Adalet Bakanlığı 2019 Yılı CTE Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru, İcra Katibi, Mübaşir Alımları Hangi Tarihte?
Adalet Bakanlığına memur olabilmek için binlerce vatandaş başvuru tarihini ve şartlarını ilan eden yeni duyuruyu bekliyor. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, gardiyan, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolar için yapılacak olan Adalet Bakanlığı memur istihdamında heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2019 yılında Ceza Tevkif Evleri ve Adalet Bakanlığına 17 bin civarında personel alımının yapılması planlanıyor. Binlerce gencin Bakan Gül'den beklediği açıklama geldi. Yeni personel alımlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandığını belirtti.

Bir çok vatandaşın merakla beklediği açıklama nihayet geldi. Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni personel taleplerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını duyurdu. Adalet Bakanı Gül, adliyelerde, Bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 11 bin 78 personel istihdamı yapılacağını duyurdu. Ayrıca Bakan Gül, zabıt katibi, infaz koruma memuru, icra katibi, mübaşir ve destek personel alımı ilanının yıl içerisinde ilan edileceğini de ekledi. 


Adalet Bakanlığı binlerce memur istihdamı gerçekleştirecek. Bakan Gül tarafından verilen müjdeye göre bekleyiş içine giren CTE memur adayları, Adalet Bakanlığı (CTE) memur alımı için başvuru tarihini ilan eden yeni açıklamayı iple çekiyor. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolara yapılan olan alımlarla ilgili son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama binlerce personel adayı için umut oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül; Adalet Bakanlığı bünyesine personel alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Yakın zamanda Adalet Bakanlığı personel alım ilanın çıkmasını bekleyen adaylar için meraklı ve heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2019 yılında 17 bin civarında personel alımı yapacak olan CTE ile Adalet Bakanlığı'nın açıklamaları sabırsızlıkla takip ediliyor.

Resmi Gazete'de yayınlanan kararda Türkiye Adalet Akademisi bünyesine 182 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Açıktan alımla, merkezi atama ile ve meslek içi atama yolu ile yapılacak alımlarla Adalert Akademisi'ne personel alımı yapılacak.Personel eksikliğinin giderilmesi noktasında Adalet Bakanlığı' nın çok yakında ilana çıkacağını ifade eden Bakan Abdülhamit Gül, açıklamalarında personel alımına yönelik daha fazla detay vermedi. Bu haber kamuoyuna duyuruldu ve şu anda çok sayıda aday için meraklı ve heyecanlı bekleyiş başlamış durumda. Adalet Bakanlığı memur alımlarında, hangi kadrolara alım yapılacak, ilan ne zaman yayımlanacak merak konusu...


Bilindiği üzere uzunca zamandır Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine memur alımları bekleniyor. Bu konuda zabıt katibi, İKM, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaynakçı, aşçı gibi kadrolar üzerinden memur alımlarının Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine yapılması beklenmektedir. 

Adalet Bakanlığı personel alımları yüz binden fazla aday tarafından büyük bir merakla bekleniyor. 2019 yılında 17 bin civarında personel alımı yapacak olan CTE ile Adalet Bakanlığı , alım için yakın zamanda ilana çıkacak.


BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NE OLACAK?

Adalet Bakanlığı ile CTE personel alımı farklı kadrolara alınacak. Katip, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolara yapılan personel alımında başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak. katiplik için 35, gardiyanlık için 30 yaşını geçmemiş olmak.


İNFAZ KORUMA MEMURU OLMAK İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlarda değişiklikler olabiliyor. Bir önceki ilanlara kıyasla genel şartların aşağıdaki gibi olacağı tahmin ediliyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'ndaki 48. Maddede açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşımak

En az lise diplomasına sahip olmak

Erkekler için 170 cm, kadınlar için 160 cm'den uzun olmak

Belirtilen aralıkta boy-kilo endeksine sahip olmak

KPSS'den en az 70 puan almış olmak

Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak

30 yaşını aşmamış olmak


KamuAjans

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
x 46 dakika önce

öğretmenlere gelince yaş sınırı yok geri verin çaldığınız yıllarımızı

Misafir Avatar
Soner 17 saat önce

Askeriyeden gelmişlerden kpss isteniyor mu

Misafir Avatar
Mesut 21 saat önce

Gardiyanlikta gözlük sıkıntı oluyor mu?

Misafir Avatar
Gökhan 1 gün önce

Kpss 2016 geçerli olur mu

Misafir Avatar
Mehmet 3 gün önce

KPSS şartı kalksın,35 yaş sınırı kalksın oldu başka emriniz.

Misafir Avatar
Adalet öğrencisi 4 gün önce

Sayın bakanım 69.42 puanda kaldım lütfen adalet öğrencilerine öncelik tanıyın puanları biraz düşürün lütfenadliyede katip olarak işe başlamayı çok istiyorum

Misafir Avatar
Bilal 4 gün önce

Kpss olmadan olmuyor mu ?

Misafir Avatar
35 4 gün önce

katiplikte otuz beş yaş sınırı kaldırılsın