Adalet Bakanlığı 2019 Yılı Zabıt Katibi, Gardiyan (İnfaz Koruma), Mübaşir Personel Başvuruları Ne Zaman Olacak?
Adalet Bakanlığına memur olabilmek için binlerce vatandaş başvuru tarihini ve şartlarını ilan eden yeni duyuruyu bekliyor. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, gardiyan, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolar için yapılacak olan Adalet Bakanlığı memur istihdamında heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2019 yılında Ceza Tevkif Evleri ve Adalet Bakanlığına 17 bin civarında personel alımının yapılması planlanıyor. Binlerce genç aday Bakan Gül'den yeni bir açıklama bekliyor.


Adalet Bakanlığı binlerce memur istihdamı gerçekleştirecek. Bakan Gül tarafından verilen müjdeye göre bekleyiş içine giren CTE memur adayları, Adalet Bakanlığı (CTE) memur alımı için başvuru tarihini ilan eden yeni açıklamayı iple çekiyor. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolara yapılan olan alımlarla ilgili son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama binlerce personel adayı için umut oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül; Adalet Bakanlığı bünyesine personel alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Yakın zamanda Adalet Bakanlığı personel alım ilanın çıkmasını bekleyen adaylar için meraklı ve heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2019 yılında 17 bin civarında personel alımı yapacak olan CTE ile Adalet Bakanlığı'nın açıklamaları sabırsızlıkla takip ediliyor.

Resmi Gazete'de yayınlanan kararda Türkiye Adalet Akademisi bünyesine 182 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Açıktan alımla, merkezi atama ile ve meslek içi atama yolu ile yapılacak alımlarla Adalert Akademisi'ne personel alımı yapılacak.







Personel eksikliğinin giderilmesi noktasında Adalet Bakanlığı' nın çok yakında ilana çıkacağını ifade eden Bakan Abdülhamit Gül, açıklamalarında personel alımına yönelik daha fazla detay vermedi. Bu haber kamuoyuna duyuruldu ve şu anda çok sayıda aday için meraklı ve heyecanlı bekleyiş başlamış durumda. Adalet Bakanlığı memur alımlarında, hangi kadrolara alım yapılacak, ilan ne zaman yayımlanacak merak konusu...


Bilindiği üzere uzunca zamandır Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine memur alımları bekleniyor. Bu konuda zabıt katibi, İKM, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaynakçı, aşçı gibi kadrolar üzerinden memur alımlarının Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine yapılması beklenmektedir. 

Adalet Bakanlığı personel alımları yüz binden fazla aday tarafından büyük bir merakla bekleniyor. 2019 yılında 17 bin civarında personel alımı yapacak olan CTE ile Adalet Bakanlığı , alım için yakın zamanda ilana çıkacak.


BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NE OLACAK?

Adalet Bakanlığı ile CTE personel alımı farklı kadrolara alınacak. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolara yapılan personel alımında başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak. katiplik için 35, gardiyanlık için 30 yaşını geçmemiş olmak.


İNFAZ KORUMA MEMURU OLMAK İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlarda değişiklikler olabiliyor. Bir önceki ilanlara kıyasla genel şartların aşağıdaki gibi olacağı tahmin ediliyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'ndaki 48. Maddede açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşımak

En az lise diplomasına sahip olmak

Erkekler için 170 cm, kadınlar için 160 cm'den uzun olmak

Belirtilen aralıkta boy-kilo endeksine sahip olmak

KPSS'den en az 70 puan almış olmak

Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak

30 yaşını aşmamış olmak


KamuAjans

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ummi 10 saat önce

Kpss ve boy esnetilsin

Misafir Avatar
Ali 23 saat önce

Ne zaman bet bi tarih verilse artik.. uzman cavuslardan alim yapilcak mi

Misafir Avatar
alpaslan yuksel 1 gün önce

napak boyumuzu mu uzatak

Misafir Avatar
Mehmet 1 gün önce

Mayıs bitecek hala alımdan ses yok. Bakan Bey 3 ay önce yakında çıkacak demişti ama hiç kimse şu gün çıkacak demiyor. Sesimizi duyun artık..

Misafir Avatar
mahmut 2 gün önce

insanlar bu alımları bekliyor artık net bir tarih verirseniz iyi olacak

Misafir Avatar
Enes 2 gün önce

Bir alım yapılacak aylardır bekliyoruz biraz çalışın artık

Misafir Avatar
feyz 2 gün önce

1.70 boy nedir ya basketçi mi aranıyor polis asker o boy sınırını istemezken biraz fazla gerçekten not:boy (1.69,5)

Misafir Avatar
GELSEDE ŞU TARİH 7 saat önce @feyz

aynı durumdam muzdaribim

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Sema 4 gün önce

Biz üniversite okuyup işsiz kalıyoruz adam ilkokulu bitirip devlet sektörüne iş istiyor eve kadar bırakacak hususi araca ne dersiniz.

Misafir Avatar
yeter artık 9 saat önce @Sema

bu yaş yüzünden birçok şeye takılıyorken adamlar okumadan memur oluyor ya en çok koyuyor insana, şu yaş sorununa bir esneklik kazandırın artık

Beğenmedim (1)