Adalet Bakanlığı Personel Alımı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Aşçı Kadroları için Başvuru Şartları...
Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde koruma ve güvenlik görevlisi ile aşçı iş kadroları için 35 personel alımı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Söz konusu ilanda bir değişikliğe gidildi. Değişiklikle ilgilili şu ifadelere yer verildi. 31/12/2018 tarihli ve 30642 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan, Adalet Bakanlığının Bakanlık Merkez Teşkilatı Personel Alımı İlanında yer alan “01 Ocak 1989” ibaresi “01 Ocak 1988” olarak düzeltilmiştir.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kurum bünyesine 25'i koruma ve güvenlik görevlisi, 10'u ise aşçı olmak üzere toplam 35 personel alımı gerçekleştirilecek. Adalet Bakanlığı personel alımı için başvurular 7 Ocak 2019'da başlayacak olup 22 Ocak 2019 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.
Adalet Bakanlığı 35 personel istihdamı gerçekleştireceğini ilan etti. Alımı yapılacak personelin 25'i Koruma ve Güvenlik görevlisi, 10 tanesi ise Aşçı olarak istihdam edilecek. İşte Adalet Bakanlığı personel alım ilanının detayları... 

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

c) Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

ç) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

A- Koruma ve Güvenlik Görevlisi:

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,

c) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.

Not: Üstte altı çizili ifade “01 Ocak 1988” olarak sonradan değiştirilmiştir.

ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

d) Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak.

f) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

B- Aşçı:

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

BAŞVURULAR HANGİ TARİHTE NASIL YAPILACAK?

Başvurular 07/01/2019 günü başlayıp, 22/01/2019 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. (Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.) Eksik belge ibraz edenler ile başka bir başvuru formu kullananların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 10 bin memur alımı gerçekleştirecek. Alımların ne zaman yapılacağına dair yakın zamanda kamuoyuna yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Önceki senelerde yapılan personel alımları baz alındığında infaz koruma memuru İKM gardiyan, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen vb. iş kadroları için personel alımı yapılacağı öngörülüyor.

Cezaevlerinin doluluk oranı aşıldı

Adalet Bakanlığı bünyesindeki Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda cezaevlerinin durumu hakkında sunum yaparken, 10 bin yeni personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Tv'de katıldığı programda Adalet Bakanlığı memur alımı ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk'te katıldığı programda halk arasında gardiyan olarak bilinen, infaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda alımların gerçekleştirileceğini açıkladı. Net bir tarih vermeyen Bakan Gül Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel istihdam edileceğini yeniden vurguladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk'te personel alımı ile ilgili açıklamada bulundu. Adalet Bakanlığı personel alımları ile ilgili "Vatandaşlar merak içinde! Personel alımları ne zaman yapılacak?" sorusuna "Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bu alımların ne zaman yapılacağına dair net bir tarih vermem uygun olmaz ancak çalışmalar devam ediyor yakın zamanda gerekli bilgiyi kamuoyu ile gerekli birimlerimiz paylaşacaktır. İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak" ifadelerini kullandı.

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda cezaevlerinin durumu hakkında bir sunum düzenledi. Yılmaz tarafından yapılan sunumda, cezaevlerinin doluluk oranını aştığını ve bu nedenle 2019 yılında yeni personel alımı için planlamalar yaptıklarını söyledi.

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, Ceza Tekvif Evleri bünyesine 2019 yılında yapılması planlanan personel alımı ile ilgili önemli açıklamalar geldi.  Yılmaz, 2019 yılın içinde 10 bin yeni personel alımı yapmayı planladıklarını aktardı. Komisyonda cezaevlerinin durumu hakkında sunum yapan Genel Müdür Şaban Yılmaz, cezaevi toplam kapasitesinin ise 220 bin olduğunu ancak 260 bin hükümlü ve tutuklunun cezaevlerinde bulunduğunu söyledi. 

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu başkanlığında cezaevlerinin durumu hakkında bir sunum düzenledi. Yılmaz tarafından yapılan sunumda, cezaevlerinin doluluk oranını aştığını ve bu nedenle 2019 yılında yeni personel alımı için planlamalar yaptıklarını söyledi.

Türkiye’de 78’i açık 385 cezaevinin olduğunu, cezaevi toplam kapasitesinin ise 220 bin olduğunu ancak 260 bin hükümlü ve tutuklunun cezaevlerinde bulunduğunu, cezaevlerinde toplamda 61 bin personelle hizmet verdiklerini aktaran Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, “2019 yılı içinde 10 bine yakın bir personel alımı yapmayı planlıyoruz.” İfadelerini kullandı. 

KamuAjans


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Halil 19 saat önce

Basvuru formunu kime nasl yolluycaz bilgisi olan cevap verebilirmi tsk ederim..

Misafir Avatar
Emine 3 gün önce

112 acil çagrimerkezi ne çağrı merkezi hizmetleri bölmünün den nezaman alim olucak

Misafir Avatar
Emine 3 gün önce

Hayalim gardiyanlık ❤️Ama 0,2 ile kaybettim

Misafir Avatar
DAMLA 5 gün önce

YAŞ SINIRI KALDIRILSIN

Misafir Avatar
Tolga 2 hafta önce

Tam tarih belli mi

Misafir Avatar
Aziz 2 hafta önce

kpss den 69.935 puanım var 70 puanı 69 indirin :) resmen başvuramıyorum

Misafir Avatar
KADİR 2 hafta önce

Alımlar nezaman olur hergecen gun dahada zor duruma düşüyorum. diplomamız var kpss var ama yaşdan dolayı kurumlarda çalışma sansımız olmuyor. zaten torpili olan gırıyor. bari bu kurumda herkes düşünülsün. yaş sınırı kaldırılsın 35 ı 1ay oldu dordurdum benım gıbı binlerce magdur unutulmasın teşekkürler...

Misafir Avatar
ALİ 2 hafta önce

LÜTFEN YAŞ SINIRLAMASI KALIDIRILSIN. KPSS CLIŞIYORUZ PUAN ALIYORUZ BU SEFER YAŞ SINIRINA TAKILIYORUZ. 35 YAŞ ŞARTI KALDIRILSIN LÜTFEN