ABONE OL

2020 Netflix Film Tavsiyeleri! Netflix'te İzlenebilecek En Güzel Film Tavsiyeleri!


Dünyanın en popüler film, dizi, belgesel izleme platformu konumuna ulaşan Netflix bir çok ses getiren yapıma da imza atıyor. Evimizde, şahsi veya toplu taşıma araçlarında, sokakta, bahçede daha doğrusu yanımızda akıllı telefonumuz, tabletimiz, dizüstü bilgisayarımız varsa her yerde Netflix filmlerini, dizilerini izleme şansımız var. Öte yandan farklı türlerde, farklı ülkelerde, farklı dillerde çekilen Netflix orijinal filmleri ardı ardına yayınlanmaya başladı.

Netflix'te keyifle seyredeceğiniz farklı türlerde film önerilerini, resmi fragmanlarını ve filmlerle ilgili kısa açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz. İşte Netflix film önerileri...

Sorgu - Visaaranai (2015) Suç / Gerilim

Netflix film tavsiyeleri - Sorgu - Visaaranai (2015) Suç / Gerilim

Hint sinemasının güzel örneklerinden birisi olan Visaaranai filminin IMDb puanı oldukça iyi. (8,5) Yaşanmış bir olaya dayandırılan Visaaranai'de dört Tamii işçi polisler tarafından işlemedikleri bir suçtan dolayı mahkum edilmek isteniyor. Hindistan'da çarpık adalet sistemi gözler önüne serilmiş, dönen kirli oyunlar gayet sade ve bütün çıplaklığıyla anlatılmış. Vetri Maaran filmin hem senaristliğini hem yönetmenliğini yapmış.

Gizli Dünya - Room (2015) Dram / Gerilim / Gerçek Hayat / Uyarlama

room - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Gizli Dünya - Room filmi sizi kalbinizin en derin yerinden yaralayacak bir hikayeyi anlatıyor. Gerçek hayattan uyarlama olan bu filmde genç yaşta kaçırılan Ma, bir odaya kapatılır ve 7 yıl orada yaşamak zorunda kalır. Tecavüzü uğrayan Ma'nın bir oğlu olur. Tuvalet, banyosu, mutfağı herşey bu dar odanın içindedir. Oğlu Jack ile 5 yıl burada yaşayan Ma, oğlu Jack 5 yaşındayken kaçmaya karar verir ve bir plan yapar. Tüylerinizi diken diken edecek bu gerçek yaşamdan uyarlama film sizlerde derin izler bırakabilir!

Amerikan Suçunun Son Günleri - The Last Days of American Crime (2020) Gerilim / Aksiyon / Suç

Netflix Film Önerileri - Amerikan Suçunun Son Günleri - The Last Days of American Crime (2020) Gerilim / Aksiyon / Suç

The Last Days of American Crime, Rick Gaender ve Greg Tocchini'nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanmış bir aksiyon, gerilim filmi. Karl Gajdusek tarafından senaryosu alınan ve yönetmen koltuğunda Olivier Megaton'un oturduğu filmde bir banka soyguncusunun son banka soygunu anlatılıyor. Devlet suçu tamamen ortadan kaldıracak bir sistemi getirmek üzeredir ve bu banka soygunu son şanstır.

Offical Trailer izlemek için tıklayınız...

Assassin's Creed (2016) Bilim Kurgu - Uyarlama

ASSASSINS CREED - NETFLIX


Film tapınak şövalyeleri ile suikastçılar arasındaki amansız mücadeleyi konu alıyor. Kutsal elmayı bulup özgür insan iradesine son vermeyi amaçlayan tapınakçılar, çok gelişmiş bir teknolojiyi kullanarak idama mahkum olmuş olan baş kahramanımızın (öncü) anılarından kutsal elmanın izini sürüyorlar. Ama bu uğraş kahramanımızın 'Öncü' olduğunu anlamasına da yarıyor. Müthiş aksiyon ve efektleriyle izlenmeye değer bir film.

