ÖĞRETMENE ROTASYONDA FLAŞ GELİŞME!

Öğretmenlerin Nöbet Tutmama Eylemini Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

MEB Şube Müdürlüğü İçin Sınav Yapmayacak

MEB Şube Müdürlüğü İçin Sınav Yapmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Şube Müdürlüğü kadroları için sınav yapma eğiliminden her geçen gün uzaklaşmaktadır. Sitemiz, Milli Eğitim Bakanlığına Türkiye genelinde bulunan boş şube müdürlüğü normlarını sormuştur. Gelen cevabı siz okuyucularımızla paylaşıyor yorumu da sizlere bırakıyoruz…

 

              2000 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürlüğü sınavı yapmamakta; bu kadroları vekâleten doldurmaktadır.  Bakan Dinçer, vekâlet ve görevlendirmelere son vereceğine yönelik açıklamalar yapsa da uygulamada bu açıklamaların tam tersinin yapıldığı, görevlendirme ve vekâletlerle bu kadroların doldurulduğu görülmektedir. Sitemiz, Türkiye genelinde bulunan boş şube müdürlüğü normlarını Milli Eğitim Bakanlığından istemiştir. Milli Eğitim Bakanlığının sitemize verdiği cevap ise tam bir komedidir. İşte verilen cevap:

 

 

                27.04.2004 tarih ve 25445 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulamasına ilişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 12. Maddesinde? Kurum ve Kuruluşlar; ayrı veya özel bir çalışma, araştırma, inceleme ya da analiz neticesinde oluşturulabilecek türden bir bilgi veya belge için yapılacak başvurular ile tekemmül etmemiş bir işleme ilişkin bilgi veya belge için yapılacak başvurulara olumsuz cevap verebilirler. Hükmü yer almakta olup, talep ettiğiniz bilgiler ayrı ve özel bir çalışma gerektirdiğinden verilememektedir.
               Bilgi edinme ile ilgili yasal düzenlemelere uygun talepte bulunulduğunda, istenen bilgiler verilebilecektir.
              Bilgilerinizi rica ederim.


                                                                                                      Mustafa KARAMAN
                                                                                                                Bakan a.
                                                                                                           Grup Başkanı V.

 

 

 

             Cevaptan anlaşıldığı gibi Milli Eğitim Bakanlığı ayrı ve özel bir çalışma sonucunda bu normları belirleyebileceğini, özel çalışmalarında Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında değerlendirilmeyeceğini belirterek cevap vermemiştir. Kendi bakanlığı bünyesinde bulunan şube müdürlüğü normlarının sayısını dahi özel ve ayrı bir çalışma gerektiğini belirterek vermeyen bir bakanlık!  Acaba Türkiye'de böyle bir kurum, özel şirket olabilir mi? Düşünün ki bir hastane yönetimi bünyesinde çalışan hemşire sayısını, ihtiyacı olan doktor sayısını bilmemekte…  Demek ki Milli Eğitim Bakanlığı kaç öğretmene ihtiyacı olduğunu, kendisine bağlı çalışan öğretmen sayısını dahi bilememektedir. Ayrı ve özel çalışma sonucunda boş şube müdürlüğü normunu belirleyeceğini açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı; nasıl bir özel ve ayrı çalışma yapacaktır? Acaba Maden Tetkik Aramayla ya da Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile mi özel bir çalışma yapacak ve kendi bakanlığının boş şube müdürlüğü normlarını belirleyecektir?  Şecaat arz ederken sirkatin söylemek bu olsa gerek.

 

 

             Bu cevaptan Milli Eğitim Bakanlığının boş şube müdürlüğü normlarını vermeyerek kafasına göre atamalarla boş normları doldurmak istediği anlaşılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının bu cevabına söylenecek çok sözümüz var ama artık bizde bıktık ve değmez diyoruz…

 

 

             Milli Eğitim Bakanlığının şube müdürlüğü konusunda objektif davranmayacağının en büyük delili yukarıda yer verdiğimiz yazısı olsa gerek. Gerçi Milli Eğitim Bakanlığı hangi konuda objektif davrandı ki?

 

memurlar.biz/ÖZEL

 • Bu haber için 26 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • GÖKTURK 16 Ocak 2013 09:50

  kadro vermezseniz kuca..a bu oturup kalkkanlara .....şerefe sizi sorarım.şeref yok diyecek tabiii.....

