ABONE OL

Dünyanın en popüler film, dizi, belgesel izleme platformu konumuna ulaşan Netflix bir çok ses getiren yapıma da imza atıyor. Evimizde, şahsi veya toplu taşıma araçlarında, sokakta, bahçede daha doğrusu yanımızda akıllı telefonumuz, tabletimiz, dizüstü bilgisayarımız varsa her yerde Netflix filmlerini, dizilerini izleme şansımız var. Öte yandan farklı türlerde, farklı ülkelerde, farklı dillerde çekilen Netflix orijinal filmleri ardı ardına yayınlanmaya başladı.

Netflix'te keyifle seyredeceğiniz farklı türlerde film önerilerini, resmi fragmanlarını ve filmlerle ilgili kısa açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz. İşte Netflix film önerileri...

İhtiyarlara Yer Yok - No Country For Old Men (2007) - Aksiyon / Suç

no country for old men - NETFLIX FILM önerileri

Coen kardeşler yapımı olan İhtiyarlara Yer Yok filmi, 4 Oscar ödüllüdür. Josh Brolin'in oynadığı karakter olan Llewelyn Moss ava çıktığı sırada kanlı bir hesaplaşmaya tanık olur. Olay yerinde içi para dolu çantayı alan Moss, olay yerine geri dönme gafletine düşünce, Anton Chigurh (Javier Bardem) ile rastlaşır. Bu rastlaşma amasız, soluk soluğa bir takibi beraberinde getirir. İhityarlara Yer Yok (No Country For Old Men) birçok sinama eleştirmeni tarafından başyapıt olarak nitelendiriliyor.

7. Koğuştaki Mucize (2019) - Dram

7_ KOĞUŞTA MUCİZE - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

2013 yapımı Hücre 7 Mucizesi (Miracle in Cell No. 7) isimli Güney Kore filminin ana teması üzerine kurulu olan Türk filmi 7. Koğuştaki Mucize izleyenleri ağlatan cinsten bir film. Filmde Aras Bulut İynemli oyunculuğu ile beğeni topladı. 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip olan Memo kızı Ada ve annesi ile birlikte Ege'nin bir köyünde güzel bir hayat yaşamaktadır. Memo olmaması gereken bir yerde olmaması gereken bir ölümün tam ortasında kendisini bulunca, onun ve küçük kızı Ada'nın hayatı alt üst oluyor. Film idam cezasına mahkum edilen Memo'nun suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışan insanları anlatıyor. Harika vakit geçirmek için güzel bir film.

Mançuryalı Aday - The Manchurian Candidate (2004) - Gerilim / Politik

mançuryalı aday - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Körfez savaşından Kuveytten dönen eski askerler orada yaşadıkları olayla ilgili kabuslar görmektedirler. ABD'de seçimde Başkan Yardımcısı adayı olan Raymond Shaw o dönem Kuveyt'te bir keşif görev sırasında pusuya düşürülen arkadaşlarını ve yüzbaşı Kaptan Bennett Marco’yu üstün bir gayretle kurtarmış ve madalya almıştır. Üzerinden yıllar geçmiştir ama normal olmayan birşeyler vardır. Seçim süreci devam ederken ve Raymond Shaw ülkeyi yönetmeye hazırlanırken, Bennett Marco bu garipliğin peşine düşer. Ortaya çok garip olaylar ve büyük bağlantılar çıkacaktır. Oscar ödüllü Jonathan Demme'nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Denzel Washington, Liev Schreiber, Meryl Streep gibi isimler başrollerde...

Kayıp Kız - Gone Girl (2014) - Gerilim / Gizem

GONE GIRL - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Kardeşi ile birlikte bar işleten yazar nick dunne kendisi gibi bir yazar olan eşi amy'yi eve geldiği bir gün evde bulamaz. Sehba kırılmıştır ve garip bir durum vardır. Polise haber verir ve Amy'ye ne oldu sorusu film boyunca sürer. Nick mi öldürmüştür yoksa kendisi kayıplara mı karışmıştır. Gone Girl - Kayıp Kız filminde Amy ve Nick'in nasıl tanıştığı ve ilişkilerinin nasıl geliştiğini Amy'nin sözleri ile sık sık anlatılıyor. Amy annesinin kendisini merkeze oturttuğu Muhteşem Amy adlı bir çocuk hikaye serisinin kahramanı ve ünlü zengin bir New Yorklu. Nick ise küçük bir kasabada doğmuş büyümüş annesinin hastalığı ile evlendiği Amy ile birlikte tekrar buraya taşınmış. Annesi öldükten sonra da akli sıkıntılar yaşayan babasını huzur evine göndermiş. Tüm mal varlığı hatta benim  dediği kardeşiyle yönettiği bar bile Amy'ye ait. Gizemin sürekli devam ettiği filmde merak duygumuz sürekli uyarılıyor. Gone girl filmini bu türü sevenler için şiddetle öneriyoruz.

