KamuAjans.Com -VGM ortaöğretim burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için haberimizdeki linke tıklayıp açılan sayfada T.C kimlik numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği VGM burs sonuçları açıklandı. VGM burs sonuçları vgm.gov.tr adresinden öğrenilebiliyor.Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye'deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs imkanı veriliyor.

Burs sonucu sorgulama ekranı için Tıklayınız

Öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimini daha iyi koşullarda yapabilmeleri için bazı kuruluş ve şirketler ve hükümet tarafından maddi destek burs olarak adlandırılmaktadır. Yeni başlayan eğitim öğretim yılı ile birlikte özellikle üniversite öğrencileri için burslar önemli rol alıyor.

Üniversite öğrencilerine burs veren vakıflar listesi açıklandı. Öğrenci Bursu Üniversite öğrencilerine burs müjdesi! Maddi durumu yetersiz olduğu için öğrenim hayatında sıkıntı çeken gençlere, hayırsever kurumların, kişilerin ve iş adamlarının kurduğu vakıflar destek oluyor.

2019-2020 yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala üniversite adaylarının yerleştirme sonuçları açıklandı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının üzerine, üniversite kayıt işlemini gerçekleştiren öğrenciler üniversite, kurum veya kuruluşlardan karşılıksız burs alabilmek için araştırmalara koyuldu. 2019-2020 yeni eğitim-öğretim yılında hangi üniversite, kurum ve kuruluşların karşılıksız burs verecekleri gündemde yerini almaya başladı.

Üniversite eğitim hayatının önemli olması yanında oldukça da pahalı bir aşama olduğu biliniyor. Devlet üniversitesinde harç miktarlarıda her zaman gündemi meşgul etmektedir. Ailelerin bu yükünü bir nebze olsun hafifletmesi adına önemli olan burslar yarım ve tam burs olarak öğrencilere destek olmaktadır.

2019-2020 Dönemi Üniversitelilere özel devam eden burs seçenekleri ektedir. İlgili arkadaşlarımız aşağıdaki vakıflardan burs başvurularında bulunabilirler.

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erodğan, ''Öğrenci burslarına yüzde 10 zam yapıyoruz.'' şeklinde bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında üniversite öğrencilerine müjde verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada üniversite öğrenci burslarına yüzde 10 zam yapılarak 500 TL'den 550'liraya çıkarıldığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının devamında yüksek lisans öğrencileri için 1100, doktora öğrencilerinin ise 1650 lira olarak uygulanacağını bildirdi.

1. Toplum Gönüllüleri Vakfı

Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın ilk kriteri diğer burslardan farklı olarak haftada en az 4 ya da ayda en az 16 saat bir toplumsal sorumluluk projesinde gönüllü çalışmak. 255 TL'lik burs için başvuru tarihleri 15 Eylül'e kadar.

http://burslar.tog.org.tr/genclik-burslari/

2. Türk Eğitim Vakfı

2019-2020 burs başvuru tarihi 2-22 Eylül arasında olacak olan TEV'in burs miktarı aylık 700 TL.

http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/TEV-Egitim-Yuksek-Ogrenim-Burslari/45/41/0

3. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

03-12 Eylül arasında başvurabilirsiniz. Dernek, Eylül-Haziran arasında toplam 10 ay aylık 250 TL burs sağlıyor.

https://www.cydd.org.tr/sayfa/burs-basvurusu-katilim-kosullari-33/

4. Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Belirli üniversiteler ve bölümler için geçerli olan burslar, geçtiğimiz yıl aylık 510 TL, önceki yıl ise 440 TL'ydi.

https://www.alarko.com.tr/tr/sorumluluk/burslar

5. Sabancı Vakfı

Ekim-Haziran ayları boyunca toplam 9 ay burs imkanı sunan Sabancı Vakfı'na başvurular, okumakta olduğunuz üniversite aracılığı ile yapılıyor. Lisans öğrencileri için 500 TL'lik burs imkanı sağlanıyor. Her yıl 400 yeni öğrenci kabul ediliyor.

