MEB ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİNİ AÇIKLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

FLAŞ! İŞTE MEB'İN YENİ SİSTEMİNİN DETAYLARI

FLAŞ! İŞTE MEB'İN YENİ SİSTEMİNİN DETAYLARI

Kamuajans.com dersanelerin kapatılması ve SBS'nin yerine getirilecek sistemle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'nda yürütülen yeni çalışmanın detaylarına ulaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı SBS ve dershanelerin kaldırılması ile ilgili çalışmalarını hızlandırdı. Bakanlıkta konuyla ilgili hummalı bir çalışma yürütülmekte.

Bakanlık, Modüler Eğitim Sistemi, adı altında sırayla uygulamaya konulacak modüllerden oluşan yeni bir sistem üzerinde çalışmakta. Yeni model, okul odaklı bir sistem olup, okulu bir cazibe merkezi haline getirip, gerek okuldan kaynaklanan, gerekse yaşam standardının getirdiği imkansızlıkları gidermeyi ve eğitime ulaşımdaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Modüler eğitim sistemi, imkanı iyi olan devletin okullarıyla diğer okulları eşit tutmayarak her okulu ve öğrenciyi imkanı ölçüsünde değerlendirecektir. Böylece devlet okuluyla özel okul farkını ortadan kaldırarak, fakir aile çocuklarının da Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine sınavsız geçişine imkan verecektir.

Öğrencilerin bilgi ve becerileri yanında kabiliyetlerini de önemseyen Modüler Eğitim Sistemi, dershanelere ihtiyaç duymadan öğrenciyi eşit ve adil değerlendiren, yönlendiren ve geliştiren bir sistem olarak görülmektedir.

Eğitimin bir süreç olduğu göz önünde bulunduran yeni model, öğrencileri tek bir sınavla değil, onları eğitim ortamlarında değerlendirerek, kabiliyet ve becerilerini önemseyen, gelişimine zemin hazırlayan bir uygulama alanı sunmakla, eğitim sisteminde bir devrim olarak nitelendirilmektedir.Böylelikle başarılı fakir aile çocuklarının da liselere geçişte önü açılacağı savunulmaktadır.

BAKANLIK SBS SINAVI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI

Alınan bilgilere göre yeni sistemin amacının okullara gerçek misyonunu kazandırarak, okulları sınav merkezli yarışma alanlarından çıkarıp, öğrencilerin zevkle gittikleri sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve akademik yönlerinin keşfedildiği, geliştirildiği ve değer bulduğu doğal yaşam alanları haline getirmek olduğu belirtilmektedir.

Modüler Eğitim Sisteminin, eğitim sisteminde adeta bir kambur haline gelen dershane, özel kurs gibi suni yapılara olan ihtiyacı da ortadan kaldıracağı gelen bilgiler arasındadır.

KAMUAJANS.COM / ÖZEL HABER

 

Bu yazı/habere ait tüm haklar Kamuajans.com'a aittir. "Kamuajans.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.

 • Bu haber için 44 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • eğitim 09 Temmuz 2013 23:57

  eylül ekim gibi nabi avcı gider tekrar yeni bir sistem bunların amacı türkiye cumhuriyetinde yaşayan insanlara huzur vermemek.bu nedir ya eğitimle alakası olmayan insanlar her hafta yeni birşey deniyor.önce karıştırdıklarınızı düzeltin.444 şimdiden çöktü çocuklarımızı perişan ettiniz Allahım nasıl biliyorsa öyle yapsın sizi benim çocuğum sizinkiler gibi torpille bir yere gelemez

  Yorumun Devamı
 • 444 09 Temmuz 2013 21:28

  yemin ederim bu 444 ü hazırlayanların da bu modüler sistemi ortaya atanların da eğitimden uzaktan veya yakından alakası yok...zaten dinçer efendi yapacağını yaptı. onun dağıttığını toplayacak adamı hala analar dünyaya getirmedi....dünyanın en mükemmel sistemini oluşturun merkezine öğretmeni koymayın sonra görün ebenizin asal eksenine gelen ışınların nasıl odak noktalarınızdan geçtiğini....

