Polise seçim ücreti...

İçişleri Bakanı Muammer Güler'e sunulan 7 maddelik tasarı Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Tasarıyla Doğu ve Güneydoğu'da seçim sandıklarının güvenliğini sağlamak için "taşımalı sandık" uygulamasına geçilmesinin önü açıldı. Vali veya kaymakamların görüşü üzerine güvenlik tedbirleri kapsamında taşımalı eğitimde olduğu gibi taşımalı sandık gündeme gelebilecek.
Böylece seçmenler üzerindeki her türlü baskı ortadan kaldırılacak. İhtiyaç duyulması halinde mülki amirin teklifi ile köy-mezradaki sandıklar ilçe merkezine kurulacak. Buralardaki seçmenlere ise taşımalı oy kullandırılacak.
Düzenlemeye göre bir siyasi partinin miting yapacağı gün ve saatte miting alanına bakan bölüme başka bir partiye ait pankart, döviz vb. propaganda malzemesi asılmayacak. 12 Haziran 2011'de yapılan genel seçimler öncesi AK Parti'nin Muğla'da yaptığı mitingde pankart krizi yaşanmıştı. Miting alanına bakan MHP İl Teşkilatı'na asılan pankart davalık olmuştu.
MÜŞAHİTLERİ SEÇİM KURULU BELİRLEYECEK
Propaganda serbestliği sürecinde İlçe Seçim Kurulu Başkanları (Hakimler) miting alanlarının belirlenmesinde tek belirleyici olmayacak. Hakimler mülki amirin görüşünü alarak mitingin hangi alanda yapılmasına karar verecek. Miting alanlarında uygulanacak güvenlik tedbirleri yüzünden mevcut maddenin değiştirildiği öğrenildi.
Parti müşahitlerini İlçe Seçim Kurulları belirleyecek. Seçim Kurulları, parti müşahitlerine kimlik kartı verecek. Doğu-güneydoğuda parti müşahitliğinin suiistimal edildiği bildirildi. Geçmiş seçimlerde 180 seçmenli bir sandıkta bir parti müşahidinin 110 ayrı kişi adına imza atıp oy kullandığı iddia edildi. Benzer suiistimallerin bir daha yaşanmaması için düzenlemeye gidildiği ifade edildi.
Polise seçim ücreti
Son 10 günlük seçim propaganda serbestliği dönemindeki miting, toplantı, vb. propagandalarda görev yapan polislere diğer kamu personeli gibi ücret ödenecek. Polislere ne kadar ücret ödeneceğine Yüksek Seçim Kurulu karar verecek. Bunda diğer kamu personeline ödenen meblağlar esas alınacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ÖĞRETMENLERE 2 yıl önce

19 mayıs tatil, 23 nisan tatil, 30 ağustos tatil. 29 ekim tatil, 1 mayıs tatil, yılbaşı tatil, cumartesi -pazar tatil, kurban bayramı tatil, ramazan bayramı tatil, yazın 2,5 ay tatil, kar yağdı tatil, ayağım kaydı tatil, yan geldim tatil, çamura battım tatil, tatil oğlu tatil,...eeee geriye yılda kaç gün kaldı, sizin bu tatil yaptığınız günlerde, polis ne yapıyor ben cevap vereyim tabiki normal mesaisine ek olarak en az günde 16 saat çalışıyor... tabi umurunuzdamı ...ondan sonra polis sayfasına girip...ahkam kesersiniz...ayıp ...ayıp öğretmenlere yakışmıyor

Misafir Avatar
ÖĞRETMENLERE 2 yıl önce

öğretmenler sanki zam alsa kendi ceplerinden verecekler....her yerde ilk zıplayan çığırtganlık yapanlar sizlersiniz...1 lira vereyimde bir susun...polisin 30 yıldır alamadığı ve asla alamayacağı 3600 kadro decesi hakkını talep etmesi nerenize batıyor anlamıyorum...sanki gerçekten verilse cebinizden ne kadar çıkacak merak ediyorum...ayıp be ...ayıp...bir kerede köstek olmayın destek olun....zamanı gelince bizde size destek olalım...

