Devlet Demiryolları (TCDD) Personel Alımı için Başvurular Devam Ediyor! TCDD'ye Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2019 TCDD personel alımına ilişkin yüzlerce aday tarafından beklenen ilan geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Tren Makinisti, Tren Teşkil İşçisi, Lokomotif Tamircisi, Motor Tamirciliği ve Kaynakçı gibi farklı iş dalları için gerçekleştirilecek olan alımlar için başvuru şartları ve tarihi belli oldu. TCDD toplamda 353 personel alımı yapacağını ilan etti.

Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, İŞKUR üzerinden kabul edilecek başvurularla, 353 personel alımı gerçekleştireceğini duyurmuştu. 2019 TCDD personel alımları için başvuru şartları ve tarihi belli oldu. Personel adayları Marmaray İşletme Müdürlüğü, Ankara Demiryolu Fabrikası, İstanbul Lojistik Servis Müdürlüğü ve Anadolu'daki farklı müdürlüklerde görevlendirilecek.

TCDD personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların, 25 Ocak 2019 tarihine kadar gerekli belgeleri TCDD Taşımacılık AŞ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı İşçi İstihdam Şubesine teslim etmeleri gerekiyor.


Aylardır beklenti içinde olunan TCDD personel alımına dair beklenen duyuru sonunda yapıldı. TCDD, farklı branşlar ve illerde görevlendirmek üzere 353 personel istihdamı yapacağını ilan etti. İşte, TCDD'den yapılan o açıklama...

TCDD'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

İlanımız 27.12.2018 tarihinde İŞKUR internet sitesinde ilan edilecektir. Şirketimiz işyerlerine çeşitli sanat kollarında işe alınacak 353 işçi için işgücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde duyurulacak hususlar

İŞKUR’ca bildirilen NİHAİ LİSTEDE yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak belgeleri, NİHAİ LİSTE İLAN EDİLDİKTEN SONRA, yine aynı web sitesinde yer aldığı şekilde TCDD Taşımacılık AŞ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı İşçi İstihdam Şubesine 25.01.2019 tarihine kadar teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylara evrak teslimi ve sözlü sınav tarihini bildirir tebligat gönderilmeyecektir, tcddtasimacilik.gov.tr adresinde duyurulacaktır.

Sözlü sınavı 25.03.2019-19.04.2019 tarihleri arasında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır.

SÖZLÜ SINAVDA NELERE DİKKAT EDİLECEK?

Adaylar yapılacak sözlü sınavında sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir. "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik" gereğince, yapılan değerlendirme sonucunda komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların ortalamasının %30`u, KPSS puanının %70`i alınarak başarı puanı ve sıralama belirlenmektedir.

2- Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan elektrikçi ve elektronik işçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden alınacak sağlık kurulu raporu istenecektir.

3- Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan Mekanik vasıta tesis cihaz ve Vinç Operatörlerinden ve Makinist İşçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinde yaptırılan tarama testi (Alkol veya uyuşturucu
madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir), tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odiyometri incelemede saf ses ortalaması 500, 1000 ve 2000 frekanslarının ortalaması 0 – 40 dB olmalıdır.) belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu istenecektir.

Bu raporlar TCDD Taşımacılık AŞ Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup belirleyiciler tarafından değerlendirilip çalışabilecekleri grup belirlenecektir. Grubu uygun adaylar psikoteknik muayenesine gönderilecektir. Psikoteknik raporu uygun olan adayların ataması yapılacak, grubu uygun olmayan ve psikoteknik sonucu yetersiz görülen adayların ataması yapılmayarak yerine yedek aday çağrılacaktır.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Turkuaz 20 saat önce

başvurular nasıl olacak diye soran arkadaşlar. adamlar net yazmışlar "TCDD personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların, 25 Ocak 2019 tarihine kadar gerekli belgeleri TCDD Taşımacılık AŞ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı İşçi İstihdam Şubesine teslim etmeleri gerekiyor." okumaya da üşeniyorsanız, başvurmayın siz, ayıp.

Misafir Avatar
Meryem 23 saat önce

İşkur üzerinden olsa nolacak arıyoruz yok öyle bi alım diyip kapatıyolar neden birbirinizden haberiniz yok acaba İşkur ve TCDD çok m ediyorum ya alım var diye heryerden cıkıyosunuz heveslendiriyosunuz ama.
işkuru ara öyle bir alım yok

Misafir Avatar
faruk 2 gün önce

başururlar nasıl olacak ??

Misafir Avatar
Mustafa 6 gün önce

Basvjrilar iskur uzerinden mi acaba?

Misafir Avatar
Mustafa 6 gün önce

Basvjrilar iskur uzerinden mi acaba?

Misafir Avatar
Makbule 2 hafta önce

Başvurular nereye olacak peki bilen var mı acaba