Önce Babamı Öldürdüler - First They Killed My Father (2017) - Biyografi / Savaş / Dram

Netflix Film Tavsiyeleri - Önce Babamı Öldürdüler


Yönetmenliğini Angelina Jolie'nin yaptığı ve Loung Ung'un aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan Önce Babamı Öldürdüler Kamboçya’da 5 yaşında bir kızın hayatta kalma mücadelesini işleyen biyografi türünde bir tarihi gerilim filmi. Kamboçya’da yönetimi ele geçiren Kızıl Kmerlerin uyguladığı baskı, zulüm, babası öldürülen, ailesi parçalanan bir çocuğun gözünden anlatılmış.

Sahtekar - Changeling (2008) - Dram / Suç / Gizem

Netflix Film Tavsiyeleri - Changeling (2008)

Oğlu kaybolan bir kadın (Angelina Jolie) polise başvurur. Bir süre sonra polisler kaybolan çocuğu bulur ve teslim eder. Ama ortada büyük bir sorun vardır. Anne, kendisine getirilen çocuğun kendi oğlu olmadığını söylemektedir. Polis ise çocuğun doğru kişi olduğundan yüzde yüz emindir. Clint Eastwood’un yönetmen koltuğunda oturduğu Changeling (Sahtekar) filminde Angelina Jolie, Jason Butler, Gattlin Griffith, John Malkovich gibi isimler rol alıyor.

Changeling trailer için tıklayınız...

Fractured (2019) - Gerilim / Gizem

Fractured - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

2019 yapımı olan bu Amerikan psikolojik gerilim filminde Sam Worthington başrolde. Ray eşi Joanne ve kızı Peri ile birlikte bir şükran günü yemeğine doğru yola çıkıyorlar. Yolda karı koca arasındaki gerilimi ve biten sevgiyi görebiliyoruz. Ray ailesinden kopmuş gibi görünüyor ve eşi Joanne bu durumdan oldukça rahatsız. Bu aile içi gerilim, kızları Peri için bir benzin istasyonunda mola vermeleri ve hemen ardından gelişen garip olaylarla yerini bambaşka bir durumla yer değişiyor. Filmin ileryen dakikalarında kayıp eşi ve kızını bulma çabalarını görüyoruz. İzleyiciyi bir gerilim silsilesinin içine sokan Fractured izlemekten keyif alabileceğiniz bir film.

Yok Oluş - Annihilation (2018) ‧ Bilim Kurgu/Macera

annıhilation yok oluş - NETFLIX FILM önerileri

Yok Oluş filminde karantinaya alınan bir bölge var. Bu bölgede normalin dışında olaylar cereyan ediyor. Bilim insanlarından oluşan gönüllüler yaşananları keşfetmek ve anlamlandırabilmek adına bu bölgeye gruplar halinde gönderiliyor ve orada sıradışı olaylar yaşıyorlar. Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi isimlerin rol aldığı Yok Oluş (Annihilation) zaman zaman aksiyonun yükseldiği izleyenleri memnun eden bir film.

Kayıp Kız - Gone Girl (2014) - Gerilim / Gizem

GONE GIRL - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Kardeşi ile birlikte bar işleten yazar nick dunne kendisi gibi bir yazar olan eşi amy'yi eve geldiği bir gün evde bulamaz. Sehba kırılmıştır ve garip bir durum vardır. Polise haber verir ve Amy'ye ne oldu sorusu film boyunca sürer. Nick mi öldürmüştür yoksa kendisi kayıplara mı karışmıştır. Gone Girl - Kayıp Kız filminde Amy ve Nick'in nasıl tanıştığı ve ilişkilerinin nasıl geliştiğini Amy'nin sözleri ile sık sık anlatılıyor. Amy annesinin kendisini merkeze oturttuğu Muhteşem Amy adlı bir çocuk hikaye serisinin kahramanı ve ünlü zengin bir New Yorklu. Nick ise küçük bir kasabada doğmuş büyümüş annesinin hastalığı ile evlendiği Amy ile birlikte tekrar buraya taşınmış. Annesi öldükten sonra da akli sıkıntılar yaşayan babasını huzur evine göndermiş. Tüm mal varlığı hatta benim  dediği kardeşiyle yönettiği bar bile Amy'ye ait. Gizemin sürekli devam ettiği filmde merak duygumuz sürekli uyarılıyor. Gone girl filmini bu türü sevenler için şiddetle öneriyoruz.

