ABONE OL

Netflix film öneri - Netflix film izleme platformu birçok başarılı film ve diziyi kendi yapımcılığı altında üretmeye devam ediyor. Yaklaşık 5 yıldır orjinal filmlerini de çeken Netflix akıllı cihazlarda izlenebiliyor. Gerek smart tv'niz, gerek oyun konsolunuz, gerekse masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarınız, Netflix sayesinde birer sinema salonuna dönüşebilir. Netflix'te izleyebileceğiniz güzel filmleri birer öneri olarak sizler için haberleştirdik.

Netflix'te izleyebileceğiniz değişik türlerde bazı film önerilerini ve filmlerle ilgili kısa açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz. İşte Netflix film tavsiye listesi...

İhtiyarlara Yer Yok - No Country For Old Men (2007) - Aksiyon / Suç

no country for old men film ihtiyarlara yer yok netflix film öneri

Coen kardeşler yapımı olan İhtiyarlara Yer Yok filmi, 4 Oscar ödüllüdür. Josh Brolin'in oynadığı karakter olan Llewelyn Moss ava çıktığı sırada kanlı bir hesaplaşmaya tanık olur. Olay yerinde içi para dolu çantayı alan Moss, olay yerine geri dönme gafletine düşünce, Anton Chigurh (Javier Bardem) ile rastlaşır. Bu rastlaşma amasız, soluk soluğa bir takibi beraberinde getirir. İhityarlara Yer Yok (No Country For Old Men) birçok sinama eleştirmeni tarafından başyapıt olarak nitelendiriliyor.

Soysuzlar Çetesi - Inglourious Basterds (2009) - Savaş / Dram

Netflix Film Tavsiyeleri - Netflix'te Ne İzlesem? 2020'de Netflix'te İzlenebilecek En Güzel Film Önerileri


Soysuzlar Çetesi, ünlü yönetmen Quentin Tarantino'nun hem yazdığı ve hem de yönettiği Brad Pitt, Diane Kruger gibi isimlerin rol aldığı bir savaş filmi. Filmde Brad Pitt'in oynadığı Teğmen Aldo Raine, Yahudi askerlerin oluşturduğu ufak bir askeri gruba, düşmana karşı misillemeler yapmak amacıyla liderlik etmektedir. Film adını buradan almaktadır. Bu Soysuzlar Çetesi Nazi Almanyasının önemli isimlerine zarar verme misyonu edinmişlerdir. Soysuzlar Çetesi sekiz dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

Mançuryalı Aday - The Manchurian Candidate (2004) - Gerilim / Politik

Netflix Film Önerileri - Mançuryalı Aday

Körfez savaşından Kuveytten dönen eski askerler orada yaşadıkları olayla ilgili kabuslar görmektedirler. ABD'de seçimde Başkan Yardımcısı adayı olan Raymond Shaw o dönem Kuveyt'te bir keşif görev sırasında pusuya düşürülen arkadaşlarını ve yüzbaşı Kaptan Bennett Marco’yu üstün bir gayretle kurtarmış ve madalya almıştır. Üzerinden yıllar geçmiştir ama normal olmayan birşeyler vardır. Seçim süreci devam ederken ve Raymond Shaw ülkeyi yönetmeye hazırlanırken, Bennett Marco bu garipliğin peşine düşer. Ortaya çok garip olaylar ve büyük bağlantılar çıkacaktır. Oscar ödüllü Jonathan Demme'nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Denzel Washington, Liev Schreiber, Meryl Streep gibi isimler başrollerde...