Tutsak - Prisoners (2013) - Gerilim / Polisiye / Suç / Aksiyon

Prisoners Tutsak - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Tutsak - Prisoners filmi gerilim yüklü bir film. Tutsak filminde Hugh Jackman'ın oynadığı Keller Dover ve Terrence Howard'ın oynadığı Franklin Birch'ün küçük kızları aynı anda ortalıktan kaybolur. Dedektif Loki (Jake Gyllenhaal) bu küçük kızların bulunması ile ilgilenir ama marangoz baba Keller polisin ağır davrandığını, bulamayacaklarını düşünerek bir yandan da kendisi aramaya koyulur. Gerilim yüklü bu filmde bir babanın kızı için neler yapabileceğini görüyoruz. Türünü sevenler için güzel bir film önerisi...

Bright (2017) - Fantastik / Aksiyon

BRIGHT - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Bright, Yüzüklerin Efendisi serisinden aşina olduğumuz orkların ve elflerin yaşadığı bir dünyada geçiyor. İnsan olan Ward ve bir ork olan Jakoby devriye arkadaşı iki polistir. Irksal çekişmelerin olduğu ortamda dünyaları da tehlike altına girince işler iyice karışır. Genç bir elf kızını ve kutsal bir emaneti korumak zorundadırlarlar. Bu türü sevenler için oldukça sürükleyici bir film sizi bekliyor.

Adalet - Equaliser (2014) Aksiyon / Suç

ADALET - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Robert McCall kendi halinde fabrikada çalışan yaşlı bir Amerikan vatandaşı gibi görünse de aslında emekli bir istihbarat ajanıdır. Genç bir hayat kadını ile tanışan McCall, kıza yapılanları şahit olunca kızı elinde bulunduran Rus mafyasına gider. Başta bir anlaşma niyetindedir ama karşısındakilerin böyle bir niyeti yoktur. Sonuçta, kahramanımız McCall oda dolusu insanı ağzı açık bırakacak şekilde etkisiz hale getirir. Olanlarda bundan sonra gelişir. Aksiyon dolu bir Denzel Washington filmi.

Nightcrawler - Gece Vurgunu (2014) Gerilim / Suç

NIGHTCRAWLER - NETFLIX

Kariyer peşinde koşan ama yalancılık, hırsızlık gibi kötü halleri olan Lou Bloom, amaca giden her yol mübahtır felsefesini hayatının merkezine oturtmuştur. Geceleri kamerayı eline alıp, şehirde yaşanan olayları haber yapan ve bunu satmaya başlayan Lou'nun psikopat halleri film boyunca gerilimi yukarıda tutuyor. Lou Bloom’ın haber yapma şekli hiçte etik değildir. Jake Gyllenhaal’in başrolünde olduğu ve başarılı bir oyunculuk çıkardığı Nightcrawler filmini severek izleyeceğinizden şüphemiz yok. 

Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014) Aksiyon - Bilim Kurgu

EDGE OF TOMORROW - NETFLIX

Dünya uzaylılar tarafından saldırıya uğramıştır. Tüm dünya ülkeleri bu uzaylılarla büyük bir savaşa girmiştir. Şavaşa gönderilen kahramanımız (Tom Crusie) savaş meydanında aynı günü tekrar tekrar yaşamaya başlar. Bu garip duruma önce alışamaz ama bir süre sonra bu durumu insanlığın lehine kullanma gayretine girer. Aksiyon vaad eden bir bilim kurgu filmi.

