Yusuf TEKİN'e Operasyon Mu Yapılmaya Çalışılıyor?

Site haberinde; " Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sınav kuruluşu oluşumunda Müsteşar Yusuf TEKİN'in yetkilerini kaldırdığını ifade etmiş, bunun altında yatan gerekçenin de Müsteşarın son haftalarda neredeyse her gün bir medya organına röportaj vererek gündemde kalmasını ima etmişti.

  Eğitim Öğretim faaliyetleri yanı sıra ülkenin çeşitli kurum ve eğitim kurumlarının da sınavla ilgili iş ve işlemlerini gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu amaçla faaliyet gösteren bir birim olarak hizmet vermekte ve bu birim bir müsteşar yardımcısına bağlı olarak görev yapmaktadır. 

   Düzenlemenin bu gerçeklerden hareketle yapılması zaten yapılması gerekli bir durum olarak göze çarpmaktaydı. Eğitimin büyük oranda yükünü çeken "Müsteşarlık" makamının bunca yoğunluğu arasında bu yetkisinin devredilmesini bir yetki alımı değil yetki devrinin olması gerekliliği olarak görmekteyiz. Eğitim camiasının sorun ve çözümlerine son derece hakim müsteşarın basın yayın organlarına beyanlarda bulunmasının oldukça olağan bir durum olduğunu görüyor ve yetki devrinin arkasında başka bir niyet aramanın iyi niyetle bağdaştırılamayacağını düşünüyoruz

Kaldı ki, aldığımız bilgilere göre söz konusu düzenleme Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Müsteşar Yusuf Tekin'in durum değerlendirmesi yaptıktan sonra bilgileri dahilinde yapılmıştır. Konuyu haber yapanların bu durumdan haberdar olmadan durumu haberleştirmeside konuya ne kadar uzak olduklarını ya da ısmarlama haber yaptıklarını göstermektedir. 

FETÖ'yle mücadelede Milli Eğitimin sembol isimlerinden olan Müsteşar Yusuf TEKİN'le ilgili yapılan bu haber, müsteşara karşı bir operasyon mu gerçekleştirilmek isteniyor sorusunu akıllara getirdi.

Ayrıca akşam saatlerinde MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'dan konuyla ilgili biraz da iğneleyici bir tweet geldi. 


Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ali 12 ay önce

kusura bakmayın da müsteşarı iyi biliriz.ayrıca bakan değişir o değişmez.bakan sadece imza içindir

Misafir Avatar
seçim yakın 12 ay önce

sırf bu haksızlıktan ötürü sandık tercihimi değiştireceğim öğretmene değer veren kişiler müsteşar yapılsın

Misafir Avatar
seçim 12 ay önce @seçim yakın

ben de bu seçim de parti tercihimi değiştiriyorum

Beğenmedim (1)
Misafir Avatar
mülakatı getiren kişi 12 ay önce

torpil demek mülakat demek kim getirdi tabi mütesar

Misafir Avatar
Gidiiin 12 ay önce

Koltuğun sevgilileri gitsin artikkk

Misafir Avatar
yolcu 12 ay önce

ya başdanışman yerel seçimlerde büyük farkla kaybeden kişi ve sivaslı

Misafir Avatar
kerim tanyıl 12 ay önce

Suudi Arabistan a görevlendirilen öğretmenlerin çok büyük çoğunluğu TOKAT...Konya..Kayseri..Ankara ve İstanbul. inanmayanlar hem geçmiş hemde mevcut görevlendirilen öğretmen listelerine bakın bakalım haklımıyım.. Bu ülkeye görevlendirme de yetkili ve görevli Genele Müdüründen ..Daire başkanına bakın bakalım nereliler..

Misafir Avatar
kerim tanyıl 12 ay önce

meb de hem kendi memleketlerini ve tanıdıkları yığmış bürokrat olarak...genel müdürlerden tutunda daire başkanlıklarına kadar...Bu ülkede Sivas.. Tokat...Konya haricinde de memleketlerde daire başkanı ve Genel Müdür olabilecek insanlar var...bakıyorsunuz bütün kadrolar belli başlı illerden Yusuf TEKİN marifeti ile doldurulmuş...Gitsin artık bu şahıs..

Misafir Avatar
kerim tanyıl 12 ay önce

Yusuf TEKİN iyice palazlanmış ve kendisini imparator zannetmeye başlamış bir bürokrat olmuştur. Özel de kendisiyle görüşen sıkıntılarını dile getiren vatandaş ve yetkilileri dinlemeyerek adeta saygısızlık yapar konuma gelmiştir. yurtdşında koruyup kolladıgı ateşe ve bazı okul müdürlerinin yurtdışında görevli öğretmenlere özellikle de Suudi Arabistanda öğtermenlere yapılan haksızlık ve zulüme göz yumarak ateşe ve okul müdürlerine zulüm ve haksızlıklarda güç veren biridri. Allah ahavale ediyoruz.