 • Hakan 15 Ocak 2013 23:35

  öğretmenleri devreden çıkart, sorunu anında çöz.bu kadar basit.

 • dadaş 15 Ocak 2013 22:52

  meb bir şube müdürlüğü sınavı yapamaz mı? ben anlamakta zorluk çekiyorum arkadaş. yap sınavını kim hak ederse onun hakkı olsun .töhnet altında kalma

 • sentez 15 Ocak 2013 22:17

  özel ve ayrı çalışma ile özenle seçiliyordur şube müdürleri.

 • adalet baştacımız 15 Ocak 2013 22:00

  adalet nerde kıstas koymadan yapılan görevlendirmeler derhal gei alınmalı iptal edilmeli sayın bakan lütfen bu adaletsizliği giderin ve bütün görevlendirmeleri iptal edin

 • adalet herkese lazım 15 Ocak 2013 21:43

  bunların yaptığı müslümanlıksa benim inandığım din ne. benim inandığım müslümanlıksa bunlar inandığı ne

 • seyfullah85 15 Ocak 2013 20:44

  ömer dinçer.. ömer ismi bizim için adalet kavramı ile özdeş ve sembol bir isimdir. acaba bu uygulamalardan sonra ismini değiştirmeyi düşünüyor mu? ya da kendisi ne kadar bu isimle anılmayı hak ediyor? zira bizlerin nezdinde asla ömer olamaz ve bu uygulamalarla olmayı da hak etmiyor. seni düzeltecek kılıçtan da yoksunuz ömer! ey ömer! fırat\\\\\\\'ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa adli ilahi onu ömerden soracaktır..! kendine gel ve üstlendiğin görevin işgal ettiğin makamın hakkını ver.. yoksa akıbetin korkunç olacaktır. ayrıca bir de diğer işgalcilerede sesleneyim belki içlerinde hala kalbi kararmamış vicdanlar vardır da sözümü dinler ve sözün güzeline uyarlar. bir takım makam ve mevkilere başkalarının hak ve hukukunu çiğneyerek işgal eden zavallılar! evlerinize götürdüğünüz çoluk çocuğunuza yedirdiğiniz ekmeğin haramla-hırsızlıkla elde edildiğini düşündünüz mü hiç? bre gafiller

  Yorumun Devamı
 • Noel Baba:) 15 Ocak 2013 20:27

  pek yakında nurtopu gibi şube müdürlerimiz olacak,2013 geldi hoş geldi:)

 • ümit 15 Ocak 2013 18:12

  ama iş öğretmene gelince 15 saat çalışıyor, iş mi yapıyorlar gibi yorumlarınız eksik olmuyor sayın yetkililer. kaç şube müdürüne ihtiyacı olduğunu bilemeyen bir idari anlayış... sorulan soruya cevap bulamayan zihniyet... size laf söylemeye bile gerek duymuyorum artık.

  Yorumun Devamı
 • geçmişte sınav 15 Ocak 2013 14:43

  en son 2000 yılında sınav yapılmış bak incele geçmişe laf atan. 2000 yılında sınavı yapan kimmiş.bu arada yıl 2013 takvime de bak.

 • sözütok 15 Ocak 2013 14:07

  geçmişte mi? yalancının...

 • meb personel 15 Ocak 2013 13:53

  adamlar kendi normları için bilgi vermiyor bunların sınav yapmasını adaletli davranmasını beklemek ahmaklık olur. eğitim türkiyede bitmiştir bitirilmiştir.

 • recep tokat 15 Ocak 2013 13:49

  artık meb'de isyan vaktidir, çünkü adalet tamamiyle bitmiştir. mesajımızı alan tüm arkadaşlara Allah kolaylık versin. dik durun, eğilmeyin, bu adaletsizler silinip gidecek yakın bir zamanda. unutmayın acıma yok bunlara.

  Yorumun Devamı
 • Personel 15 Ocak 2013 13:46

  bilgi edinme kanalı ile bu konu sorulamaz. adamlar doğru cevap vermiş. ortalığı bulandırmaktan başka bir şey değil bu başlık.

 • kılçık bıtırak 15 Ocak 2013 13:32

  şimdi adalet timsali kesilenler.geçmişte yapılan atamaları niçin hiç sorgulamıyorsunuz. bu iktidarın yaptığı atamaların %90 görevlendirme. hala eski hümetler döneminde atananlar köşebaşlarında...

  Yorumun Devamı
 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