Tutsak - Prisoners (2013) - Gerilim / Polisiye / Suç / Aksiyon

Prisoners Tutsak - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Tutsak - Prisoners filmi gerilim yüklü bir film. Tutsak filminde Hugh Jackman'ın oynadığı Keller Dover ve Terrence Howard'ın oynadığı Franklin Birch'ün küçük kızları aynı anda ortalıktan kaybolur. Dedektif Loki (Jake Gyllenhaal) bu küçük kızların bulunması ile ilgilenir ama marangoz baba Keller polisin ağır davrandığını, bulamayacaklarını düşünerek bir yandan da kendisi aramaya koyulur. Gerilim yüklü bu filmde bir babanın kızı için neler yapabileceğini görüyoruz. Türünü sevenler için güzel bir film önerisi...

Bright (2017) - Fantastik / Aksiyon

BRIGHT - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Bright, Yüzüklerin Efendisi serisinden aşina olduğumuz orkların ve elflerin yaşadığı bir dünyada geçiyor. İnsan olan Ward ve bir ork olan Jakoby devriye arkadaşı iki polistir. Irksal çekişmelerin olduğu ortamda dünyaları da tehlike altına girince işler iyice karışır. Genç bir elf kızını ve kutsal bir emaneti korumak zorundadırlarlar. Bu türü sevenler için oldukça sürükleyici bir film sizi bekliyor.

Spenser Kanunları - Spenser Confidential (2020) - Aksiyon

SPeNSER CONFIDENTIAL - NETFLIX

Mark Wahlberg yine adrenalin seviyesi yüksek bir film ile karşımıza çıkıyor. Eski bir polis olan Spenser, Boston'da öldürülen eski bir mesai arkadaşının cinayetinin peşinde düşer. Perde arkasında dönen pis oyunları ortaya çıkarmaya çalışan Spenser, baştan sona aksiyon dolu gelişmelerin içinde bulur kendisini. En büyük yardımcısı da boksör Hawk'tır.

Kaçış Yok - No Escape (2015) - Aksiyon / Gerilim

Netflix Film Önerileri - No Escape (2015)

Amerikalı işadamı Jack Dwyer ailesiyle Gündeydoğu Asya’ya yerleşerek ticaretini orada devam ettirme kararı alır. Fakat bu karar başlarına büyük bir bela açacaktır. Yerleştikleri ülkede iç karışıklıklar baş gösterir, gittikçe büyür ve halk isyanı her tarafı sarar. Halkın hedefinde ülkedeki yabancılar vardır. Dwyer, ölümle burun buruna oldukları bu iç savaştan ailesi ile birlikte kaçmak için büyük mücadele verecektir. Offical Trailer için tıklayınız...

Nightcrawler - Gece Vurgunu (2014) Gerilim / Suç

NIGHTCRAWLER - NETFLIX

Kariyer peşinde koşan ama yalancılık, hırsızlık gibi kötü halleri olan Lou Bloom, amaca giden her yol mübahtır felsefesini hayatının merkezine oturtmuştur. Geceleri kamerayı eline alıp, şehirde yaşanan olayları haber yapan ve bunu satmaya başlayan Lou'nun psikopat halleri film boyunca gerilimi yukarıda tutuyor. Lou Bloom’ın haber yapma şekli hiçte etik değildir. Jake Gyllenhaal’in başrolünde olduğu ve başarılı bir oyunculuk çıkardığı Nightcrawler filmini severek izleyeceğinizden şüphemiz yok.

Ölümsüzlük - The Old Guard (2020) - Aksiyon / Fantastik

Netflix Film Önerileri! 2020'de Netflix'te Seyredilebilecek En İyi Film Tavsiyeleri!