  Yorumun Devamı
 • recep tokat 09 Temmuz 2013 16:48

  fen ve sosyal bilimler liseleri zaten çoğunlukla anadolu insanının çocuklarının yerleştiği okullardır. bu okullara sınavsız öğrenci alırsanız ülkeyi bitirirsiniz! evet buraya dikkat: ülkeyi bitirirsiniz.

  Yorumun Devamı
 • miro 09 Temmuz 2013 15:49

  oğlum bu nasıl eğitim sistemi. sistem dediğin bir defa yapılır birdaha kolay kolay değişmez.

 • sbs en iyisi 09 Temmuz 2013 15:20

  kim ne derse desin.mevcut sbs en iyisi.ama niyet başka ise onu bilemem.mesela dersaneleri kapatma.yine de özel ders,etüt merkezleri vs. olacak.çünkü devlet okullarında eğitimin adı var.kendisi yok.

  Yorumun Devamı
 • Fakir çocuk 09 Temmuz 2013 15:00

  bırakın şu fakir edebiyatı yapmayı.fakir aile çocukları fen ve sosyalbilimler liselerine sınavsız girebilecekmiş bu sistemde.mebin içine ettiniz yetmedi bukadar .acemilerin yapmayacağı hataları yapıyorsunuz artık hata değil kasıt demeye başlayacağım.

  Yorumun Devamı
 • ENGİNAR 09 Temmuz 2013 14:31

  kapatın okulları da bitsin bu çileniz..meb saçmalamakta sınır tanımayacağını bir kez daha gösterdi

 • salim 09 Temmuz 2013 14:25

  akp kendi sonunu hazırlıyor.

 • mirza 09 Temmuz 2013 14:24

  bu sistem fakir çocuğuna mahalendeki okuluna git demektir.zenginler elit liselere. ali babacan gibi adamlar artık yetişemez.

 • melek 09 Temmuz 2013 14:20

  fakir çocuklarının iyi liselere gitmesi hiyil oldu .zengin çocuğuna özel ders aldırıp istediği fen, sosyal bilimler liselerine gönderecek. chp zihniyetinin müslümanlara yaptığını akp fakirlere yapıyor.

  Yorumun Devamı
 • İbrahim 09 Temmuz 2013 14:17

  modüler sistemde getirseniz bunun verilerini sisteme girecek olan okulun öğretmenleridir. burdada büyük sıkıntılar oluşur. anlaşılan bakanlık yine eline gözüne bulaştıracak bırak kardeşim sbs kalsın.. kamuajansta modüler sistemi sanki açıklamış gibi yapmış hiçbir açıklama yok... modüler sistem iyiymiş gibi sunulmuş hükümet yaptı diye lütfen iyi demeyin gerçekten iyiyse iyi deyin... slmlar

  Yorumun Devamı
 • Abdullah 09 Temmuz 2013 14:07

  dereyi görmeden paçayı sıvamak herhalde bizim topluma has bir alışkanlık olsa gerek. daha detaylar ortaya çıkmadan yapılan yorumlar toplumun ruh halini nasılda yansıtıyor...

 • kazıklı 09 Temmuz 2013 13:50

  işinize gelirse bu böyle olacak. her şey deneme yanılma ile halloluyor. bu teki niye,

 • öğretmen02 09 Temmuz 2013 13:47

  hayaldi gerçek oldu....eğitime nokta kondu.okular nasıl cazibe merkezi haline gelecek acaba.sene içinde yapılacak online sınavlarla mı?değişen müfredatla mı?yoğun ders sayılarıyla mı.mutsuz öğretmenlerle mi? öğrenciden eğitimciye zil çalınca bağlasan durmaz ,ne cazibesi!hele de 60 aylıklar! vahhh!

  Yorumun Devamı
 • sbs 09 Temmuz 2013 13:38

  sbs den daha iyi bir sistem yoktur bu böyle biline

 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