Özel Harekât Polisleri Ne Kadar Maaş Alıyor?
Polis meslek eğitim merkezine öğrenci olarak kabul edilenler, eğitim-öğretimlerini parasız yatılı ve üniformalı olarak görürken her türlü ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları da Devlet tarafından karşılanmaktadır. Öğrencilik döneminde, polis meslek yüksekokulu öğrencilerine ödenen miktarda harçlık da ödenmektedir.
Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına atananlardan özel harekât birimlerinde fiilen görev yapan polis memurlarının aylık maaşları, görev yaptıkları yerin kalkınmada öncelikli yer olup olmamasına ve operasyonlarda görev almalarına bağlı olarak değişebilmektedir.
2017 yılının ilk altı aylık döneminde özel harekat polisi olarak göreve başlayacak, bekar ve çocuksuz bir kişinin alabileceği aylık ücret tutarı bilgilerine aşağıda yer verilmiştir. 

a-Aylık net maaş


Eğitim Durumu Derece Kademe Hizmet Yılı Aylık Net Maaş*
Lisans Mezunu 8/1 Yeni başlayan 4660,71 TL
Önlisans Mezunu 9/2 Yeni başlayan 4627,36 TL
Lise Mezunu 11/1 Yeni başlayan 4622,49 TL

*Yukarıdaki maaş rakamlarına; tayın bedeli  ilave ek tazminat ve fazla çalışma ücreti dahildir.
*2017 AGİ tutarları belirlenmediğinden, 2016 yılında geçerli olan 123,53 TL’lik tutar kullanılmıştır. Bu nedenle, aylık net maaşlar yukarıdaki rakamlardan 5-10 TL kadar fazla olabilir.

b-Aylık net maaşa bazı tutarlar ilave edilebilir
-Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan personele ödenecek ilave temininde güçlük zammının aylık net tutarı:  61,59 TL. 
-Sıkıyönetim veya olağanüstü hal ilan edilen bölgeler veya Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarınca ortak belirlenecek kritik yörelerde özel harekât ve operasyon timinde görev alan personele ödenecek tazminatın aylık net tutarı: 864,51 TL
-Büyük ölçekli yolsuzluk, terör ve benzeri faaliyetlere karşı ülke çapında gerçekleştirilen operasyonlara katılan personele ve bu personele destek hizmetleri sağlayan personele ödenebilecek aylık ilave fazla çalışma ücretinin (en çok) net tutarı: 158,48 TL 

c-Eş ve çocuktan dolayı, aile yardımı ve asgari geçim indiriminden yararlanabilir 
-Çalışmayan eşinden dolayı aylık net 204,99 TL aile yardımı ödenir. 
-7 yaşından küçük her bir çocuk için 48,04 TL, 7 yaş ve daha büyük her bir çocuk için 24,02 TL aile yardımı ödenir. 
-Eş ve çocuk durumuna göre, yararlanılan asgari geçim indiriminin miktarı artar. (2016 yılında en çok net 86,46 TL)


Memurunyeri.com 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ferat 1 yıl önce

Açık liseden devam evreninde katılma hakkı olması lazım

Misafir Avatar
Vatan 1 yıl önce

Bu mesleği parası için seçen varsa vaz geçsin bugün parasi için polis olan yarın para için ülkesinde satar

Misafir Avatar
haluk 1 yıl önce @Vatan

aynen katılıyorum

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Vatandaş 1 yıl önce

Bu mesleğe giren gerekirse bu vatan için ölmesi gerektiğini bilmeli, yoksa parası çok iyi diye girenler işe girdikten sonra ağlayıp sızlanmasın. Ağlayıp sızlanacak girmesin, bu vatan için canını para almadan da verecek insanlar var.