ÖYP YURTİÇİ YABANCI DİL EĞİTİMİ TERCİH SONUÇLARI

Öğretmenlerin Nöbet Tutmama Eylemini Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

Yardımcı Hizmetli, Haklarını İstiyor

Yardımcı Hizmetli, Haklarını İstiyor

Yardımcı Hizmetler sınıfı durum da çalışanların, ek gösterge, yeşil pasaport, yemek yardımı, lojman yardımı, atama, yer değiştirme ve mesai saatleri dışında çalışmaları ile ilgili sorunlara çözüm getirilmesi bekleniyor.

Devlet Memurları Kanununda yer alan ve on sınıftan biri olan Yardımcı Hizmetler Sınıfının sorunları görmemezlikten gelinerek çözüme ulaştırılamadığı için dağ gibi büyümüştür.
Yardımcı Hizmetler sınıfı (Hizmetli, kaloriferci, Teknisyen Yardımcısı, Aşçı, vb.) mevcut durum da çalışanların, ek gösterge, yeşil  pasaport, yemek     yardımı, lojman  yardımı, atama ve yer   değiştirme   ve mesai saatleri dışında çalışmaları ile  ilgili   sorunları mevcuttur ve çözüm   getirilmesi bekleniyor.

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliklerinin Çıkarılmasını Bekleniyor
Amirlerin muvafakat vermemesi sebebiyle ve Yardımcı Hizmetler sınıfının Atama ve yer değiştirme yönetmelikleri olmaması hasebiyle bu hakları da ellerinden alındığı belirtilirken  Kamu Kurumları Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliklerini Diğer personeli de kapsayacak şekilde düzenlemesi gerektiği belirtildi.


Mesai Saatlerine İzin Yerine Fazla Çalışma Ücreti Talep Ediliyor
Mesai Saatleri; 657 DMK' da Memurların haftalık çalışma süreleri belirtilmiştir. Fazla çalışmadan doğan saatler, izin olarak verilebilir, denilmektedir.
Yardımcı Hizmetler Sınıfının günlük çalışma saatleri 9 ila 15 saat arasında değiştiği belirtilirken ,İzinlerin amirin uygun göreceği zamanda ihtiyaca göre kısım kısım kullandırılabilir, denilmekte olması sebebiyle ve çalışma şartları ve iş yükü kurumlar da çok olması yeterince istihdamın olmaması hasebiyle izin olarak verilmesi de mümkün olmadığı için fazla mesai ücreti ödenmesi talep edilmektedir.

 • Bu haber için 30 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • sulo 10 Kasım 2014 10:21

  sosyal tessilerde çalışan idarecilere hem mesai hem ek ders ödeniyor da hizmetliye gelince neden ödenmez dest.hizm.genel müdürü bunlar mesai talep ederse başka yerlere gönderin diyor sanki bunlar kuzu mal da hiç birşeyden anlamzlar diyor sanki cebinden ödüyor adam çalışıyor hak ediyor kardeşim.

  Yorumun Devamı
 • dildilaze 10 Eylül 2014 14:20

  sosyal tesislerde çalışan personele hizmetlilere de mesai ücreti verilirde işletme gelirlerinden meb destek .hizm.genel müdürü verilemz diye yazmış fakat k-cetvelinde verilir denilmektedir. fakat verilmiyor diğerlere veriliyor ayrım yapanlar utansın kardeşim.valan varmı arkadaşlar yazınız.

  Yorumun Devamı
 • aşçı 16 Nisan 2014 19:13

  ya bırakın boşuna yalvarıyoruz. 2000 kişinin yemeği yapılır tek sorumluyuz. 2000 kişiye bakarlar 300 sorumlu. veeeeeeeee en düşük maaş aşçının. bu ülkede para kazanmak ters orantı. ne kadar çok çalış o kadar az kazan...