Chappie (2015) - Bilim Kurgu / Aksiyon

CHAPPIE - NETFLIX

Gelecekte polisler robot polislerle takviye edilmiştir ve bu toplum düzenini sağlamakta başarılı olur. Fakat her yenilikte olduğu gibi olumsuz olarak mevcut sistemi daha baskıcı hale getirir. İnsanlar bu robotlarla savaşma eğilimindedir. Bu robot polislerden birisi bir çete tarafından çalınır ve yazılımcı Deon'un onu zorla programlaması sağlanır. Deon bu işe kendisini öyle verir ki Chappie adını verdikleri robot ilk kez kendi kendine düşünmeye ve hissetmeye başlamıştır. Dramın, aksiyonun ve bilim kurgunun harmanlandığı bu film bu türü beğenenler için ilgi çekici...

Kara Şövalye Yükseliyor - The Dark Knight Rises (2012) - Aksiyon/Gerilim

BATMAN DARK NIGHT RISES - NETFLIX

Bruce Wayne sakat diziyle herşeyden vazgeçmiş şekilde konağıdan kendisini tecrit etmiştir. Fakat Bane'in karanlık planları için Gotham şehrine gelmesi ile Batman seneler sonra Gotham sokaklarında görülür. Bane Gotham'ı haritadan silecek büyük bir bomba patlatmak niyetindedir. Bane ile Batman arasındaki ölümcül savaşa Gotham şehri topyekün katılır. Aksiyonun dinmediği bu Batman filmi sizlere keyifli vakit vaad ediyor.

Spenser Kanunları - Spenser Confidential (2020) - Aksiyon

SPeNSER CONFIDENTIAL - NETFLIX

Mark Wahlberg yine adrenalin seviyesi yüksek bir film ile karşımıza çıkıyor. Eski bir polis olan Spenser, Boston'da öldürülen eski bir mesai arkadaşının cinayetinin peşinde düşer. Perde arkasında dönen pis oyunları ortaya çıkarmaya çalışan Spenser, baştan sona aksiyon dolu gelişmelerin içinde bulur kendisini. En büyük yardımcısı da boksör Hawk'tır.

Kaçış Yok - No Escape (2015) - Aksiyon / Gerilim

Netflix Film Önerileri - No Escape (2015)

Amerikalı işadamı Jack Dwyer ailesiyle Gündeydoğu Asya’ya yerleşerek ticaretini orada devam ettirme kararı alır. Fakat bu karar başlarına büyük bir bela açacaktır. Yerleştikleri ülkede iç karışıklıklar baş gösterir, gittikçe büyür ve halk isyanı her tarafı sarar. Halkın hedefinde ülkedeki yabancılar vardır. Dwyer, ölümle burun buruna oldukları bu iç savaştan ailesi ile birlikte kaçmak için büyük mücadele verecektir.

* Offical Trailer için tıklayınız...

Fırtına Anı - Mirage, Durante la Tormenta (2018) - Dram / Gerilim

mirage - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Fırtına Anı, Mirage bir İspanyol filmi. 1989 yılında, Annesi işe gidince evde tek kalan 12 yaşındaki Nico komşusu Prieto’nun evlerinde gariplikler olduğunu fark eder ve bakmaya gider. Eve girince bir cinayete tanık olan Nico, evden hızlıca kaçar ve kaçarken de evlerinin önünde bir arabanın çarpmasıyla hayatını kaybeder. Yıllar sonra bu eve taşınan Vera eşi David ve minik kızları Gloria yeni bir hayat planları yaparken evdeki eski televizyon ve kaset başlarına iş açacaktır. Vera gece sese kalkar ve eski televizyon aracılığıyla Nico’nun yıllar öncesinden kendisiyle iletişime geçtiğini fark eder. Nico’ya komşusunun evine gitmemesi gerektiğini anlatan Vera şoka girer ve bir anda film kopar. Farkında olmadan tarihin akışını değiştirmiştir. Uyandığında bambaşka bir hayat onu beklemektedir.

Fragman için tıklayınız...

Hikaye - Kahaani (2012) - Gerilim / Gizem

Netflix Film Önerileri - Netflix'te 2020'de İzlenebilecek En Güzel Film Tavsiyeleri - Kahaani Hint Filmi

Londra'dan gelen hamile bir kadın, Hindistan'da Kalküta şehrinde kayıp olan, haber alamadığı kocasını aramaya başlar. Karşısına çıkan her türlü zorluğa rağmen pes etmeyen kadın, tek başına milyonlarca kişinin yaşadığı bir şehirde kocasını aramaya devam eder. Bir süre sonra da kendini oldukça karışık olayların içerisinde bulur. Kurgusuyla izleyenlerin çok beğenisini kazanan Hint filmi Hikaye orjinaladıyla Kahaani'nin IMDB puanı 8.2.