Kayıp Kız - Gone Girl (2014) - Gerilim / Gizem

2020 netflix film tavsiyeleri - GONE GIRL

Kardeşi ile birlikte bar işleten yazar nick dunne kendisi gibi bir yazar olan eşi amy'yi eve geldiği bir gün evde bulamaz. Sehba kırılmıştır ve garip bir durum vardır. Polise haber verir ve Amy'ye ne oldu sorusu film boyunca sürer. Nick mi öldürmüştür yoksa kendisi kayıplara mı karışmıştır. Gone Girl - Kayıp Kız filminde Amy ve Nick'in nasıl tanıştığı ve ilişkilerinin nasıl geliştiğini Amy'nin sözleri ile sık sık anlatılıyor. Amy annesinin kendisini merkeze oturttuğu Muhteşem Amy adlı bir çocuk hikaye serisinin kahramanı ve ünlü zengin bir New Yorklu. Nick ise küçük bir kasabada doğmuş büyümüş annesinin hastalığı ile evlendiği Amy ile birlikte tekrar buraya taşınmış. Annesi öldükten sonra da akli sıkıntılar yaşayan babasını huzur evine göndermiş. Tüm mal varlığı hatta benim  dediği kardeşiyle yönettiği bar bile Amy'ye ait. Gizemin sürekli devam ettiği filmde merak duygumuz sürekli uyarılıyor. Gone girl filmini bu türü sevenler için şiddetle öneriyoruz.

Tutsak - Prisoners (2013) - Gerilim / Polisiye / Suç / Aksiyon

Prisoners Tutsak film

Tutsak - Prisoners filmi gerilim yüklü bir film. Tutsak filminde Hugh Jackman'ın oynadığı Keller Dover ve Terrence Howard'ın oynadığı Franklin Birch'ün küçük kızları aynı anda ortalıktan kaybolur. Dedektif Loki (Jake Gyllenhaal) bu küçük kızların bulunması ile ilgilenir ama marangoz baba Keller polisin ağır davrandığını, bulamayacaklarını düşünerek bir yandan da kendisi aramaya koyulur. Gerilim yüklü bu filmde bir babanın kızı için neler yapabileceğini görüyoruz. Türünü sevenler için güzel bir film önerisi...

Fractured (2019) - Gerilim / Gizem

Fractured Netflix film tavsiye

2019 yapımı olan bu Amerikan psikolojik gerilim filminde Sam Worthington başrolde. Ray eşi Joanne ve kızı Peri ile birlikte bir şükran günü yemeğine doğru yola çıkıyorlar. Yolda karı koca arasındaki gerilimi ve biten sevgiyi görebiliyoruz. Ray ailesinden kopmuş gibi görünüyor ve eşi Joanne bu durumdan oldukça rahatsız. Bu aile içi gerilim, kızları Peri için bir benzin istasyonunda mola vermeleri ve hemen ardından gelişen garip olaylarla yerini bambaşka bir durumla yer değişiyor. Filmin ileryen dakikalarında kayıp eşi ve kızını bulma çabalarını görüyoruz. İzleyiciyi bir gerilim silsilesinin içine sokan Fractured izlemekten keyif alabileceğiniz bir film.

Yok Oluş - Annihilation (2018) ‧ Bilim Kurgu/Macera

annıhilation yok oluş Netflix film tavsiye

Yok Oluş filminde karantinaya alınan bir bölge var. Bu bölgede normalin dışında olaylar cereyan ediyor. Bilim insanlarından oluşan gönüllüler yaşananları keşfetmek ve anlamlandırabilmek adına bu bölgeye gruplar halinde gönderiliyor ve orada sıradışı olaylar yaşıyorlar. Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi isimlerin rol aldığı Yok Oluş (Annihilation) zaman zaman aksiyonun yükseldiği izleyenleri memnun eden bir film.

Fırtına Anı - Mirage, Durante la Tormenta (2018) - Dram / Gerilim

Mirage netflix film tavsiye 2020

Fırtına Anı, Mirage bir İspanyol filmi. 1989 yılında, Annesi işe gidince evde tek kalan 12 yaşındaki Nico komşusu Prieto’nun evlerinde gariplikler olduğunu fark eder ve bakmaya gider. Eve girince bir cinayete tanık olan Nico, evden hızlıca kaçar ve kaçarken de evlerinin önünde bir arabanın çarpmasıyla hayatını kaybeder. Yıllar sonra bu eve taşınan Vera eşi David ve minik kızları Gloria yeni bir hayat planları yaparken evdeki eski televizyon ve kaset başlarına iş açacaktır. Vera gece sese kalkar ve eski televizyon aracılığıyla Nico’nun yıllar öncesinden kendisiyle iletişime geçtiğini fark eder. Nico’ya komşusunun evine gitmemesi gerektiğini anlatan Vera şoka girer ve bir anda film kopar. Farkında olmadan tarihin akışını değiştirmiştir. Uyandığında bambaşka bir hayat onu beklemektedir.

