Yusuf Tekin'den Öğretmen Eleştirilerine Cevap
Kamuajans.com - Bugünlerde gene öğretmenlere yüklenme modasının başladığını öğretmenlerin bir milyonluk bir aile içinde olabilecek düzeyde hataları olduğunu dile getiren Yusuf Tekin, bir öğretmenin hatası yüzünden bütün camiayı ve öğretmenleri eleştirmenin ne derece doğru olduğunu söyledi.

Eleştirenlerin bir kısmının öğretmenlerin eksikliklerini tespit edip hizmetiçi eğitim yapalım önerisine muhalefet eden sendikalar ve STK’ların olduğunu ifade eden Yusuf Tekin tutarlı olmak geretiğini belirtti.

''Öğretmene saygısızlık yapanlar bizim çocuklarımız unutmayalım.'' diyen Yusuf Tekin, çocukların örf, adet ve saygı gibi değerleri içselleştirmesinin sadece okulla ve öğretmenle olmayacağını bütün bu yükün öğretmene yüklenmemesi gerektiğini belirtirken ''hep beraber gelin çocuklarımıza bu değerlerimizi öğretelim.'' çağrısında bulundu.

Hata yapan öğretmenlere gerekli uyarıları ve eğitim programlarının uygulandığını bu iki olayda da gerekenin yapılacağını söyleyen Yusuf Tekin, ''ama gelin hep beraber şapkalarımızı önümüze koyalım ve düşünelim: çocuklarımıza bu değerleri öğretmek için neler yaptık.'' dedi.

Öğretmenlerin gece gündüz çocukları geleceği yetiştirmek için uğraştıklarını ifade ederken hep beraber destek olup, yardım etmek gerektiğini bu destek ve yardıma iyi bir veli ve iyi bir ebeveyn olmaya çalışmakla başlanabileceğini sözlerine ekledi.

KamuAjans.com - özel haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Mahkeme kararlar niçin uygulanmıyor 1 yıl önce

Dört yıl önce 10.000 okul müdürü , 20.000 müdür yarımcısı Eğitim Bir Sen üyesi olmadıkları için görevden alındılar, MEB in yönetim kademesi zafa uğradı. Yerlerine tecrübesiz EBS mensubu müdürler atandı. Yeni müdürlerin disiplin sağlayamadığı okulları yönetemedikleri görülmektedir. Hukuk arayışını ısrarla sürdüren TES üyesi sayıları şuan tahmini 850 civarında kalan, okul müdürleri 4. Defa mahkemeyi kazandıkları halde görevlerine başlatılmak istenmiyor, Ülkücüleri dışlayan, bilerek veya bilmeyerek AKP - MHP ittifakını zedeleyen bürokratlar ve siyasetçiler var. Bizler MHP ve ülkücüler olarak, mahkeme kazanan okul müdürlerimiz hala görevlerine başlatılmamasını yadırgıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde, Ülkücülere ayrım yapılmamalıdır. Bu Milliyetçi müdürlerimizin mahkeme kararlarının oyalanmadan uygulanması, Ülkücü camianın beklentisidir.

Misafir Avatar
arkada kuran 1 yıl önce

iyi reklam vAllahi.. kur an önünde mesaj... bunu da gördük ya... Kur an reklam objesi oldu. Müsteşarın kur anı reklam objesi olarak kullandığı bir değerler algısından, öğrencinin kendi değerlerinden kopmuş olmasına tepki gösteriliyor.. komik ki ne komik...

Misafir Avatar
Yorgun 1 yıl önce

Aileler olarak çocuklarımızı değerlerimizden kopardık kendi aile kökenini bilmeyen biri uzak tarihini bilemez.bize ait olmayan maneviyatınıza uygun olamayan değerlerle onları büyütüyoruz. En ufak olayda 147 yi arayarak öğretmeni sucluyoruz. Anne ve babasına saygısı olmayan bir birey başkasına saygı göstermez

Misafir Avatar
arkasına bakın 1 yıl önce

müsteşarın arkasında kuran ı kerim var. kur an önündede yalan söylemez heralde.

Misafir Avatar
ÖNER 1 yıl önce

Öğretmen, öğrenci ve veli karşısında maraba seviyesine düşürüldü. Bu yaşananlar
Daha hiç bir şey. 147 kalksın her şikayete
Soruşturma açılmasın ssglikcilarda olduğu gibi öğretmenleri de koruyucu yasa çıksın

Misafir Avatar
Mustafa DEĞER 1 yıl önce

Sayın Müsteşarım, her şeyden önce eğitimde, yönetimde fırsat eşitliğini sağlayacaksınız. Memur sendikaları ve politize olmuş bir sistemi alle mi cihan olsa temizleyemez. O benim adamım, benim sendikalı diyerek mülakat denilen torpil olayı herşeyi mahvediyor.
Öncelikle her konuda ahlaklı ve dürüst olmak gerekiyor ve çocuklarımızı da bu yönde eğitmeliyiz, öğretim nasıl olsa arkadan gelir önce sağlam bir eğitim şart.

Misafir Avatar
Özgür 1 yıl önce

İlk önce şapkanı sen önüne al otur ve düşün sayın bakan, pardon sayın müsteşar. Ne yaptıkta bu çocukları bu hale getirdik, neyi yanlış yaptık ve nerede yanlış yaptık de bakalım. Twitterdan MEB yönet sonrada şöylede böyle. Olmaz beyefendi olmaz. Herşeyi Cumhurbaşkanından beklemeyin. O koltuğu size emanet etmiş önce hakkını verin hakkını. Öğretmenlere sahip çıkmıyorsunuz bari şu çocuklara sahip çıkın. Gecenizi gündüzünüze katın Allah için.

Misafir Avatar
adem 1 yıl önce

O masanın başında otur ahkam kes olmaz yanımıza gel de halimizi bir sor