* Kahaani Fragman için tıklayınız...

Jadotville Kuşatması - The Siege of Jadotville (2016) - Savaş / Aksiyon

Jadotville Kuşatması - The Siege of Jadotville - Netflix Film Önerileri

Jadotville Kuşatması yani orjinal ismiyle The Siege of Jadotville tarihi bir olayı konu almış IMDB puanı 7.2 olan bir film. Netflix platformunda izleyebileceğiniz The Siege of Jadotville’de 1961’de Birleşmiş Milletler adına Jadotville kasabasının sakinlerini korumak için orada bulunan Pat Quilan komutasındaki İrlanda barış gücü askerlerinin, Katangalılar ve paralı askerlerin kuşatması altında kalması ve onlara karşı gösterdiği direnç anlatılıyor.

Yakalandın! - Tag (2018) - Komedi / Macera

TAG - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Beş yakın arkadaş çocukluklarından beri oynadıkları elim sende oyununu her yıl toplanıp tekrar oynuyorlar. Bunu bitmek bilmeyen bir gelenek haline getiren bu beşli olayı öylesine ciddiye alıyorlarki her türlü ortamda bu oyunu devam ettiriyorlar. Bu seneki toplanmada hedefleri grupta şimdiye kadar hiç ebelenmeyen arkadaşları! Bu isim Jeery Pierce (Jeremy Renner) Filmde Renner dışında Isla Fisher, Ed Helms, Annabelle Wallis, Jake Johnson, Jon Hamm, Leslie Bibb, Rashida Jones, Hannibal Buress gibi isimler var.

TAG (2018) Resmi Fragmanı izlemek için tıklayınız...

Sorgu - Visaaranai (2015) Suç / Gerilim

Netflix film tavsiyeleri - Sorgu - Visaaranai (2015) Suç / Gerilim

Hint sinemasının güzel örneklerinden birisi olan Visaaranai filminin IMDb puanı oldukça iyi. (8,5) Yaşanmış bir olaya dayandırılan Visaaranai'de dört Tamii işçi polisler tarafından işlemedikleri bir suçtan dolayı mahkum edilmek isteniyor. Hindistan'da çarpık adalet sistemi gözler önüne serilmiş, dönen kirli oyunlar gayet sade ve bütün çıplaklığıyla anlatılmış. Vetri Maaran filmin hem senaristliğini hem yönetmenliğini yapmış.

Gizli Dünya - Room (2015) Dram / Gerilim / Gerçek Hayat / Uyarlama

room - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Gizli Dünya - Room filmi sizi kalbinizin en derin yerinden yaralayacak bir hikayeyi anlatıyor. Gerçek hayattan uyarlama olan bu filmde genç yaşta kaçırılan Ma, bir odaya kapatılır ve 7 yıl orada yaşamak zorunda kalır. Tecavüzü uğrayan Ma'nın bir oğlu olur. Tuvalet, banyosu, mutfağı herşey bu dar odanın içindedir. Oğlu Jack ile 5 yıl burada yaşayan Ma, oğlu Jack 5 yaşındayken kaçmaya karar verir ve bir plan yapar. Tüylerinizi diken diken edecek bu gerçek yaşamdan uyarlama film sizlerde derin izler bırakabilir!

Amerikan Suçunun Son Günleri - The Last Days of American Crime (2020) Gerilim / Aksiyon / Suç

Netflix Film Önerileri - Amerikan Suçunun Son Günleri - The Last Days of American Crime (2020) Gerilim / Aksiyon / Suç

The Last Days of American Crime, Rick Gaender ve Greg Tocchini'nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanmış bir aksiyon, gerilim filmi. Karl Gajdusek tarafından senaryosu alınan ve yönetmen koltuğunda Olivier Megaton'un oturduğu filmde bir banka soyguncusunun son banka soygunu anlatılıyor. Devlet suçu tamamen ortadan kaldıracak bir sistemi getirmek üzeredir ve bu banka soygunu son şanstır.

Offical Trailer izlemek için tıklayınız...

Assassin's Creed (2016) Bilim Kurgu - Uyarlama

ASSASSINS CREED - NETFLIX


Film tapınak şövalyeleri ile suikastçılar arasındaki amansız mücadeleyi konu alıyor. Kutsal elmayı bulup özgür insan iradesine son vermeyi amaçlayan tapınakçılar, çok gelişmiş bir teknolojiyi kullanarak idama mahkum olmuş olan baş kahramanımızın (öncü) anılarından kutsal elmanın izini sürüyorlar. Ama bu uğraş kahramanımızın 'Öncü' olduğunu anlamasına da yarıyor. Müthiş aksiyon ve efektleriyle izlenmeye değer bir film.