http://www.sabancivakfi.org/tr/burslar

6. Sütaş

İlk 15.000'deki öğrencilere 650, diğer başarılı öğrencilere 450 TL burs verecek olan Sütaş, son başvuru tarihini 20 Eylül olarak belirledi. Ara sınıftan başvuran öğrenciler için de 4 üzerinden 3.5 ortalama talep ediliyor.

https://www.sutas.com.tr/tr/insan-kaynaklari/burs-basvurusu

7. Vehbi Koç Vakfı

VKV, belirli üniversiteleri kazanan öğrencilere burs imkanı sunuyor. Başvuru tarihleri Bursun bu sene ücretleri belli değil ancak geçtiğimiz sene 550 TL'ydi. 

http://www.vkv.org.tr/tr/burslar/universite-burslari-75

8. 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

Vakfın burs miktarı geçtiğimiz sene aylık 300 TL olmuştu. Bunun yanı sıra bursiyerlere pek çok imkan tanıyor.

http://www.yekuv.org/universite-burslari/

9. Mehmet Zorlu Vakfı

Başvurular için okumakta olduğunuz üniversitenin ilgili bölümü ile iletişime geçmeniz gerek. Burs ile ilgili detaylı bilgi vakfın internet sitesinde.

http://www.mzv.org.tr/BursSartlari.aspx

10. Anadolu Vakfı

Son başvuru tarihi 30 Eylül olan burs 9 ay boyunca öğrencilere 450 TL burs sağlayacak.

https://www.anadoluvakfi.org.tr/burs-programi

11. Sema Yazar Gençlik Vakfı

Sema Yazar Gençlik Vakfı Ankara, Hacettepe, Gazi ve ODTÜ öğrencilerine geniş imkanlar sunuyor. Burs miktarı 675 TL.

http://www.semayazar.org.tr/TR,75/burslar.html

12. Çelikel Eğitim Vakfı

12 ay boyunca aylık 700 TL olacak başvurular 3 Eylül tarihinde sona erecek.

https://celikelegitimvakfi.org/wp-content/uploads/2019/05/2019-20-Ba%C5%9Fvuru-ve-Kabul-Takvimi-V2.pdf

13. TÜBİTAK

Pek çok alanda burs imkanı sunan TÜBİTAK 15 Ekim-2 Kasım arasında başvuruları kabul edecek.

http://www.tubitak.gov.tr/tubitak_content_files/ARDEB/destek_prog/genel_bilgi/BIDEB_Sunum_Ogrenciler_icin_Burslar.pdf

14. Buldan Vakfı

Vakfın başvuruları 15-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında olacak.

https://buldanvakfi.org/burslarimiz.php

15. Borusan Kocabıyık Vakfı

Borusan Holding kurucusu Asım Kocabıyık adına verilen burs sadece üniversite kazananlar için değil, yüksek lisans, doktora ve müzik bursu gibi kategorilere ayrılıyor.

https://www.bkv.org.tr/tr/burs_yonetmeligi-23/

16. ETİ

ETİ de öğrencileri unutmayan markalardan. Pek çok alanda sağladıkları burslar ile ilgili bilgi ve başvuru için linki ziyaret etmeniz yeterli.

https://www.etietieti.com/etide-burs-genel-bilgiler

17. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

7 Ekim'de sonlanacak burs, çeşitli alanlardan öğrenciler kabul ediyor.

http://yasarvakfi.org.tr/sayfa/yuksek-ogrenim-burslari

18. İstanbul Sanayi Odası Vakfı

450 TL olan burs ücreti için başvuru tarihleri 1-30 Eylül.

http://www.isov.org.tr/Pdf/BursYonergesi.pdf

http://www.isov.org.tr/OnlineBursBasvurusu

19. Beykoz Gümüşsuyu Vakfı

Lisans öğrencileri için aylık 250 TL, lisans üstü öğrenciler için ise aylık 300 TL olan burslar yılda 7 ay yatırılmakta. 2019 başvuruları devam ediyor.

