ERASMUS Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği Başvuru İlanı
Kamuajans.com - Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Hayat Boyu Öğrenme Programı Erasmus Personel Hareketliliği çerçevesinde Polis Akademisi ile ikili anlaşma yapmış olan ve aşağıda isim, ülke ve kontenjan sayıları belirtilen Yüksek Öğretim Kurumlarına 2017–2018 Akademik Yılı Bahar ve 2018-2019 Akademik Yılı Güz Dönemleri için Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Ulusal Ajans) ile Akademimiz arasında imzalanan Hibe Sözleşmesinde belirtilen Ders Verme Hareketliliği hibe miktarına ve Eğitim Alma Hareketliliği hibe miktarına uygun sayıda öğretim elemanı ve idari personel gönderilecektir. 

Ders Verme Hareketliliği en az 8 ders saati, Eğitim Alma Hareketliliği ise en az 2 iş günü olarak gerçekleştirilecektir. Bütün eğitim alma ve ders verme hareketliliği faaliyetlerinin en geç 31 Mayıs 2019 tarihi itibariyle tamamlanması gerekmektedir. Seçim Jürisi tarafından yapılacak seçim sonucunda gönderilecek öğretim elemanları ve personele yurtdışında geçirdikleri ders verme ve eğitim alma amaçlı süre için Program bütçesinden günlük maddi destek verilecektir. Seyahat giderleri için verilecek hibe gidilecek şehrin uzaklığına bağlı olarak Avrupa Komisyonun belirlediği miktarları aşamaz. İsteyen öğretim elemanları ve personel de seçilmesi durumunda hibesiz olarak faaliyetlerden yararlanabilecektir. Aşağıda belirtilen kontenjanlar bütçe imkanlarının yetersiz kalması veya gidilecek kurumdan davetiye alınamaması durumunda kullanılamayabilir. 

POLİS AKADEMİSİ İLE İKİLİ ANLAŞMASI BULUNAN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI
SAYI ÜLKE YÜKSEKÖĞRETİM KURUMU KONTENJAN VERİLECEK
GÜNLÜK HİBE
MİKTARI (€)
SEYAHAT
HİBESİ (€)
 
DERS VERME DERS ALMA
1 ALMANYA Brandenburg Eyaleti Polis Akademisi
(Fachhochschule der Polizeides
Landes Brandenburg)
2 2 108 360  
2 ALMANYA Aşağı Saksonya Polis Akademisi
(Polizeiakademie Niedersachsen)
3 2 108 360  
3 BULGARİSTAN Kütüphanecilik ve Bilgi Teknolojileri
Üniversitesi
(Университетът по
библиотекознание и
информационни технологии)
3 3 126 275  
4 ÇEKYA Çek Cumhuriyeti Polis Akademisi
(Policejní akademie České
republiky v Praze)
3 3 126 275  
5 ÇEKYA Savunma Üniversitesi
(Univerzita Obrany)
3 3 126 275  
6 ESTONYA Estonya Güvenlik Bilimleri
Akademisi (Sisekaitseakadeemia)
4 3 90 360  
7 FİNLANDİYA Laurea Uygulamalı Bilimler
Üniversitesi (Laurea Universty
of Applied Sciences)
2 * 126 360  
8 İSPANYA Guardia Civil Üniversite Merkezi
(Centro Universitario de la
Guardia Civil)
2 2 108 530  
9 İTALYA Roma Tre Üniversitesi
(Università degli Studi Roma Tre)
1 * 126 275  
10 MACARİSTAN Kamu Hizmetleri Üniversitesi
(Nemzeti Közszolgálati Egyetem)
3 2 126 275  
11 POLONYA Szczytno Polis Akademisi
(Wyższa Szkoła Policji
w Szczytnie)
2 * 126 275  
12 POLONYA Milli Savunma Üniversitesi
(Akademia Obrony Narodowej)
3 * 126 275  
13 PORTEKİZ Maia Üniversite Enstitüsü
(Instituto Universitário da Maia)
3 2 108 530  
14 ROMANYA Braşov Transilvanya Üniversitesi
(Universitatea “Transilvania”
din Braşov) 
3 2 126 275  
15 ROMANYA Alexandru Ioan Cuza Polis
Akademisi (Academia de Politie
"Alexandru Ioan Cuza")
2 * 126 275  
16 SLOVENYA Maribor Üniversitesi Güvenlik
Bilimleri Fakültesi (Fakulteta
za varnostne vede Univerze
v Mariboru)
3 2 90 275  

