Polise maaş ödülü !

İçişleri Bakanı Muammer Güler, 2008-2012 yılları arasında başarılı emniyet personeline verilen maaş taltiflerini açıkladı. Bakan Güler, maaş taltiflerinin en az 2, en fazla 24 maaş olarak verildiğini vurguladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, emniyet personeline verilen maaş taltiflerini meclis gündemine taşıdı. Tanal, emniyet personeline yapılan maaş taltiflerinde adaletin nasıl sağlandığını sordu. Maaş taltifleri için bir havuz sistemi oluşturulup her başarılı polise buradan eşit taltif yapılmasını gündeme getirdi.

TEK KRİTER BAŞARI

Tanal'a cevap İçişleri Bakanı Muammer Güler'den geldi. Güler, emniyet personeline maaş taltifi uygulamasının işçi ve sözleşmeli personel haricindeki polis, amir, müdür gibi emniyet personelini kapsadığını ifade etti. 2008-2012 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ve maaş taltifi alan personelin oranının yüzde 91 olduğunu vurguladı.

Maaş taltiflerinin emniyet içerisinde görev yapılan il, birim, görev, unvan veya rütbeye odaklı bir şekilde verilmediğini dile getiren Bakan Güler, maaş taltiflerinde baz alınan kriterin personelin başarıya olan katkısı olduğunu kaydetti. Teşkilatın yaptığı çalışmalarda görevin yerine getirilmesinde başarısı ile öne çıkan personelin maaş taltifi ile ödüllendirildiğini dile getirdi.

KOMİSYON KARAR VERİYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde maaş taltiflerine ‘Taltif Komisyonu' karar veriyor. Yılda 3 defa toplanan komisyon hangi personelin ne kadar maaş taltifi alacağını belirliyor. Maaş taltifleri çıplak maaş üzerinden verildiği için düşük rakamlardan oluşuyor.

BUGÜN GAZETESİ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
71 polis 2 yıl önce

taltif günü polislerin kara günüdür çünkü taltif alan hep aynı kişiler bu teşkilatta sadece şube egm personeli yok herkes bu teşkilatı halkası ben ekgöreve mitinge kogreye gidiyorsam ve bu benim görevimse şubelerde egm de çalışan personelinde yaptığı asli görevdir başarı değildir. bu taltifler belli polisleri ihya diğerlerini isyankar ve umutsuz yanlız dışlanmış hissettirmektedir.

Misafir Avatar
hasan 2 yıl önce

başlık olmamış

Misafir Avatar
MURAT ÇETİN 2 yıl önce

böyle müjdemi olur editör bu başlıktan utanmıyormu. türkiyede kaç bin polis var. araştır taltif alanı bu rakamın dörtte üçü aynı memurlardır. emekliliği gelmiş taltif almayanlar var. güya vatanı hep aynı adamlar kurtarıyor diğerleri yatıyor

Misafir Avatar
ankara 2 yıl önce

Allah rızsı için biri çıkıp bu konuyu araştırsın kimler taltif almış başarıya görevmiş taltif almayan personel başarızız personelmi taltif komisyonunda çalışan memur taltif listesini hazırladığı içinmi başarılı gözüküp rutin şekilde taltif almaktadır. teşkilat artık bu taltif adaletsizliği yüzünden birbirine düşman oldu. bütün personele eşit şekilde dağıtmak varken sadece belli bir kısmını menmun etmek adilmi bu teşkilat hepimizin sadece şubeler ile egm personelinin değil hepimiz emek veriyoruz.

Misafir Avatar
06 polis 2 yıl önce

Allah rızası için bu taltifi kimler almış söylesinler başarılı personellermiş. almayan personel başarızızmı ekgöreve mitinge olaylara giden karakol polisi taltifi alan hiç bir ekgöreve gitmeden olaya karışmadan büroda çalışan egm personeli rutin şekilde taltif almaktadır. biririsi çıksın yalansa söylesin. taltif adaletsizliği artık çığrıdan çıktı teşkilatı birbirine düşürdüler bu parayı herkes hak etmektedir teşkilat bir bütünse bu para herkesin hakkı bir personele 20taltif vereceksin diğer personele 1 taneyi bile çok göreceksin sonra görev bekleyeceksin taltif günü polisin motivasyonunu sıfıra indirdiği ızdırap günü oldu. hakkımızı helal etmiyoruz rutin şekilde taltif alanlara hakkımızı helal etmiyoruz. yazıklar olsun.

Misafir Avatar
memur 2 yıl önce

güler demiş taltif ile rütbeye birime göre yatmıyormuş ne alaka amirde senden yüksek taltif alıyor kom istibarat terör de senden fazla alıyor ama trafik karakol gibi birimlerde çalışanlarda taltif alamıyor neden

Misafir Avatar
taltif 2 yıl önce

herkese adaletli yansısa iyi de birileri alır birileri bakar olmasa,684 bin maaş adedi verildi ise nasıl? taltif komisyonu yılda 3 kere toplanıp verebiliyorsa her personele yılda bir veya iki taltif yansıması lazım ama çoğunluğun haberi bile olmuyor.

Misafir Avatar
Ali Demir 2 yıl önce

nerde adalet var anlamadım..yalan söylemesinler.. 7 yıllık memurum aldığım 10 maaş taltif .. 45*10=450tl. bi amir müdür ise 3 ayda bir 24 maaş taltif alırlar 24*150=3600tl hemde 3 ayda bir.. bu yüzden bizim teşkilat bir adım one gitmez. öğretmenler doktorlar askerle didişeceğimize kendi içimizde adaleti sağlasak bu bize yeter....