15 BİN ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI BAŞLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

Şeflere Ek Ders İçin MEB ve Maliye'ye Başvuru

Şeflere Ek Ders İçin MEB ve Maliye'ye Başvuru

Şeflere Ek Ders İçin MEB ve Maliye'ye Başvuru. Ek Ders Ücretlerinin Ödenmesi İçin Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığına Resmi Yazıyla Başvurumuzu Yapıldı.!

Ek Ders Ücretlerinin Ödenmesi İçin Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığına Resmi Yazıyla Başvurumuzu Yapıldı.!

 

Fiili olarak derse girmeyen Milli Eğitim Bakanlığı Yöneticileri "Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Esaslar" kapsamında inceleme, araştırma, planlama, programlama, yönetim,denetim, eğitim ve öğretim gibi görevlerinden dolayı ek ders ücreti almakta idi.
 
2 Kasım 2011 tarihinde yayımlanan 666 sayılı KHK ile 14/1/2012 tarihinden geçerli olmak üzere; kamu idarelerinde görev yapan personele fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücreti ödemelerine ilişkin hükümler yürürlükten kaldırılmıştır. 
 
Ancak;Anayasa Mahkemesi, 11.10.2011 günlü, 666 sayılı Kamu Görevlilerinin Mali Haklarının Düzenlenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye eklenen Ek Madde 12'nin (1) numaralı fıkrasının Anayasa'ya aykırı olduğuna ve İptaline, Oy birliğiyle,27/12/2012 tarih ve 2012/205 karar sayılı karar vermiş, bu karar 10.10.2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Anayasa mahkemesi Kararı Resmi Gazetede yayınlanma tarihinden itibaren geçerli olduğundan bu karar 10.10.2013 tarihinden itibaren geçerlidir. 
 
Karar ile; 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye eklenen Ek Madde 12'nin (1) numaralı fıkrası kaldırıldığından, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Esaslar'ın Ek Ders Görevinden Sayılan Hâller başlığı altında yer alan 10.maddesinin yürürlüğe girmesi nedeniyle, maddede yer alan kadrolara 10.10.2013 tarihinden itibaren ek ders ücreti ödenmesi için Maliye Bakanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına başvurularımızı yaptık.
 
Ekders taleplerimize verilecek olumsuz cevaplar yargıya taşınacaktır.
 
 
TEÇ-SENGENEL MERKEZİ
 • Bu haber için 37 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • hasan taylan 25 Aralık 2014 23:39

  peki yargıya taşıdınız ama sonuç?

 • mehmet 14 Kasım 2013 20:53

  arkadaşlar tartışmalara bakar misiniz ayıp yahu ayıp bakin ben size kendimden örnek vereyim ben 2 yıl yük okul ve 4 yıllık işletme mezunuyum ayrıca 3 sınıf açıktan eskişehir hukuk okuyorum ve bir şefim her meyve dalında güzeldir yapmayın hakaretlere kotu sözlere gerek yok kim maaşına zam istemez yürekli olan istemeyen yazsın bende yardımcı olayım başbakandık planlama strateji başkanlığındayım ve mehmet olarak tekim

  Yorumun Devamı
 • mehmet sen 09 Kasım 2013 12:32

  adamın birinin bir öküzü varmış. ama komşusunun iki tane öküzü varmış diye padişahın huzuruna çıkmış. 'padişahım! benim bir komşumun ise iki tane öküzü var bende bi tane daha istiyorum' demiş. padişah'da 'tamam sana bir öküz vereceğim ama komşuna iki tane vereceğim.ne dersin' demiş. adam tamam padişahım istemiyorum deyip oradan ayrılmış. :-) anlaşılmayan bişey yok sanırım

  Yorumun Devamı
 • yorumcu 24 Ekim 2013 17:17

  bakıyorum da hep öğretmenler yorum yazmış. neyin peşindesiniz sayın hocalar? nedir bu şeflerle alıp veremediğiniz. tamam bakın çok okumuşsunuz çok kazanıyosunuz çok biliyosunuz. ama bu hazımsızlık nerden anlayamadım? hepiniz şeflerin karşısında el pençe divansınız bu mu rahatsız etti sizi??

  Yorumun Devamı
 • ali şef 23 Ekim 2013 10:59

  anlaşılan iş yapmayıp bu sayfayı takip ediyorsun. ondan sonra para istiyorsun pes pes pes

 • öğretmenlere 23 Ekim 2013 10:43

  öğretmenler hiç maddiyatı düşünmezler.3 kuruşa 5 takla atarlar..