http://www.bgv.org.tr/burs-talebi.php

20. Bolu Bağışçılar Vakfı

Bolu Bağışçılar Vakfı, Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'nin herhangi bir bölümünü birincilikle kazanan öğrencilere bir kereye mahsus 1500 TL başarı bursu sunuyor. Bu konuda şartlardan biri 'Daha Güzel Bir Bolu İçin' projesi için bir slogan sunmaları.

http://bbv.org.tr/burslar/burs-yonetmeligi

21. Garip Zeycan Yıldırım Vakfı

Vakıf, ‘Üstün Başarı ve Yetenek Bursları’, ‘Yabancı Dil Bursları’, ‘Yurt Dışı Eğitim’ ve  ‘Engelli Öğrenciler Bursu’ olmak üzere 4 alanda burs veriyor. 

http://www.gzyv.org.tr/Haber-19-burslar.html

22. Köksal Eğitim Vakfı

Sadece belirli üniversitelerin belirli bölümlerini kazanan öğrencilere burs imkanları sağlamakta.

http://www.kev.org.tr/burs_basvurusu.html

23. Dem Derneği

Dem Bursu sadece sağır ve işitme engelli ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için verilen bir burs.

https://www.demdernek.org/dembursu

24. Vakıflar Genel Müdürlüğü

30 Ekim'e dek yapılabilecek burslar aylık 250 TL.

https://www.vgm.gov.tr/Sayfalar/SayfaDetay.aspx?SayfaId=86

TÜRKİYE'NİN MÜHENDİS KIZLARI PROJESİ

Limak Vakfı’nın desteğiyle yürütülen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi kapsamında devlet üniversitelerinin bilgisayar, çevre, elektrik - elektronik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliği bölümlerinde okuyan kız öğrencilere burs veriliyor. Ayrıca öğrencilere sertifika programları, online İngilizce dil eğitimi, mentorluk desteği, staj ve istihdam imkânı gibi fırsatlar da sunuluyor. Başvurular, eylül-ekimde alınacak. Toplam 9 ay boyunca, aylık 600 TL burs ödenecek.

www.turkiyeninmuhendiskizlari.com

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER


● Burs başvuru dilekçesi

● Onaylı öğrenci belgesi

● YKS yerleştirme sonuç belgesi

● Fotoğraf

● Nüfus cüzdanı fotokopisi

● Onaylı transkript (Ara sınıf öğrencileri için)

● Adli sicil belgesi
● Vukuatlı nüfus kayıt örneği

● Ailenin gelirini gösteren resmi belge ve SGK hizmet dökümü.

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI

Başvurular 1-30 Eylül arasında ‘isov.org.tr’den yapılacak. Sadece İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ illerinde bulunan eğitim kurumlarının öğrencilerine burs veriliyor. Burs için ilgili üniversitelerin mühendislik fakültelerinde öğrenim görme şartı var. Geçen yıl 450 TL olan burs miktarının artıp artmayacağı eylülde belli olacak.

İSTANBUL TİCARET ODASI

Burs başvuru tarihi eylülde ‘ito.org.tr’de açıklanacak. İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans öğrencileri ve ÖSYM tarafından yüzde 100 bursla vakıf üniversitelerine yerleşen öğrencilere burs veriliyor. Geçen yıl burs miktarı 665 TL’ydi. 9 ay boyunca burs veriliyor.

ANADOLU VAKFI

Burs başvuruları, her yıl 1-30 Eylül arasında online (anadoluvakfi.org.tr) olarak yapılıyor. Farklı kurumlardan alınan burslar, başvuruya engel değil. Burs 9 ay süresince aylık olarak veriliyor.

SEMA YAZAR VAKFI

Sadece Ankara’daki devlet üniversitelerinin öğrencilerine burs veriliyor. Ara sınıfta okuyan öğrencilerin burs başvurusu kabul edilmiyor. Burs başvuru tarihi ve miktarı eylülde ‘semayazar.org.tr’de yayınlanacak.

SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM VAKFI

Burs başvurusu 19 Ağustos’ta başladı, 13 Eylül’de sona erecek. Aylık 400 TL burs veriliyor. Vakfın bursuna sadece tıp, eczacılık, hemşirelik, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültelerinde okuyan öğrenciler başvurabilecek. Başvurular, belirtilen tarihlerde ‘ssyv.org.tr’den yapılabilecek.

ÇELİKEL EĞİTİM VAKFI

Burs başvuruları başladı ve 3 Eylül’de sona erecek. Başvurular vakfın web sitesinden (celikelegitimvakfi.org) yapılıyor. İstanbul’daki devlet veya vakıf üniversitelerinin lisans programlarını tam burslu kazanan başarılı öğrenciler burstan yararlanabiliyor. Aylık burs miktarı 700 TL olup, 12 ay veriliyor.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Başvurular, 15 Eylül-30 Ekim arasında yapılacak. 8 ay boyunca aylık 250 TL ödenecek. Anne veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere öncelik tanınıyor. Başvurular, sadece ‘vgm.gov.tr’den yapılabilecek.

ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI

Burs başvuruları başladı ve 30 Eylül’de sona erecek. Başvurular, ‘cev.org.tr’den alınıyor. İstanbul’daki devlet ya da vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu okuyan, geliri düşük öğrencilere burs veriliyor.

VEHBİ KOÇ VAKFI

Başvurular, 2-30 Eylül arasında vakfın web sitesi üzerinden yapılacak. Vakıf, geçen yıl aylık 625 TL burs verdi. Bu yılki miktar eylül ayında netleşecek. 10 ay süre ile verilen burs, sadece belirlenen devlet üniversitelerinde (Akdeniz, Atatürk, Boğaziçi, Dokuz Eylül, Fırat, Gaziantep, Harran, İstanbul Teknik, Marmara-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Atatürk Eğitim Fakültesi- Mersin, Muğla Sıtkı Koçman, Ondokuz Mayıs, ODTÜ, Selçuk, Uludağ ve Van 100. Yıl) okuyan öğrencilere veriliyor. www.vkv.org.tr

KYK KREDİSİ VE BURSU

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) hem kredi (geri ödemeli) hem de karşılıksız burs veriyor. KYK burs ve kredi başvuruları ekim ayında e-devlet aracılığı ile yapılıyor. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep ediliyor. KYK, burs alan öğrenciye kredi, kredi alan öğrenciye ise burs vermiyor.

TÜBİTAK’A BAŞVURULAR EKİMDE

Burstan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda belli sıralamada yer alarak, TÜBİTAK’ın belirlediği alanlara yerleşen öğrenciler yararlanıyor. Başvurular ekimde başlıyor. Aylık burs miktarı 750 TL ile 2 bin TL arasında. Ulusal Bilim Olimpiyatları ve Uluslararası Proje Yarışması’nın sonucuna göre ÖSYM kılavuzunda belirtilen bölümlere yerleşen öğrencilere de aylık 1750 TL ile 5 bin TL arasında burs imkanı tanınıyor.

SABANCI VAKFI

Burs, üniversiteye girişle başlayıp mezuniyete kadar sürüyor. Geçen yıl lisans öğrencileri için aylık 600 TL olan burs miktarı, bu yıl eylülde belirlenecek. Sadece Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul, İstanbul- Cerrahpaşa, İTÜ, Marmara, ODTÜ ve Yıldız Teknik üniversitelerinde okuyan öğrencilere burs veriliyor.

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)

TEV’in üniversite öğrencilerine yönelik 2 bursu var. Biri başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilen ‘TEV Üniversite Bursu’. Aylık 700 TL. İkincisi de üniversite sınavında ilk 5 binde yer alan öğrencilere verilen ‘TEV Üstün Başarı Bursu’. Bu burs aylık 1.400 TL. 9 ay verilen burslar için 1-22 Eylül'de ‘tev.org.tr’den başvuru yapılabilir.

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ

Başvurular, 3-12 Eylül tarihleri arasında derneğin web sitesi (cydd.org.tr) üzerinden yapılacak. 10 ay süreyle verilen bursun bu yılki aylık miktarı 250 TL.

