MEB ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİNİ AÇIKLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

Yönetici Atama Yönetmeliği Değişecek Gibi!

Yönetici Atama Yönetmeliği Değişecek Gibi!

Yönetici Atama Yönetmeliği Gerekirse Revize Edilecek...

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer ve Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem ile görüşerek geçen hafta içerisinde değiştirilen Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin uygulamasında sorunlar yaşanacaktır. Uygulamaya geçilmeden önce itiraz noktalarımızın dikkate alınmasını isteriz diyerek yönetmeliğin revize edilmesini istediler.


Yürürlüğe giren yeni yönetmeliğin bazı önemli hak kayıplarına sebebiyet verdiğini, bu hak kayıplarının yönetici ve yönetici adaylarını mağdur edeceğini belirten Genel Başkan Vekili Ahmet Özer “Yönetmeliğin mevcut haliyle uygulanması mümkün değildir. Bu yönetmelik sorunlar üretecektir. Bunun önüne geçilmesini ve yönetmeliğin uygulamaya girmeden önce revize edilmesini istiyoruz” dedi.


Yönetmelik hükümlerinin birçoğunun yargı konusu olacağını belirten, toplu sözleşme ve mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı ise mağduriyetlere sebebiyet verilmemesi için bakanlığın durum değerlendirmesi yapması yerinde olur. Eğitimcileri yargıya mecbur bırakmak isabetli bir yaklaşım olmaz diye düşünüyoruz. Yönetmelikte ciddi hak kayıpları olduğu gibi eksik düzenlemelerde var. Hukuka aykırı hususlar ve hak kayıpları konusunda yönetmelikte revizyon bekliyoruz Yetkili sendika olarak itiraz noktalarının dikkate alınması sürecinde katkı sunmak isteriz” dedi.


Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem ise “ İl müdürlerimizle toplantı yapacağız. Yapacağımız toplantıda yönetmeliği de istişare edeceğiz ve yine yönetmelik konusunda ilgili genel müdürlerimiz ile birlikte değerlendirerek revizyon gerekiyorsa yönetmelikte revizyon yapabiliriz.” dedi.

 • Bu haber için 153 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • müdr yard. 06 Mart 2013 23:04

  mülakata karşıyım.müdür yardımcılı mülakatı khk meye göre yapılmaması gerekir.ebs bu konuda sesini neden çıkarmıyor.

 • Ah EBS Ah 06 Mart 2013 23:01

  ah ebs ah kendi bulunduğum ilde 4.sıradayım istediğim okula gitme şansım var.bu yönetmeliğe göre mülakatta elenme şansım az da olsa var. peki elenirsem bunun hesabını kim verecek.

 • ebs 06 Mart 2013 23:00

  ebs bu yönetmeliğin hangi tarafını eleştirdiğini açıkça belirtmiyor.anlaşılan mülakata ses çıkarmıyorlar.

 • sınıf öğretmeni 06 Mart 2013 22:28

  ilkokula sadece sınıf öğretmeni yönetici olmalıdır.bu çok önemli bir konudur.

 • hasan67 06 Mart 2013 22:24

  bu yönetmelik ebu cehile ısmarlanmış olsaydı bu kadar rezil olur muydu bilmem torpilin önünü açan insanın kaderini keyfiyete bırakan böyle bir yönetmelik atananları bile zan altında bırakır evet bu yönetmelik ebu cehilyönetmeliğidir.ebu cehil yönetmeliğini hazırlayan hazırlanmasına neden olan zümreyi hz.Allah ıslah etsin doğru yolu göstersin ıslah olmuyorlarsa kahrolsunlar.

  Yorumun Devamı
 • Beddua 06 Mart 2013 20:13

  bu yönetmeliği hazırlayanlar bütün plan ve düzenimizi, psikolojimizi bozdunuz.Allah sizi bildiği gibi yapsın....

 • Önce ekibini revize et, sayın bakanım.... 06 Mart 2013 20:12

  daha yönetici atama tarihini bile netleştirmemiş bir yönetmeliğin neyini revize edecekler merak ediyorum.ben bakanın yerinde olsam sınav kazanmış bunca insanın ve yakınlarının bedduasını almamı sağlayan ekibimi revize ederim.

  Yorumun Devamı
 • antalya 06 Mart 2013 19:35

  arkadaşlar mahkemeye gidersek sonuç ne olur,sonuçta 2011 de aynı sınavla atananlar oldu bu haksızlık değil mi?mahkemeye gitmeyi düşünen var mı?

 • BU NASIL YÖNETMELİK? 06 Mart 2013 19:21

  hakkımı helal etmiyorum.

 • Selçuk 06 Mart 2013 19:03

  sınavla atamalar önceki yönetmeliğe göre yapılmalı.sendikalarla gförüşülüp hazırlanmıştı.köprü geçerken at değiştirilmez.milletimiz hileyi sevmez

 • Reklamlar 06 Mart 2013 18:28

  tam ebs reklamı. adamı dövün sonra da vah kardeşim ne oldu sana.? :))))

 • celal 06 Mart 2013 18:11

  2011 sınavını kazana arkadaşlara haksızlık yapılmamalı, mutlaka sınav puanını kullanmalı bu arkadaşlar.

 • ahmet 06 Mart 2013 17:57

  müdür yardımcılığında mülakat kaldırılmalı, 652 sayılı teşkilat yasasında da yeri yok zaten..bari bunda nesnel bir ölçüt olsun.hak yenmesin, emekler boşa gitmesin..

 • Ankara 06 Mart 2013 17:47

  2009 yönetmeliği adil hakkaniyetli idi nesi vardı da değiştirildi şaka gibi yönetmelik hazırlandı

 • Ankara 06 Mart 2013 17:47

  sınavı kazananlar için lokum gibi eski yönetmelik varken uyduruktan yeni yönetmelik revize edilse ne olur.uyanın yönetici adayları sendikalar uyanın mülakatsız atanmanın yolu valileri şikayet ve dava etmekten geçer .

  Yorumun Devamı
 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