Yönetici Atamada Son Dakika Gelişmesi!

Milli Eğitim Bakanlığının en büyük sorunlarından birini oluşturan MEB Yönetici Atama Yönetmeliği yeniden revize ediliyor.

 

Gündoğdu, 4-c lilerin çalışma güvencesi, öğretmenlerin ve memurların ekonomik haklarının iyileştirilmesi ve ekonomik düzenlemeler ve MEB'deki en son yönetmelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Gündoğdu yaptığı açıklamada Yönetici Atama yönetmeliğinin yayınlanan halinin sorunlu olduğunu aslında bu sorunların daha da büyük olduğunu, yaptıkları itirazlar neticesinde yayınlanan yönetmelikte bu sorunların asgariye indirilmiş halinin olduğunu ancak hala çok tartışmalı yanlarının bulunduğunu ifade etti.

 

Yönetici Atama yönetmeliğinde Mülakat konusunda flaş açıklamalar yaptı.

 

 Yönetici Atama yönetmeliğinde Mülakat konusunda Müdürlükte Mülakat uygulanacak, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığında ise mülakat kalkacak.

 

Eğitim Bir Sen Genel Bşkan Yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI bu konuda bir çalışma hazırlayarak MEB'e sundu.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
AKİLLER 2 yıl önce

sınava dayalı atamaları bakanlık kimseye unutturamaz. sınava dayalı atamaları geciktiren bürokratlar hala oturup seyretmeye devam mı????

Misafir Avatar
AHMED EFENDİ ADAM OL 2 yıl önce

azcık susta adam sansınlar ne mülakatı

Misafir Avatar
abdullah 2 yıl önce

hayret böyle bir şey görülmemiş demek ki yayınlanan yönetmelik daha kötü imiş de sendikanın yardımıyla düzeltilmiş. bundan daha kötü nasıl olabiliyor hiç anlayamiyorum yahu acaba daha kötüydü dediklerine göre acaba yönetmelik nasıldı insanlara ne mesaj veriyordu çok merak ediyorum

Misafir Avatar
EŞİTLİK SAĞLANMALIDIR::: 2 yıl önce

okulu orta okula dönüşen sınıf öğretmeni idareciler okullarında görevlerine devam etmelidirler. yan alanı olan sınıf öğretmeni idarecilere alan değişikliği hakkı verilmelidir. daha önce verilmiş olan bu haktan bazı idareciler faydalanmış bazıları faydalanamamıştır. iller farklı uygulamalar yapmıştır. iki kurum kodu bulunan okullarda (ilk ve orta okul) sınıf öğretmeni idarecilerden bazıları orta okulla ilişkilendirilmiş alan değişikliği yapabilmiştir.bu hak tüm idarecilere verilmeli haksızlık giderilmelidir. anayasa nın eşitlik ilkesine göre davranılmalıdır...

Misafir Avatar
kerim aslan 2 yıl önce

giresun mem de 14 tane şube müdürü görevlendirildi.kimler mi,asaleten 1 gün bile idareciliği olmayanlar.nasıl oldu derseniz ebs li olunca oluyor işte.ne sınav,ne mülakat hiç gerek yok.

Misafir Avatar
(bütün yöneticilere mülakat olmalı) diyene! 2 yıl önce

neymiş,yazılı sınav olursa ergenekoncular,din düşmanları gelirmiş,gelirse gelir lan,çalış da kazan..14 yaşından beri 5 vakit namaz kılarım,ihl mezunuyum,aynı zamanda ebs'liyim,hüseyin çelik zamanında başka sendikalardan 1 gecede ebs'ye geçen,hem de senin dediğin ergenokon zihniyeti türünden yalakaların müdür olduklarını gördük, sınavla bir okulda müdür yardımcısı oldum,daha önce müdürlüğü kazandım kullanmak istemedim,bu sınavda da kazanamadım,önemli olan kim nereyi hak ediyorsa oraya gelsin,en kötü adalet adaletsizlikten,torpilden iyidir..

Misafir Avatar
Mehmet Bir 2 yıl önce

yönetici yönetmeliğinde ek-2 ile mayıs ayında yapılan isteğe bağlı atama muhakkak gelmeli.

Misafir Avatar
mülakatla atananlarıda görelim 2 yıl önce

mülakatla atananların sınavla atananlardan başarılı olacaklarını iddia edenler hodri meydan. 76. maddeyle atanıp da başarılı olmuş bir müdür göremedim. senin mülakat dediğin sadece torpildir. 1 saatlik bir görüşmeyle insanın yöneticilik vasfını ölçebileceğini iddia edenler ya müneccim ya da b şıkkı...