Önce Babamı Öldürdüler - First They Killed My Father (2017) - Biyografi / Savaş / Dram

Netflix Film Tavsiyeleri - Önce Babamı Öldürdüler


Yönetmenliğini Angelina Jolie'nin yaptığı ve Loung Ung'un aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan Önce Babamı Öldürdüler Kamboçya’da 5 yaşında bir kızın hayatta kalma mücadelesini işleyen biyografi türünde bir tarihi gerilim filmi. Kamboçya’da yönetimi ele geçiren Kızıl Kmerlerin uyguladığı baskı, zulüm, babası öldürülen, ailesi parçalanan bir çocuğun gözünden anlatılmış.

Sahtekar - Changeling (2008) - Dram / Suç / Gizem

Netflix Film Tavsiyeleri - Changeling (2008)

Oğlu kaybolan bir kadın (Angelina Jolie) polise başvurur. Bir süre sonra polisler kaybolan çocuğu bulur ve teslim eder. Ama ortada büyük bir sorun vardır. Anne, kendisine getirilen çocuğun kendi oğlu olmadığını söylemektedir. Polis ise çocuğun doğru kişi olduğundan yüzde yüz emindir. Clint Eastwood’un yönetmen koltuğunda oturduğu Changeling (Sahtekar) filminde Angelina Jolie, Jason Butler, Gattlin Griffith, John Malkovich gibi isimler rol alıyor.

Changeling trailer için tıklayınız...

Fractured (2019) - Gerilim / Gizem

Fractured - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

2019 yapımı olan bu Amerikan psikolojik gerilim filminde Sam Worthington başrolde. Ray eşi Joanne ve kızı Peri ile birlikte bir şükran günü yemeğine doğru yola çıkıyorlar. Yolda karı koca arasındaki gerilimi ve biten sevgiyi görebiliyoruz. Ray ailesinden kopmuş gibi görünüyor ve eşi Joanne bu durumdan oldukça rahatsız. Bu aile içi gerilim, kızları Peri için bir benzin istasyonunda mola vermeleri ve hemen ardından gelişen garip olaylarla yerini bambaşka bir durumla yer değişiyor. Filmin ileryen dakikalarında kayıp eşi ve kızını bulma çabalarını görüyoruz. İzleyiciyi bir gerilim silsilesinin içine sokan Fractured izlemekten keyif alabileceğiniz bir film.

Yok Oluş - Annihilation (2018) ‧ Bilim Kurgu/Macera

annıhilation yok oluş - NETFLIX FILM önerileri

Yok Oluş filminde karantinaya alınan bir bölge var. Bu bölgede normalin dışında olaylar cereyan ediyor. Bilim insanlarından oluşan gönüllüler yaşananları keşfetmek ve anlamlandırabilmek adına bu bölgeye gruplar halinde gönderiliyor ve orada sıradışı olaylar yaşıyorlar. Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi isimlerin rol aldığı Yok Oluş (Annihilation) zaman zaman aksiyonun yükseldiği izleyenleri memnun eden bir film.

Self/less (2015) - Bilim Kurgu / Gerilim

selfless - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ


Ryan Reynolds, Ben Kingsley, Matthew Goode gibi isimlerin rol aldığı Self/less filmininin yönetmenliğini Tarsem Singh yaptı. Filmde gerçek dünyaya göre uçuk denilebilecek bir teknoloji ile bedenden bedene ruh transferini mümkün kılan bir cihaz geliştirilmiş. Damian çok zengin bir iş adamıdır fakat ölüme çok yaklaşmıştır. Ağır hastalığı onu adım adım ölüme götürmektedir. Damian bu noktada yukarıda bahsettiğimiz teknolojiye kendini bırakır ve çok daha genç ve sağlıklı bir bedene transfer olur. Başta herşey çok iyidir ama günden güne olay garipleşir. Aksiyonun yüksek olduğu ve gerilimin sürekli tırmandığı Self/less Netflix'te izlenebilecek en iyi filmlerden. Fragmanını izlemek için tıklayın...


Kamuajans.com/ÖZEL