 • ALİŞEF 23 Ekim 2013 09:56

  alişefe diye yazı yazıp kimliğini gizleyen zat ben maddiyatı düşünmem maddiyatı düşünen öğretmenler 1 kuruşu bile arayan hep paradan ağlayan öğretmenler bunu bil şunuda unutma yalvararak diploma almadım ben bileğimin hakkı ile aldım asıl siz hocalarınıza yalvararak ve kopya ile diploma aldınız şunuda unutma ben hizmetlilikten şef olmadım memurluktan verihazırlama ve şef oldum 7 yıllıkta şefim torpille morpille almadım yorumlarımı iyi oku anlarsın ama anlama kapasiten zayıfsa onu bilemem şunu bil bir söz vardır nasipse gelir hintten yemenden nasip değilse ne gelir elden ha bakanlık ve maliye bakanlığı okey derse senin burda söz söyle boş olur sen birazcı daha okusaydın anayasa mahkemesinde üye olurdun o maddeyi iptal ettirmezdin öğretmen ağzıyla konuşma birazcık vatandaş ağzıyla konuş sanki verilecekse sadece bana verilecek bu ek ders senin söylediğinde boş laf

  Yorumun Devamı
 • Ali şef e 23 Ekim 2013 08:17

  çok yorum yapıp boş yazıyorsun.sadece maddiyatı düşünen bi zatsın

 • 24 yıllık lisans mezunu şef berrin@hakan 23 Ekim 2013 01:45

  berrin hanım, şu şef olarak mezun olduğun okulu merak ettim, türkiye"de böyle bir okul yok, başka ülkeden diploma aldın sanırım, ama araştırdım, başka ülkede de söz konusu değilmiş, dur ben tahmin edeyim, örgün eğitimin sadece ilkokul 5 ve bu eğitimle bir kamu kurumunda hizmetli olarak başladın, bu kurum büyük bir ihtimalle eğitim kurumudur, dışardan sınavla ortaokul ve lise mezunu oldun ki, eskilerde o sınavların nasıl yapıldığını bende biliyorum??? çünkü bende o sınavlarda görev aldım, okuma yazma bilmeyenlerin lise mezunu olduklarını çok gördüm, sonra tıklanarak, kutucuk işaretlenilerek girilen. adı var kendi yok, üstü açık okulu bitirdin, o okulun sınavlarıda ayrı alem??? çünkü o sınavda da görev aldım ve şimdi lisans mezunuyum mu diyorsun, beleşciler siziiiii ......

  Yorumun Devamı
 • hatret nekadar paracıymış şu şeftaliler 23 Ekim 2013 00:02

  zaten şeflere ekdersi kaldırıp ek ödeme verdiler ekdersten fazla.. 600 tl ekders alıyorlardı yerine 700 tl eködeme verdiler yok yetmedi birde ekders istiyorlar uyanıklığın böylesini hiç görmedim

  Yorumun Devamı
 • akel 22 Ekim 2013 23:31

  ebs...ebs...süpersiniz......

 • Akın 22 Ekim 2013 22:00

  bir işe yaramayan şef kadroları kaldırılıp şube müdürüne bağlı memur haline getirilmeli. öğretmenliği bilmeyen evde iki çocuğuna oturup iki kelime öğretemeyen bu kişiler (aklı başında olanlar hariç) kendini bir halt sanıyor. tecrübesiz bir arkadaşı bulduklarında kendi egolarını tatmin etmek için ahmaklık yapayı marifet sanıyor.

  Yorumun Devamı
 • ali şef"e 22 Ekim 2013 20:49

  ali şef, ne kadar okullarda ilkokul mezunu hademe varsa velinimetleri öğretmenler sayesinde dışardan ortaokul ve lise mezunu oldunuz, şimdi birde sizin amiriniz mi diyorsunuz, dersiniz, dersiniz, burası türkiye, manisa"da birkaç ay öncesine kadar kahvemizdeki garson birde gördük ki, hastane müdürü oluvermiş, burası türkiye dedim, dünün ne kadar hizmetlisi varsa, bu gün büyük çoğunluğu milli eğitimde şef olmuş, şimdi de amiriniziz mi diyorsun, dersin dersinnnnn, burası türkiye dersin, bu ülkede koca aslanı uyuz kediye boğdururlar, peki neden bu ülke huzur yüzü görmüyor sence? adaletin olmadığı yerde huzur olur mu?

  Yorumun Devamı
 • 24 yıllık lisans mezunu şef berrin 22 Ekim 2013 20:14

  genel idare sınıfındaki şube müdürüne egitim öğretim sınıfı öğretmenler cebren şube müdürlüğü vekillik yapıyorsa, şeflerin de ek ders üçreti almaya hakkı vardır.bu kadar..........

  Yorumun Devamı
 • ali şef"e 22 Ekim 2013 20:10

  dünün hizmetlilerinin tümü, öğretmenlerin ardında dolana dolana, yalvar yakar yalvararak, açıktan ortaokul, lise, koftiden adı var kendi yok okulu bitirip şef oldu, birde bizde lisans mezunuyuzzzzz demeleri yok mu?

  Yorumun Devamı
 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