Gizli Dünya - Room (2015) Dram / Gerilim / Gerçek Hayat / Uyarlama

room gizli dünya netflix film öneri

Gizli Dünya - Room filmi sizi kalbinizin en derin yerinden yaralayacak bir hikayeyi anlatıyor. Gerçek hayattan uyarlama olan bu filmde genç yaşta kaçırılan Ma, bir odaya kapatılır ve 7 yıl orada yaşamak zorunda kalır. Tecavüzü uğrayan Ma'nın bir oğlu olur. Tuvalet, banyosu, mutfağı herşey bu dar odanın içindedir. Oğlu Jack ile 5 yıl burada yaşayan Ma, oğlu Jack 5 yaşındayken kaçmaya karar verir ve bir plan yapar. Tüylerinizi diken diken edecek bu gerçek yaşamdan uyarlama film sizlerde derin izler bırakabilir!

Bright (2017) - Fantastik / Aksiyon

2020 netflix film tavsiyeleri - BRIGHT

Bright, Yüzüklerin Efendisi serisinden aşina olduğumuz orkların ve elflerin yaşadığı bir dünyada geçiyor. İnsan olan Ward ve bir ork olan Jakoby devriye arkadaşı iki polistir. Irksal çekişmelerin olduğu ortamda dünyaları da tehlike altına girince işler iyice karışır. Genç bir elf kızını ve kutsal bir emaneti korumak zorundadırlarlar. Bu türü sevenler için oldukça sürükleyici bir film sizi bekliyor.

Adalet - Equaliser (2014) Aksiyon / Suç

2020 netflix film tavsiyeleri - ADALET EQUALISER

Robert McCall kendi halinde fabrikada çalışan yaşlı bir Amerikan vatandaşı gibi görünse de aslında emekli bir istihbarat ajanıdır. Genç bir hayat kadını ile tanışan McCall, kıza yapılanları şahit olunca kızı elinde bulunduran Rus mafyasına gider. Başta bir anlaşma niyetindedir ama karşısındakilerin böyle bir niyeti yoktur. Sonuçta, kahramanımız McCall oda dolusu insanı ağzı açık bırakacak şekilde etkisiz hale getirir. Olanlarda bundan sonra gelişir. Aksiyon dolu bir Denzel Washington filmi.

Nightcrawler - Gece Vurgunu (2014) Gerilim / Suç

2020 netflix film tavsiyeleri - NIGHTCRAWLER

Kariyer peşinde koşan ama yalancılık, hırsızlık gibi kötü halleri olan Lou Bloom, amaca giden her yol mübahtır felsefesini hayatının merkezine oturtmuştur. Geceleri kamerayı eline alıp, şehirde yaşanan olayları haber yapan ve bunu satmaya başlayan Lou'nun psikopat halleri film boyunca gerilimi yukarıda tutuyor. Lou Bloom’ın haber yapma şekli hiçte etik değildir. Jake Gyllenhaal’in başrolünde olduğu ve başarılı bir oyunculuk çıkardığı Nightcrawler filmini severek izleyeceğinizden şüphemiz yok. 

Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014) Aksiyon - Bilim Kurgu

2020 netflix film tavsiyeleri - EDGE OF TOMORROW

Dünya uzaylılar tarafından saldırıya uğramıştır. Tüm dünya ülkeleri bu uzaylılarla büyük bir savaşa girmiştir. Şavaşa gönderilen kahramanımız (Tom Crusie) savaş meydanında aynı günü tekrar tekrar yaşamaya başlar. Bu garip duruma önce alışamaz ama bir süre sonra bu durumu insanlığın lehine kullanma gayretine girer. Aksiyon vaad eden bir bilim kurgu filmi.

