Adalet Bakanlığına 2019 Yılı için Zabıt Katibi, Gardiyan (İnfaz Koruma) ve Mübaşir Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 2019 yılı Ceza Tevkif Evleri (CTE) personel alımına dair önem arz eden açıklamalarda bulundu. Bakan Gül yaptığı açıklamalarında yakın zamanda personel alımı yapılacağını ilan etti. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, gardiyan, şoför, hizmetli, destek personeli gibi bir çok farklı kadroda yapılacak personel istihdamına yönelik başvuruların ne zaman başlayacağı tarihi ilan eden duyuruyu memur adaylarınca heyecanla bekleniyor.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama bir çok vatandaş için umut oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Adalet Bakanlığı bünyesine personel alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Yakın zamanda ilana çıkmasını bekleyen adaylar için meraklı ve heyecanlı bekleyiş başladı. 2019 yılında 17 bin civarında personel alımı yapacak olan CTE ile Adalet Bakanlığı'nın açıklamaları sabırsızlıkla takip ediliyor.


Personel eksikliğinin giderilmesi noktasında Adalet Bakanlığı' nın çok yakında ilana çıkacağını ifade eden Bakan Abdülhamit Gül, açıklamalarında personel alımına yönelik daha fazla detay vermedi. Bu haber kamuoyuna duyuruldu ve şu anda çok sayıda aday için meraklı ve heyecanlı bekleyiş başlamış durumda. Adalet Bakanlığı memur alımlarında, hangi kadrolara alım yapılacak, ilan ne zaman yayımlanacak merak konusu...


Adalet ve CTE Memur Alımı - İlan Tarihi

Bilindiği üzere uzunca zamandır Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine memur alımları bekleniyor. Bu konuda zabıt katibi, İKM, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaynakçı, aşçı gibi kadrolar üzerinden memur alımlarının Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine yapılması beklenmektedir. 


Yüz Binden Fazla Aday Bekliyor

Adalet Bakanlığı personel alımları yüz binden fazla aday tarafından büyük bir merakla bekleniyor. 2019 yılında 17 bin civarında personel alımı yapacak olan CTE ile Adalet Bakanlığı , alım için yakın zamanda ilana çıkacak.


BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NE OLACAK?

Adalet Bakanlığı ile CTE personel alımı farklı kadrolara alınacak. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolara yapılan personel alımında başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak. katiplik için 35, gardiyanlık için 30 yaşını geçmemiş olmak. 

KamuAjans

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Metin 1 saat önce

60 puan olsun baraj puanı

Misafir Avatar
Abdulkadir 2 saat önce

Arkadaşlar puanın düşmesi ile ilgili konuşuluyor burda ama taban puan düşse ne olacak gariya. Alımlarında taban puan 70 tamam ama 70 ile çağrılan arkadaş sayısı yok diye biliyorum vatsada çom azdır

Misafir Avatar
enes 6 saat önce

puanım 73 imam hatip lisesi mezunuyum son açıklamada mülakata çağırım düşecekmiş sizce çağırılırmıyım

Misafir Avatar
Melike 7 saat önce

Bu başvuralar ne zaman başlıcak ve nereye yapılcak acaba

Misafir Avatar
Hayri ünlü 7 saat önce

Kıymetli yönetici.Gardiyan sınavını yedek olarak kazananlar atanacak mı. Bizde sabırsızlıkla bu haberi bekliyoruz. Derdimizi sayın ADALET BAKANIMIZA iletirseniz çok memnun olurum.

Misafir Avatar
sadi akınay özcan 9 saat önce

değerli büyüklerim ben adalet meslek lisesini okudum 70 puanın inmesini bekliyorum sayğılarımla

Misafir Avatar
Zeynep 14 saat önce

Değerli buyuklerim ben bir anne olarak yaziyom benim cocugumda senelerce ugrasmasina ragmen anca 60 aliyor bizde bu adalet alimlarini bekliyoruz ama baray 70 olursa benim oglum yine yikilcak bende gorup dayanamiyorum bir cok alimda 60 lutfen bundada 60 olsun onca seneler bosa gitmesin

Misafir Avatar
Fatih 1 gün önce

KPSS başvuru barajı 80 olsun alamayan çalışsın girsin Yok öyle gez ye iç yat 60 olsun diye ağla ayıp bide düşsün diyorsunuz