8 bin bekçi alımı kapsamında ön başvurular EGM tarafından 1 Nisan 2019 tarihine kadar devam eden süreçte alınmıştı. Daha sonra gelişen bekçi istihdamında Polis Akademisi (PA) tarafından 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği ön sağlık kontrolü merkezleri ve tarihleri duyurulurken, sınav giriş belgesi de bekçi adaylarının erişimine açıldı. Bekçilik ön başvuru ve sağlık değerlendirme sonuçları, Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde gerçekleştirilen sürecin akabinde ilan edilecek. Bekçilik başvurusu ve istihdam süreciyle ilgili gelişmeler, bekçi adaylarınca büyük bir merakla araştırılıyor. İşte son gelişmeler...

Binlerce bekçi adayı kararname ile artık kesinleşen 10 bin bekçi alımı için başvuru tarihini bekliyordu. Güzel haber Bakan'dan geldi. Geçtiğimiz haftalarda bekçi alım ilanı için il kontenjanları açıklanmıştı. EGM tarafından çarşı ve mahalle bekçiliğine başvuru, seçme, değerlendirme ve sınav için açıklama geldi. 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.


Geçtiğimiz senenin kasım ayında yayınlanan Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 10 bin yeni kadro ihdas edildiği resmen yayınlanmıştı. O tarihten sonra Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) 2019 yılında yapılacak olan bekçi alımına yönelik beklentiler artarak devam ediyordu. Bekçi adayları Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvuruların ilan edileceği tarihi heyecanla beklerken, başvuru şartlarına ve ön başvuru tarihine dair açıklama EGM'den geçtiğimiz haftalarda geldi. Ön başvurular, 18 Mart- 1 Nisan aralığında gerçekleştirildi.


PA'nın resmi internet sitesinde bekçilik sınavı için şu açıklamaya yer verildi:

"2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. "


81 İL İÇİN SINAV GİRİŞ BELGESİ

İSTANBUL VE ANKARA İLÇELERİ İÇİN SINAV GİRİŞ BELGESİ


2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.


2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların Şahsen Başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri (Ankara ve İstanbul İlçeleri)

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların Şahsen Başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri (81 İl için)


2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak.

Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,

Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahküm bulunmamak,

Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Adaylar alıma ilişkin ayrıntılı bilgiye Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi www.pa.edu.tr üzerinden ulaşabileceklerdir.


KamuAjans.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
kayseriii 1 gün önce

Boy kilo ne ile ölcülüyor bilgisis olan var mı makina mı ölcüm yapıyor

Misafir Avatar
Selami 2 gün önce

Ben trafik kazasından cezaevinde yattım başvuru yaptım ön saglik tan gectim beni alirlarmi bilgisi olan yazsin

Misafir Avatar
Burak 2 gün önce

Tek isteğimiz var herkes hakkıyla bir yerlere gelsin lütfen torpil olmasın bu tarz alımlarda. İlk okul mezunları şimdiye kadar böyle alımları akıl edip açıktan lise okumanız gerekiyordu ücretsiz sadece sınavlara gidip lise diploması alabiliyorsunuz bunu da yapamadıysanız boşuna konuşmayın artık üniversite mezunları iş bulamaz oldu kusura bakmayın ama kendi hatanız ilk okul mezununu memur yapmazlar.

Misafir Avatar
Emrah 3 gün önce

Sınavdan öncemi önsaglık yapılacak

Misafir Avatar
işci 4 gün önce

dayısı olana şimdiden hayırlı olsun

Misafir Avatar
Hikmetcoban 6 gün önce

Bekci baş vuruşuna yapamıyorm nasıl yapabilirim yardımcı olsanız çok iyi olcak

Misafir Avatar
Halit 6 gün önce

Yav sinav haziran veya temmuzda olacak dediler 18 Nisan gece 03.00da e devlete girdim sınav 16 Nisan dio şimdi 200 TL yandı bitti kül mu oldu bu siteler ne bok iş yapıyor milleti kandırıyor bilmiyorsan ne karision ya

Misafir Avatar
yunus 6 gün önce

Allah rızası için şu yaşı 32 yapin