*(Opsiyonel/Görüşmeye Bağlı) (12 ülkeden 16 kurum bulunmaktadır.)    

ARANAN ŞARTLAR

Ders Verme Hareketliliği için, Polis Akademisi Adli Bilimler Enstitüsü ve Güvenlik Bilimleri Enstitüsü öğretim elemanları, Eğitim Alma Hareketliliği için Polis Akademisi Adli Bilimler Enstitüsü ve Güvenlik Bilimleri Enstitüsü öğretim elemanları ile Akademi Merkez Teşkilatı personeli başvurabilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ

Söz konusu programdan faydalanmak isteyen Polis Akademisi Başkanlığının yukarıda belirtilen birimlerinde görev yapan tüm öğretim elemanları ve personel kendi birimleri vasıtasıyla Dışilişkiler ve Uluslararası Eğitim Şube Müdürlüğüne veya doğrudan Erasmus Kurum Koordinatörüne dilekçe ile müracaat edebileceklerdir. Başvurularda, gidilmek istenilen 3 yükseköğretim kurumu tercih edilecektir. Başvuru sırasında mevcut ise KPDS/ÜDS/YDS gibi gerekli dil sınav belgelerinin bir kopyasının da dilekçeye eklenmesi gerekmektedir. 

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Başvurular, değerlendirme tarihinde yürürlükte olan Erasmus Programı Uygulama Yönergesi hükümlerine göre Seçim Jürisi tarafından verilecek puan temel alınarak değerlendirilecektir. Seçim Jürisi, Erasmus Hareketlilik Faaliyetlerinden daha önceden faydalanmamış öğretim elemanı ve personele öncelik tanıyabilir. Seçim Jürisinin belirlediği asil ve yedek aday listesi Başkanlık makamına onay için gönderilecektir. Başkanlık makamı tarafından iş yükü veya personel ihtiyacı sebebiyle Erasmus Hareketliliğinden faydalanması uygun değerlendirilmeyen adayların yerine sırasıyla yedek adaylar gönderilecektir. Personel istediği takdirde, aynı şartlarda müracaat ve değerlendirilme sürecine tabi tutulmak üzere hibe almaksızın faaliyete katılabilecektir. 

DEĞERLENDİRME SÜRECİ SONUNDA

Değerlendirme süreci sonunda hareketliliği kullanmaya hak kazanan öğrenci ve personel www.pa.edu.tr internet adresinde Erasmus Sonuç ilanı olarak yayınlanacaktır. Hareketliliği kullanmaya hak kazanan öğrenci ve personel, başvuru yaptığı Yüksek Öğrenim Kurumları ile sonuç ilanı ile bildirilecek olan irtibat adresleri üzerinden iletişime geçebilecektir. Karşı kurumdan kabul alınması durumunda, sonuç ilanı ile birlikte yayınlanacak olan Personel Ders Verme Hareketliliği Sözleşmesi veya Personel Eğitim Alma Hareketliliği Sözleşmesi doldurulup, taraflarca imzalanarak Erasmus bürosuna teslim edilecektir. 

İLAN TARİHLERİ : 21 Şubat 2018 – 10 Mart 2018
 
BAŞVURU TARİHLERİ : 21 Şubat 2018 - 10 Mart 2018

Ayrıntılı bilgi için:

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Uğur EKİNCİ, Erasmus Kurum Koordinatörü        

E-posta: erasmus@egm.gov.tr        

Telefon: 28701 veya 28698

KATILIM ÖRNEK DİLEKÇESİ 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.