Misafir Avatar
polis düşmanlarına 2 yıl önce

şu polisleri her ortamda insafsızca eleştirenler..yazıklar olsun sizlere.seçim parası dediği ne biliyormusunuz. olursa tabiki.. 10 gün içinde polis ek göreve istirahatliyken çağrılırsa birdefaya mahsus sadece 55 tl..bakın birdaha yazıyorum.55 tl.dir. bazı öğretman arkadaşlara sesleniyorum.gelin burda boşu boşuna elinizi yorupta ortamı germeyın.ben size vereyim 55 tl.yii.belki sesiniz kesilir..bu ne ya nerde bir polisle ilgili bir haber olsa hemen polis düşmanları sahneye çıkıyor. bir 4 yıllık üniversite mezunu 20 yıllık polisin aldığı maaaş 2600 tl.dir. her hafta ek görevi olan gecesi gündüzü bayramı seyranı olmayan polislerin.sizler geceleri sıcacık yatağınızda mışıl mışıl uyurken polisler sabah kadar sarhoşla ayyaşla. psikopatla uğraşıyor. bu sözlerim sadece polislik mesleğine at gözlüğü ile bakanlaradır..saygıdeğer öğretmenlerimizinde isterimki güzel bir maaş alsınlar. insaaf biraz..........

Misafir Avatar
ilk önce elindekine şükret 2 yıl önce

haftada 15-20 saat ders üzerine ek ders ücreti sene başında eğitime hazırlık parası, sınav, seçim vs. görevlere en son gelip en önde kaçar en iyi parayıda o alır, yaz tatili kar tatili,bayram tatili , 15 tatil, su kesildi tatil, salgın hastalık var tatil zaten gece hiç çalışmaz zaten bu kadar muhalefet yapacak zamanı sadece bir o bulabilir çünkü ne çalışıyor ki ben senin bir haftada çalıştığını 1 günde çalışıyorum birde eşitlikten bahsediyorsun ver banada bu eşitliği bakalım ben başka birşey isteyecem mi senin gibi aç gözlümüyüm başkasına verilene göz dikeyim.... birazda başkasına verilene daha verilmeden göz dikeceğinize elinizdekine şükredin 12 saat çalışıp 24 saat yatıyor dediğin polis o çalışma sisteminde bir haftada 60 saat çalışıyor yani yatmıyor, senin gibi haftada 15 saat

Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

asli görevini yaptığı için yan ödeme verilen tek meslek gurubu

Misafir Avatar
kuzu beye 2 yıl önce

eşeğe sen güzel oynuyorsun kalk bir gerdan kır demişler oda kalkmış zaaarrrrt diye osourmuş senin yorum gibi
yazdıkalrından sen bişey anladıysan ellerinden öperim ben anlamadım yahu daha doğru dürüst cümle kuramıyorsun sen nasıl muallim oldun yoksa son dönemdeki çakmalardanmısın?

Misafir Avatar
... 2 yıl önce

o bildirgeyi iyi bilirim merak etme polis devlet ibaresini bilecek kadar felsefede, gösteride bana gül atana gaz bombası atmıyorm molotof atana taş atana, yolda biri omuz atsa ana avrat söversn bana taş atana yakarak öldürmeye çalışana attığm biber gazı canilik geliyosa oda sizin hakkaniyetinz.ben meslek yüksek okuluna girmek için o sizin öğretmen olmak için girdiğiniz kpss nin genel yetenek genel kültür kamu yönetimi ve hukuk çuların bölümleri hariç minimum 90 net yapmm gerekiyor 2 yıl okulda almadığım eğitim kalmıyr hani şu senin 6 ay yapıp 30 yıl anlattığn askerlik varya ben onu 2 sene yapıyorm okulda ayrıca olmayn vasıfları kendine yükleme kavgaya girermş yok öyle bir dünya kaç kere taş yedin kaç kere yakılmk istendn ben bu mesleğe gerikirse uğrunda ölmek için girdm senin gibi başladığm gün emeklikte alacağm maaşı hesaplayark değil ben evden çıkarkn senin gibi akşam görüşürz diyerk çıkamıyorm anladn..

Misafir Avatar
kuzu bey 2 yıl önce

galiba siz kendi sayınız unuttunuz mmeeeee bey yazmadan önce ne yazacağınızı bilin.çok şükür biz insanlara insan gibi davranıyoruz sizin gibi dövüp saymıyoruz yaşlıları kadınları saçlarından tutup süründürmüyoruz.bi de unutmadan sen galiba liseyi bu ülkede okumadın müfredat diye biline meb hazırladığı konulardan bi habersin.adamlar bir aylık konuyu size 2 saatte anlat diyor.yok bilmiyorsan bir okula gidip öğren.devlet okullara sınava hazırlık vermiyor bıre cahil sen hangi memlekette yaşıyorsun.bence bize laf atacağına bir dönde kendine bak cahillik dört tarafını sarmış sen halen konuşmayı ve düşünmeyi bilmiyorsun önce düşünen bir varlık ol ondan sonra yazmaya çalış