MEHMET ZORLU VAKFI


Belirlenen devlet ve vakıf üniversitelerinin sadece iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile mühendislik, hukuk, endüstriyel tasarım, matematik, fizik ve kimya bölümlerinde okuyan, başarı ve ihtiyaç kriterini karşılayan öğrencilerine burs veriliyor. Başvurular, burs kapsamındaki üniversitelerin burs ofislerine yapılıyor. Vakıf burs başvurusu almıyor. Burs miktarı eylülde belli olacak. 9 ay ödeniyor.
www.mzv.org.tr

21. YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

Başvurular, 23-27 Eylül arasında vakfın web sitesi (yekuv.org) üzerinden yapılacak. Sadece İstanbul’daki devlet üniversitelerinin öğrencilerine burs veriliyor. Bu yıl lisans öğrencilerine 8 ay boyunca 300 TL burs sağlanacak. Ailesi kırsal kesimde ikamet eden, anne ve babadan birisi veya ikisi de hayatta olmayan başarılı öğrencilere öncelik tanınıyor.

TOPLUM GÜNÜLLÜLERİ VAKFI

Başvurular, 2 Eylül-2 Ekim tarihler arasında ‘tog.org.tr’den yapılacak. Aylık burs miktarı 250-500 TL arasında olup, 10 ay süreyle veriliyor. Burs alan öğrencilerin haftada en az 4 saat ya da ayda en az 16 saat Toplum Gönüllüleri Vakfı bünyesindeki projelerde ve etkinliklerde gönüllü çalışmalar yapması bekleniyor. Kardelenler Bursu, Öğretmen Çocukları Bursu ve Soma Madenci Çocukları Bursu başta olmak üzere farklı burs seçenekleri var.

ALARKO HOLDİNG

İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nde son sınıf veya lisansüstü öğrenim gören 5 öğrenciye Üzeyir Garih Bursu veriliyor. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2 ve Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden bir öğrenci olmak üzere, bu üniversitelerde son sınıfta veya lisansüstü öğrenim gören öğrencilere de İshak Alaton Bursu veriliyor. Üzeyir Garih ve İshak Alaton bursları, Alarko Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Destek Vakfı tarafından karşılanıyor. Alarko Eğitim-Kültür Vakfı da burs imkanı sunuyor. Aylık burs geçen yıl 510 TL’ydi. Başvurular, üniversitelerin burs ofislerine yapılacak. www.alarko.com.tr

TEKFEN VAKFI

TEKFEN Vakfı için başvurular, 9-22 Eylül arasında online yapılacak. Başarılı ve maddi ihtiyacı olan öğrencilere öncelik tanınıyor. Burs ödemesi, kasım-mayıs ayları arasında yapılıyor. İlk aya mahsus, aylık burs miktarının iki katı ödeme oluyor. Geçen yıl aylık 650 TL burs ödendi. Yeni dönemde bu tutar revize edilecek. Vakfın belirlediği akademik başarı kriterlerini yerine getiren ve her eğitim öğretim yılının başında kaydını yenileyen öğrenci, mezun oluncaya kadar bursu alıyor. www.tekfenburs.org

BORUSAN KOCABIYIK VAKFI

İstanbul Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ ve Boğaziçi üniversitelerinin mühendislik, işletme ve iktisat fakülteleri ile Uludağ ve Afyon Kocatepe üniversitelerinin hukuk fakültelerinde okuyan öğrencilere burs veriliyor. Öğrenciler 12 ay süreyle burs alıyor. www.bkv.org.tr

ELGİNKAN VAKFI

Vakfın bursuna İTÜ, İstanbul, ODTÜ, Boğaziçi, Ege, Yıldız Teknik ve Celal Bayar üniversitelerinde okuyan öğrenciler başvurabiliyor. Aylık 400 TL olan burs, 12 ay süreyle veriliyor. Burs başvuruları, eylülün başında burs programında yer alan üniversitelerin burs ofislerine yapılacak. www.elginkanvakfi.org.tr

Kamuajans.com/ÖZEL

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
özay barış kurt 1 yıl önce

teşekkürler