  Yorumun Devamı
 • yılmaz yılmaz 15 Nisan 2014 14:36

  bizden bi cacık olmaz anca burda dert yanarız birlik olmak lazım bence bi düşünün

 • osman 12 Nisan 2014 14:07

  yhs dakiler uvey evlatmı bize ek gösterge vereceklermi cevaplarsanız sevinirim saygılar

 • AHMET IŞIK 06 Nisan 2014 08:01

  arkadaşlar bende bu konuda dertliyim bende hizmetliyim ben diyorumki bir internet sitesi açalım sesimizi oradan duyuralım haber sitelerine yazalım hep birlikten bizde devletin memuru değilmiyiz diğerlerinden ne eksiğimiz var bütün işleri biz yapıyoruz yazık değilmi bize aleminkraliahmet@hotmail.com ' a mesajlarınızı beklerim

  Yorumun Devamı
 • Mustafaaa 22 Mart 2014 14:22

  yardımcı hizmetler de iyileştirme için uğraş verelim arkadaslarrr

 • teknisyen yardımcısı 21 Mart 2014 14:41

  torbada bu konu ile ilgili adımız dahi geçmiyor bizimle dalgamı geçiyorlar Allah aşkına

 • ahmet bulut 13 Mart 2014 17:52

  arkadaşlar ne olur sesimizi duyuracak birşeyler yapalım biz hakkımızı istiyoruz ön lisans mezunuyuz ,lisans mezunuyuz ama ek göstergemiz sıfır bize ek göstergemizin verilebilmesi gih sınıfına geçirlmemiz için bir şeyler üretmeliyiz.Allah yardımcımız olsun.

  Yorumun Devamı
 • hasan al 07 Şubat 2014 21:46

  bu yardımcı yh. sınıfı tamamen gereksiz bir sınıf tüm kamu kurumlarında yh sınıfındaki personeller o kurumun idari işlerini yürütmektedir. kurumlarımızdan bu sınıfı kaldırarak çalışanları gih sınıfına kaydırmak ülkemiz ve milletimiz ve çalışan kardeşlerimiz adına çok yararlı olacağı kanısındayım. yetkililerimizden bu soruna en kısa zamanda çözüm bekliyoruz.

  Yorumun Devamı
 • TEKNİSYEN YARDINCISI 24 Ocak 2014 10:11

  arkadaşlar herhangi bir sendikada biraraya gelip toplanılmassa hiçbirzaman birhak alamayız .bilindi gibi bizlerin emniyette sendikal hakkı yok lütfen diyerkurumlar toplansın ozaman sayın başbakana sesimiz gider.

  Yorumun Devamı
 • HİZMETLİ 21 Ocak 2014 15:07

  ben 16 yıldır ünüversitedeyim büroda calışıyoruz ama kadro atamasında yok bir kişi cıksın artı sayın bakan ile görüşsün de kalksın şu kadro taşeron elemanlalarına bile kepaze oluyoruz

  Yorumun Devamı
 • Üniversite mezunu hademe 21 Ocak 2014 10:32

  yahu artık üniversite lise mezunu olmayan hizmetli kalmadı kaldırın artık hizmetli kadrosunu.verin haklarımızı.müdür nickli arkadaşda müdürler g.t oluyormuş doğrumu böyle ata sözü de varda...

  Yorumun Devamı
 • adem 21 Ocak 2014 10:18

  sayın müdürüm sen saat 10 da işi gelirsen hizmetliye tabiki söz geçiremessin hem sende ya fakülte yada yüksek okul mezunusun bende fakülte mezunuyum devlet benim hakkımı yemiş bu adaletsizliği kabul etmiyorum vede senin gibi yada bir öğretmen bana söz geçiremez onun için taşatun işçilerine bak ya devlet benim hakkımı verecek yada beni sende çalıştıramıyacaksın balık bile başta kukar. verin benim hakkımı...

  Yorumun Devamı
 • hakan 21 Ocak 2014 09:48

  müdür bey çalıştıramıyorum demişsiniz ya hizmetlileri,sınıfları da öğretmenler mi temizliyor.

 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