ÖĞRETMENE ROTASYONDA FLAŞ GELİŞME!

Öğretmenlerin Nöbet Tutmama Eylemini Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

Nabi Avcı'dan Serbest Kıyafet' Açıklaması

Nabi Avcı'dan Serbest Kıyafet' Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, her okulun formasını seçebileceğini söyledi.

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ile birlikte BucakBelediyesi'ni ziyaret eden Bakan Avcı'yı, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Hami Yıldırım, Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, BucakBelediye Başkanı Ramazan Ayaz ve partililer karşıladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya minik öğrencilerçiçek verdi. Bakan Avcı çocuklarla tek tek ilgilenip öperken, minik öğrencilerin "elinizi öpmekistiyoruz" demeleri üzerine Bakan Avcı ben sizin elinizi öpeyim diyerek miniklerin ellerini tek teköptü.

Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, Bakan Avcı'ya, "Bucak'ta üç tane meslek yüksek okulumuzvar. Bir tanesi dört yıllık 6 bine yakın öğrencimiz var ama fakülteye ihtiyacımız var. Fakülteolduğu taktirde eğitimde daha yüksek bir seviyeye gelmiş olacağız" dedi. Milli Eğitim Bakanı NabiAvcı ise "Burdur milletvekilleri ile birlikte inşallah bu sorunu çözeriz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı okul formalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Her okul kendi formasını seçebilir. Biz bu yasayı çıkarırken okul formaları kaldırılacak demedik. Serbest kıyafet demek serbest seçim hakkıdır. Serbest kıyafetlerin seçeneklerini genişletmek için formayı serbest bıraktık. Bakanlık olarak biz illa şu ya da bu formayı giyeceksiniz diye dayatmadık, dayatmıyoruz da. Özel okullarda olduğu gibi devlet okullarında okul velilerinin yüzde 60'nınalacağı karar ile forma tercihi yapılabilir, okul o formaları öğrenciye giydirebilir. Bakanlıkolarak amacımız geri adım atmak değil, formada seçeneklerini arttırmak, öğrenci velilerininçoğunluğunun alacağı karar ile istediği formaları okullarında uygulamasını sağlamaktır" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, beraberindekilerle birlikte inşa halinde olan Mehmet Cadıl AnadoluÖğretmen Lisesi'ni gezdi. Burada okulu yaptıran Mehmet Cadıl Bakan'a bilgi verdi.

 • Bu haber için 42 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • mertkan 17 Mayıs 2013 21:54

  türbanı getirmek isterlerken beklentilerinin aksine öğrenciler orasını burasını açtığı için pişman oldular. 2013-2014 eğitim öğretim yılında tek tip okul üniformaları geri gelecektir,bilin de ;)

  Yorumun Devamı
 • 046 17 Mayıs 2013 21:48

  sayın bakan, Allah aşkına yönetmeliği bir okuyun. ondan sonra yorum yapın. bu yönetmeliğin ilgili maddesindeki "özel" kelimesi kaldırılmadıkça sözlerinizin bir değeri olmaz. değil yüzde 60, yüzde 95 i karar alsa bile yönetmelik kalan yüzde 5 e serbest kıyafet hakkı tanıyor. hiçbir idareci ve öğretmen yönetmeliğe rağmen öğrenciyi forma giymeye zorlayamaz. bakanlıkta sizden başka kimsenin yasal dokunulmazlığı yok. 147 ye gelen ilk telefonda da soruşturmayı siz açtırırsınız. size tavsiyem: devletin dili yazıdır. bu kadar yorum, bu kadar laf yapacağınıza tek kelimelik iş yapın. "özel" kelimesini yönetmelikten çıkartın. sorun çözülsün. bunu yapamıyorsanız yorum da yapmayın. çünkü yaptığınız her yorum yeni bir sorun oluyor. milli eğitimin yeterince sorunu var. siz çözüm üretmeye geldiniz. sorun icat etmeye değil!

  Yorumun Devamı
 • ali yılmaz 17 Mayıs 2013 18:33

  yüzde altmış olduğu nasıl belirlenecek? ayrıca yapılandırıcı eğitim diyoruz öğrencinin fikrini sormuyoruz .....formaya üniformaya her türlü şekilciliğe hayırrr

 • osman göze 17 Mayıs 2013 18:26

  ne yüzde altmışı ne forması seneye çocuğuma kimse üniforma giydiremez

 • mehmet365 17 Mayıs 2013 16:52

  eğitim sadece 5 yıl zorunlu olsun. okullarda eğitim falan yok. sayın bakan okulları gezsin ve görsün sınıfların halini

 • Akif berk 17 Mayıs 2013 15:32

  bakanımız iyi mi acaba ?

 • saadetli ömürler 17 Mayıs 2013 14:12

  ben ömer dinçerimi geri isterim. hiç olmazsa dobra dobra ceng ediyorduk. adamda 3 kağıt 5 kağıt 7 kağıt gibi bir şeyler yoktu. ha bunu görevden alındığı gün de söylemiştim arayacaksınız bu adamı diye. zaten bu iş bilinçli olarak yapıldı. başınıza öyle birini saracağım ki işte o zaman göreceksiniz dünyanın kaç bucak olduğunu dercesine.

  Yorumun Devamı
 • atige 17 Mayıs 2013 14:03

  ömer dinçer geri gelsin.

 • recep örtmen 17 Mayıs 2013 14:00

  bu nasıl bir safsatadır okuyunca inanamadım, valla meb ciddiyetini iyice kaybetti.

 • cabbar tayyar 17 Mayıs 2013 13:57

  bakan turist gibi açıklamalar yapıyor, yönetmelikten bihaber...

 • kutay 17 Mayıs 2013 13:56

  benim çocuğuma bu saatten sonra kimse forma giydiremez ben % 60 a uymak zorunda değilim. çok isteyen forma giydirsin.

 • talip hoca 17 Mayıs 2013 13:54

  bakanın yönetmelikten haberi yok galiba, yönetmeliğe göre devlet okullarında %60 diye bir şey yok, bakan iyice tuhaf konuşmuş; serbest kıyafet dediysek formayı okul seçer dedik gibi bir laf etmiş ki akla ziyan. valla ömer dinçer i özledim.

  Yorumun Devamı
 • saadetli ömürler 17 Mayıs 2013 13:10

  serbest kıyafet yok diyenlerin dünyadan konyadan haberi yok.

 • MÜDÜR BAŞ YARDIMCISI 17 Mayıs 2013 12:40

  sayın bakanın haberi olsun.serbest kıyafet yönetmeliği çıktığından beri okul yöneticileri huzursuzdur. öğrenciler okula turist gibi gelmek istiyor; çovuklarını okula turist gibi gönderen veliler de okul yöneticileri ile münakaşa edip; "neden böyle bir uygulama yaptınız" "çocuklarımız kıyafet beğenmez oldu", "çok masraf ediyoruz.... türünden şikayetler ediyor.

  Yorumun Devamı
 • selam 17 Mayıs 2013 12:35

  ismail ayvaza selamlar. yüzde kırkın hakkı da mahkemede. yönetmeliğin o maddesi değişmedikçe kendine güvenen okul yönetimi benim çocuğuma forma dayatsın. vAllahi aynı dakika soluğu mahkemede alırım.

  Yorumun Devamı
 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