The Old Guard aynı isimli çizgi romandan esinlenerek yapılmıştır. Zamanında devlet tarafından ölümsüz hale getirilen bir grup paralı askerler kimliklerini sır gibi saklayıp gizlilik içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışırken genç bir üye işleri karmaşık hale getirir ve onları sırlarını tekrardan koruyabilmek için savaşmak zorunda bırakır. Charlize Theron, Matthias Schoenaerts, Marwan Kenzari, Chiwetel Ejiofor, Van Veronica Ngo gibi oyuncular filmde rol alıyor. Ölümsüzlük - The Old Guard (2020) Trailer İzle!

Freaks - Ucubeler (2018) - Bilim Kurgu / Gerilim

Netflix Film Tavsiyeleri! 2020'de Netflix'te İzlenebilecek En İyi Film Önerileri!

Freaks Netflix platformunda yayınlanan Alman sinemasına ait bir gerilim, bilim kurgu filmi. Kahramanımız Wendy sıradan bir yaşam sürerken, özel güçleri olduğunu farkeder, daha doğrusu farkettirlir. Wendy'nin sıradan, monoton hayatı bu özel güçleri farketmesinden sonra oldukça değişir. Wendy özel güçleri olanın sadece kendisi olmadığını farkeder. Fragman için tıklayınız.

Enola Holmes (2020) - Macera / Gizem

2020'de Netflix'te İzlenebilecek En Güzel Film Tavsiyeleri! Netflix Film Önerileri!

Stranger Things dizisiyle üne kavuşan Millie Bobby Brown'ın Enola Holmes karakteriyle yer aldığı aynı adı taşıyan Enola Holmes, Netflix platformunda yayınlanmaya başladı. Dizide The Witcher dizisiyle beğeni kazanan Henry Cavill de Sherlock Holmes'ü oynuyor. Filmin konusuna gelecek olursak; Enola Holmes, uyanır ve annesinin kaybolduğunu fark eder. Özgürce geçirdiği çocukluğunun ardından, Enola kendini Sherlock ve Mycroft'un bakımı altında bulur. Enola annesini bulmaya kararlıdır. Fakat Enola'nın bu yolcuğu onu kaçak bir Lord'un izini sürmesine ve bunun arkasında yatan gizemi aydınlatmasına kadar götürecektir. Fragman için tıklayınız...

Da 5 Bloods (2020) - Dram

Netflix'te 2020'de Seyredilebilecek En Güzel Film Tavsiyeleri! Netflix Film Önerileri!

Da 5 Bloods, Spike Lee'nin yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu Danny Bilson, Paul De Meo ve Kevin Willmott'ın birlikte kaleme aldığı 2020 yapımı Amerikan savaş dram filmi. Da 5 Bloods'da beş siyah Vietnam gazisi yıllar sonra Vietnam'a, savaştıkları topraklara geri dönerler. Fragmanı izlemek için tıklayınız...

Father Soldier Son (2020) - Savaş / Belgesel

Netflix Film Önerileri! Netflix'te 2020'de Seyredilebilecek En Güzel Film Tavsiyeleri!

ABD ordusunda birinci sınıf çavuş olan ve Afganistan'da yaralanıp eve dönen Brian Eisch'in ailesiyle beraber yaşadıklarını anlatan bu savaş belgeseli Father Soldier Son, savaş ve ardından getirdikleri yüzünden günden güne çöken bir ailenin dramını konu alıyor. IMDB puanı 7.4 olan Father Soldier Son fragmanını izlemek için tıklayınız...

The Devil All the Time (2020) - Gizem

Netflix Film Tavsiyeleri! Netflix'te 2020'de İzlenebilecek En İyi Film Önerileri!


Farklı geçmişleri olan Ohio ve Bati Virginia’da bulunan bir grup garip insanın hayatını anlatan The Devil All the Time filminde başarılı genç oyuncular yer alıyor. 1950'li yıllarda geçen Netflix filmi şiddetin hüküm sürdüğü küçük bir kasabada geçiyor. Yönetmen koltuğunda Antonio Campos oturuyor. Tom Holland, Robert Pattinson, Bill Skarsgard, Eliza Scanlen, Mia Wasikowska, Tracy Letts gibi başarılı oyuncular oyuncu kadrosunda yer alıyor. Fragman için tıklayınız...

