2019 Yılı Tarım ve Orman Bakanlığı Personel, Memur, İşçi Alımı için Başvuru Tarihleri ve Şartları?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli memur adaylarını sevindiren bir açıklama yapmıştı. Tarım ve Orman Genel Müdürlükleri bünyesine memur personel alımı yapılacağının müjdesini veren Bakan Pakdemirli, orman mühendisi, orman muhafaza memuru, düz memur ve şöför kadroları için toplam 5 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım sürecinde adayların ilanın yayın tarihini bekleyişi nihayet sona erdi.

Sözleşmeli personel olarak isithdam edilecek olan adaylar 12.09.2019-23.09.2019 tarihleri arasında, Orman Muhafaza Memuru ve Orman Mühendisi olarak istihdam edilecek olan adaylar ise 24.09.2019-07.10.2019 tarihleri arasında  http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden başvurularını gerçekleştirecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Orman Genel Müdürlüğü'nde istihdam etmek üzere alımını gerçekleştireceği 4 bin 996 personel alımı için ilan detayları yayımlandı. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan karara göre alımlar, en az 60 KPSS puanı baz alınarak gerçekleştirilecek. 

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

Farklı pozisyonlarda yapılacak olan alımlar için adaylarda farklı kriterler aranacak. Alımı gerçekleştirilecek olan personellerin 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıması önem arz edecek.

ÖZEL ŞARTLAR NELER OLACAK?

1 - 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

2- Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

3- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

-En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,

4- Avukat pozisyonuna başvuranlar için;

- Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

- Baro kayıt belgesine sahip olmak,

Orman Mühendisi olarak istihdam edilecek olanlar için Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

Orman Muhafaza Memuru olarak istihdam edilecek olanlar için  Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak, şartları aranacak.

Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli personel olarak isithdam edilecek olan adaylar 12.09.2019-23.09.2019 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacak.

Orman Muhafaza Memuru ve Orman Mühendisi olarak istihdam edilecek olan adaylar ise 24.09.2019-07.10.2019 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacak.

KamuAjans

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Hüseyin 6 saat önce

Asıl alınacak kişileri gizlemek için sizlere başvuru yaptırıyorlar. 1146 kişi alınacak deyince heralde Bakan,Miletvekili ya da partili tanıdıklarıdan bizede yer kalır diyoruz.halbuki MUHASEBE VE FİNANSMAN bölümünden 154 kişi alıyorlar.haberi inceledimde iyikide başvurmadım

Misafir Avatar
Adem 7 saat önce

Selim bey Televizyonda ailen 1146 kişi alınacak diyince sevindiler halbuki benim bölümümden 154 kişi
alıyorlar.Bakan,Miletvekili ya da partili tanıdığı olanlar varken beni mi alacaklar.

Misafir Avatar
Selim 8 saat önce

KPSS Lisans puanım 91,Bakan,Miletvekili ya da partili tanıdığım olmadığı için başurmuyorum.
İKTİSAT mezuzunu 154 kişi alınacaklarmış.Asıl alınacak kişileri gizlemek için sizlere başvuru yaptırıyorlar

1)ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ(LİSANS)10
2)BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)7
3)MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)9
4)İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)12
5)ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)5
6)YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)7
7)HUKUK (LİSANS)65
8)BİYOLOJİ(LİSANS)11
9)*LABORATUVAR, *LABORATUVAR TEKNOLOJİSİ(ÖNLİSANS)11
10)*ELEKTRONİK, *ELEKTRONİK- TEKNOLOJİSİ (ÖNLİSANS)1
11)*İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ, *İNSAN KAYNAKLARI (LİSANS)33
12)*EKONOMİ, *İKTİSAT, *İŞ İDARESİ VE İKTİSAT,
*İŞLETME/İŞLETMECİLİK, *İŞ İDARESİ, * İŞ İDARESİ VE İKTİSAT,
*MUHASEBE VE FİNANSMAN, *MUHASEBE VE FİNANSAL YÖNETİM/MUHASEBE
VE FİNANSAL YÖNETİMİ, *PAZARLAMA, *YÖNETİM VE ORGANİZASYON,
*MALİYE, *MALİYE-MUHASEBE, *MUHASEBE VE MALİYE(LİSANS)154

Misafir Avatar
Adem 7 saat önce @Selim

Selim bey Televizyonda ailen 1146 kişi alınacak diyince sevindiler halbuki benim bölümümden 154 kişi
alıyorlar.Bakan,Miletvekili ya da partili tanıdığı olanlar varken beni mi alacaklar.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Tuğba çelik 8 saat önce

Tarim isletmeciliginden mezunum ama başvuramıyorum ziraat teknikeriyim lütfen bana yardmci olurmusunuz

Misafir Avatar
Fatih 1 gün önce

36 yaş ne demek, bence saçma

Misafir Avatar
Ali 1 gün önce

Çalışma ekonomisi endüstri ilişkileri neden alınmıyor.Orman endüstrisi bu ülkede yok mu?

Misafir Avatar
Alper 1 gün önce

Ülkede kaç tane orman varki 1200 orman mühendisi 2700 muhafaza memuru aliyorsunuz ,gene israf önce yanan ormanlarimizin hızlı ıslahı ve burada hızla büyüyecek bitki seçimi ve üretimi ve bu sistemleri koruyacak anlık uydu guvenlik bağlantısı tam otmomatik dron orman savunma sistemi Vs eller aya çıktı biz murat filin damdan atlayamadik.

Misafir Avatar
Hasan 2 gün önce

Tarım ve orman bakanlığı alım yapıyor orman muhafaza memuru için tarım bölümünden mezun olma şartı yok lütfen tarım bölümüne de imkan sağlayın