MEB ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİNİ AÇIKLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

Polise maaş ödülü !

Polise maaş ödülü !

Emniyet Genel Müdürlüğü son 5 yılda görevinde üstün başarı gösteren 684 bin 676 personele maaş taltifinde bulundu.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, 2008-2012 yılları arasında başarılı emniyet personeline verilen maaş taltiflerini açıkladı. Bakan Güler, maaş taltiflerinin en az 2, en fazla 24 maaş olarak verildiğini vurguladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, emniyet personeline verilen maaş taltiflerini meclis gündemine taşıdı. Tanal, emniyet personeline yapılan maaş taltiflerinde adaletin nasıl sağlandığını sordu. Maaş taltifleri için bir havuz sistemi oluşturulup her başarılı polise buradan eşit taltif yapılmasını gündeme getirdi.

TEK KRİTER BAŞARI

Tanal'a cevap İçişleri Bakanı Muammer Güler'den geldi. Güler, emniyet personeline maaş taltifi uygulamasının işçi ve sözleşmeli personel haricindeki polis, amir, müdür gibi emniyet personelini kapsadığını ifade etti. 2008-2012 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ve maaş taltifi alan personelin oranının yüzde 91 olduğunu vurguladı.

Maaş taltiflerinin emniyet içerisinde görev yapılan il, birim, görev, unvan veya rütbeye odaklı bir şekilde verilmediğini dile getiren Bakan Güler, maaş taltiflerinde baz alınan kriterin personelin başarıya olan katkısı olduğunu kaydetti. Teşkilatın yaptığı çalışmalarda görevin yerine getirilmesinde başarısı ile öne çıkan personelin maaş taltifi ile ödüllendirildiğini dile getirdi.

KOMİSYON KARAR VERİYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde maaş taltiflerine ‘Taltif Komisyonu' karar veriyor. Yılda 3 defa toplanan komisyon hangi personelin ne kadar maaş taltifi alacağını belirliyor. Maaş taltifleri çıplak maaş üzerinden verildiği için düşük rakamlardan oluşuyor.

BUGÜN GAZETESİ

 • Bu haber için 9 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • 71 polis 23 Nisan 2013 21:45

  taltif günü polislerin kara günüdür çünkü taltif alan hep aynı kişiler bu teşkilatta sadece şube egm personeli yok herkes bu teşkilatı halkası ben ekgöreve mitinge kogreye gidiyorsam ve bu benim görevimse şubelerde egm de çalışan personelinde yaptığı asli görevdir başarı değildir. bu taltifler belli polisleri ihya diğerlerini isyankar ve umutsuz yanlız dışlanmış hissettirmektedir.

  Yorumun Devamı
 • hasan 23 Nisan 2013 02:07

  başlık olmamış

 • MURAT ÇETİN 22 Nisan 2013 23:49

  böyle müjdemi olur editör bu başlıktan utanmıyormu. türkiyede kaç bin polis var. araştır taltif alanı bu rakamın dörtte üçü aynı memurlardır. emekliliği gelmiş taltif almayanlar var. güya vatanı hep aynı adamlar kurtarıyor diğerleri yatıyor

  Yorumun Devamı
 • ankara 20 Nisan 2013 22:30

  Allah rızsı için biri çıkıp bu konuyu araştırsın kimler taltif almış başarıya görevmiş taltif almayan personel başarızız personelmi taltif komisyonunda çalışan memur taltif listesini hazırladığı içinmi başarılı gözüküp rutin şekilde taltif almaktadır. teşkilat artık bu taltif adaletsizliği yüzünden birbirine düşman oldu. bütün personele eşit şekilde dağıtmak varken sadece belli bir kısmını menmun etmek adilmi bu teşkilat hepimizin sadece şubeler ile egm personelinin değil hepimiz emek veriyoruz.

  Yorumun Devamı
 • 06 polis 20 Nisan 2013 22:23

  Allah rızası için bu taltifi kimler almış söylesinler başarılı personellermiş. almayan personel başarızızmı ekgöreve mitinge olaylara giden karakol polisi taltifi alan hiç bir ekgöreve gitmeden olaya karışmadan büroda çalışan egm personeli rutin şekilde taltif almaktadır. biririsi çıksın yalansa söylesin. taltif adaletsizliği artık çığrıdan çıktı teşkilatı birbirine düşürdüler bu parayı herkes hak etmektedir teşkilat bir bütünse bu para herkesin hakkı bir personele 20taltif vereceksin diğer personele 1 taneyi bile çok göreceksin sonra görev bekleyeceksin taltif günü polisin motivasyonunu sıfıra indirdiği ızdırap günü oldu. hakkımızı helal etmiyoruz rutin şekilde taltif alanlara hakkımızı helal etmiyoruz. yazıklar olsun.

  Yorumun Devamı
 • memur 20 Nisan 2013 18:36

  güler demiş taltif ile rütbeye birime göre yatmıyormuş ne alaka amirde senden yüksek taltif alıyor kom istibarat terör de senden fazla alıyor ama trafik karakol gibi birimlerde çalışanlarda taltif alamıyor neden

  Yorumun Devamı
 • taltif 20 Nisan 2013 12:57

  herkese adaletli yansısa iyi de birileri alır birileri bakar olmasa,684 bin maaş adedi verildi ise nasıl? taltif komisyonu yılda 3 kere toplanıp verebiliyorsa her personele yılda bir veya iki taltif yansıması lazım ama çoğunluğun haberi bile olmuyor.

  Yorumun Devamı
 • Ali Demir 20 Nisan 2013 11:59

  nerde adalet var anlamadım..yalan söylemesinler.. 7 yıllık memurum aldığım 10 maaş taltif .. 45*10=450tl. bi amir müdür ise 3 ayda bir 24 maaş taltif alırlar 24*150=3600tl hemde 3 ayda bir.. bu yüzden bizim teşkilat bir adım one gitmez. öğretmenler doktorlar askerle didişeceğimize kendi içimizde adaleti sağlasak bu bize yeter....

  Yorumun Devamı
 • Çıplak Maaş 20 Nisan 2013 11:36

  çıplak maaş 120 tl x 24 katsayı= 2880 nasıl ama ?

Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