Fırtına Anı - Mirage, Durante la Tormenta (2018) - Dram / Gerilim

mirage - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Fırtına Anı, Mirage bir İspanyol filmi. 1989 yılında, Annesi işe gidince evde tek kalan 12 yaşındaki Nico komşusu Prieto’nun evlerinde gariplikler olduğunu fark eder ve bakmaya gider. Eve girince bir cinayete tanık olan Nico, evden hızlıca kaçar ve kaçarken de evlerinin önünde bir arabanın çarpmasıyla hayatını kaybeder. Yıllar sonra bu eve taşınan Vera eşi David ve minik kızları Gloria yeni bir hayat planları yaparken evdeki eski televizyon ve kaset başlarına iş açacaktır. Vera gece sese kalkar ve eski televizyon aracılığıyla Nico’nun yıllar öncesinden kendisiyle iletişime geçtiğini fark eder. Nico’ya komşusunun evine gitmemesi gerektiğini anlatan Vera şoka girer ve bir anda film kopar. Farkında olmadan tarihin akışını değiştirmiştir. Uyandığında bambaşka bir hayat onu beklemektedir. Fragman için tıklayınız...

Hikaye - Kahaani (2012) - Gerilim / Gizem

Netflix Film Önerileri - Netflix'te 2020'de İzlenebilecek En Güzel Film Tavsiyeleri - Kahaani Hint Filmi

Londra'dan gelen hamile bir kadın, Hindistan'da Kalküta şehrinde kayıp olan, haber alamadığı kocasını aramaya başlar. Karşısına çıkan her türlü zorluğa rağmen pes etmeyen kadın, tek başına milyonlarca kişinin yaşadığı bir şehirde kocasını aramaya devam eder. Bir süre sonra da kendini oldukça karışık olayların içerisinde bulur. Kurgusuyla izleyenlerin çok beğenisini kazanan Hint filmi Hikaye orjinaladıyla Kahaani'nin IMDB puanı 8.2. Kahaani Fragman için tıklayınız...

Jadotville Kuşatması - The Siege of Jadotville (2016) - Savaş / Aksiyon

Jadotville Kuşatması - The Siege of Jadotville - Netflix Film Önerileri

Jadotville Kuşatması yani orjinal ismiyle The Siege of Jadotville tarihi bir olayı konu almış IMDB puanı 7.2 olan bir film. Netflix platformunda izleyebileceğiniz The Siege of Jadotville’de 1961’de Birleşmiş Milletler adına Jadotville kasabasının sakinlerini korumak için orada bulunan Pat Quilan komutasındaki İrlanda barış gücü askerlerinin, Katangalılar ve paralı askerlerin kuşatması altında kalması ve onlara karşı gösterdiği direnç anlatılıyor.

Yakalandın! - Tag (2018) - Komedi / Macera

TAG - NETFLIX FILM ÖNERİLERİ

Beş yakın arkadaş çocukluklarından beri oynadıkları elim sende oyununu her yıl toplanıp tekrar oynuyorlar. Bunu bitmek bilmeyen bir gelenek haline getiren bu beşli olayı öylesine ciddiye alıyorlarki her türlü ortamda bu oyunu devam ettiriyorlar. Bu seneki toplanmada hedefleri grupta şimdiye kadar hiç ebelenmeyen arkadaşları! Bu isim Jeery Pierce (Jeremy Renner) Filmde Renner dışında Isla Fisher, Ed Helms, Annabelle Wallis, Jake Johnson, Jon Hamm, Leslie Bibb, Rashida Jones, Hannibal Buress gibi isimler var. TAG (2018) Resmi Fragmanı izlemek için tıklayınız...

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
yha 8 ay önce

ben joshep kimdi unutm ya

Misafir Avatar
kadir 8 ay önce

joseph

Misafir Avatar
Yusuf 9 ay önce

Yusuf