işyeri ve arsaları, yani en ucuz yatırım fırsatlarını göreceksiniz çok fazla para ödemeden yatırımlarınıza başlangıç yapabilirsiniz.

Yabancı yatırımcılar için haritadan bulma özelliği ayrıca geliştirilmiştir.

https://www.kralilan.com/haritada-ara/


haberyabimer@gmail.com

Misafir Avatar
KARAHAN 2 ay önce

Kütüphaneci, arkeolog vd. tamam çok güzel de sayın yetkililer restoratör alımı 2013'trn beri hala olmadı, Kütürel Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü lisans mezunu bu yıl yaklaşık 60 var. Bakanlık vd. kuruluşlara alım bekliyoruz. Çok ihtiyaç var ama alım olmadığı için, yetkili olmayan ellerde tarihi ve kültürel eserlere restorasyon adı altında zarar verilebiliyor.

Misafir Avatar
Erkin 2 ay önce

iibf mezunlarına yine yazık, yetişkin işsizliği de çabası

Misafir Avatar
İSMET 2 ay önce

DEVAMLI İŞE ŞHTİYACIM VARDIR SIKINTILARIM VARDIR ZOR DURUMUNDAYIM YARDIMCI OLUNUZ SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

Misafir Avatar
A 2 ay önce

Yine restoratör yok ...

Misafir Avatar
byz 2 ay önce

Kimse neden restoratörleri hatırlamıyor, yada hatırlamak istemiyor?
Bu şartlarda Hangi kuruma hangi pozisyonla başvuru yapacağız ?
Biri bizi aydınlatsa çok iyi olur

Misafir Avatar
Hediye 2 ay önce

Sanat tarihçi alımı neden az oluyor ve niye net bir tarih verilmiyor