Chappie (2015) - Bilim Kurgu / Aksiyon

2020 netflix film tavsiyeleri - CHAPPIE

Gelecekte polisler robot polislerle takviye edilmiştir ve bu toplum düzenini sağlamakta başarılı olur. Fakat her yenilikte olduğu gibi olumsuz olarak mevcut sistemi daha baskıcı hale getirir. İnsanlar bu robotlarla savaşma eğilimindedir. Bu robot polislerden birisi bir çete tarafından çalınır ve yazılımcı Deon'un onu zorla programlaması sağlanır. Deon bu işe kendisini öyle verir ki Chappie adını verdikleri robot ilk kez kendi kendine düşünmeye ve hissetmeye başlamıştır. Dramın, aksiyonun ve bilim kurgunun harmanlandığı bu film bu türü beğenenler için ilgi çekici...

Assassin's Creed (2016) Bilim Kurgu - Uyarlama

2020 netflix film tavsiyeleri - ASSASSINS CREED

Film tapınak şövalyeleri ile suikastçılar arasındaki amansız mücadeleyi konu alıyor. Kutsal elmayı bulup özgür insan iradesine son vermeyi amaçlayan tapınakçılar, çok gelişmiş bir teknolojiyi kullanarak idama mahkum olmuş olan baş kahramanımızın (öncü) anılarından kutsal elmanın izini sürüyorlar. Ama bu uğraş kahramanımızın 'Öncü' olduğunu anlamasına da yarıyor. Müthiş aksiyon ve efektleriyle izlenmeye değer bir film.

Kara Şövalye Yükseliyor - The Dark Knight Rises (2012) - Aksiyon/Gerilim

2020 netflix film tavsiyeleri - BATMAN DARK NIGHT

Bruce Wayne sakat diziyle herşeyden vazgeçmiş şekilde konağıdan kendisini tecrit etmiştir. Fakat Bane'in karanlık planları için Gotham şehrine gelmesi ile Batman seneler sonra Gotham sokaklarında görülür. Bane Gotham'ı haritadan silecek büyük bir bomba patlatmak niyetindedir. Bane ile Batman arasındaki ölümcül savaşa Gotham şehri topyekün katılır. Aksiyonun dinmediği bu Batman filmi sizlere keyifli vakit vaad ediyor.

Spenser Kanunları - Spenser Confidential (2020) - Aksiyon

2020 netflix film tavsiyeleri - SPENSER KANUNLARI

Mark Wahlberg yine adrenalin seviyesi yüksek bir film ile karşımıza çıkıyor. Eski bir polis olan Spenser, Boston'da öldürülen eski bir mesai arkadaşının cinayetinin peşinde düşer. Perde arkasında dönen pis oyunları ortaya çıkarmaya çalışan Spenser, baştan sona aksiyon dolu gelişmelerin içinde bulur kendisini. En büyük yardımcısı da boksör Hawk'tır.

7. Koğuştaki Mucize (2019) - Dram

2020 netflix film tavsiyeleri - 7. KOĞUŞTAMUCİZE

2013 yapımı Hücre 7 Mucizesi (Miracle in Cell No. 7) isimli Güney Kore filminin ana teması üzerine kurulu olan Türk filmi 7. Koğuştaki Mucize izleyenleri ağlatan cinsten bir film. Filmde Aras Bulut İynemli oyunculuğu ile beğeni topladı. 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip olan Memo kızı Ada ve annesi ile birlikte Ege'nin bir köyünde güzel bir hayat yaşamaktadır. Memo olmaması gereken bir yerde olmaması gereken bir ölümün tam ortasında kendisini bulunca, onun ve küçük kızı Ada'nın hayatı alt üst oluyor. Film idam cezasına mahkum edilen Memo'nun suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışan insanları anlatıyor. Harika vakit geçirmek için güzel bir film.

2012 (2009) ‧ Gerilim/Aksiyon

2020 netflix film tavsiyeleri - 2012

Mayaların takvimine göre 2012 yılı yoktur yani dünya yok olacaktır. Hintli bir bilim adamı yer kabuğunda enteresan gelişmeleri fark eder ve Amerikalı meslektaşı ile paylaşır. Bu saatten sonra dünyanın sonuna hazırlık başlar fakat halkın haberi yoktur. Zaman zaman mantık sınırlarını zorlasa da görsel efektleriyle ve hiç düşmeyen temposuyla 2012 filmi izlenmeye değer bir film. Ailenizle aksiyon ve gerilim dolu 2 saat geçirmek istiyorsanız bu film size göre.

Kamuajans.com/ÖZEL