Yönetici Atama Yönetmeliği Değişecek Gibi!

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer ve Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem ile görüşerek geçen hafta içerisinde değiştirilen Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin uygulamasında sorunlar yaşanacaktır. Uygulamaya geçilmeden önce itiraz noktalarımızın dikkate alınmasını isteriz diyerek yönetmeliğin revize edilmesini istediler.


Yürürlüğe giren yeni yönetmeliğin bazı önemli hak kayıplarına sebebiyet verdiğini, bu hak kayıplarının yönetici ve yönetici adaylarını mağdur edeceğini belirten Genel Başkan Vekili Ahmet Özer “Yönetmeliğin mevcut haliyle uygulanması mümkün değildir. Bu yönetmelik sorunlar üretecektir. Bunun önüne geçilmesini ve yönetmeliğin uygulamaya girmeden önce revize edilmesini istiyoruz” dedi.


Yönetmelik hükümlerinin birçoğunun yargı konusu olacağını belirten, toplu sözleşme ve mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı ise mağduriyetlere sebebiyet verilmemesi için bakanlığın durum değerlendirmesi yapması yerinde olur. Eğitimcileri yargıya mecbur bırakmak isabetli bir yaklaşım olmaz diye düşünüyoruz. Yönetmelikte ciddi hak kayıpları olduğu gibi eksik düzenlemelerde var. Hukuka aykırı hususlar ve hak kayıpları konusunda yönetmelikte revizyon bekliyoruz Yetkili sendika olarak itiraz noktalarının dikkate alınması sürecinde katkı sunmak isteriz” dedi.


Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem ise “ İl müdürlerimizle toplantı yapacağız. Yapacağımız toplantıda yönetmeliği de istişare edeceğiz ve yine yönetmelik konusunda ilgili genel müdürlerimiz ile birlikte değerlendirerek revizyon gerekiyorsa yönetmelikte revizyon yapabiliriz.” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
müdr yard. 2 yıl önce

mülakata karşıyım.müdür yardımcılı mülakatı khk meye göre yapılmaması gerekir.ebs bu konuda sesini neden çıkarmıyor.

Misafir Avatar
Ah EBS Ah 2 yıl önce

ah ebs ah kendi bulunduğum ilde 4.sıradayım istediğim okula gitme şansım var.bu yönetmeliğe göre mülakatta elenme şansım az da olsa var. peki elenirsem bunun hesabını kim verecek.

Misafir Avatar
ebs 2 yıl önce

ebs bu yönetmeliğin hangi tarafını eleştirdiğini açıkça belirtmiyor.anlaşılan mülakata ses çıkarmıyorlar.

Misafir Avatar
sınıf öğretmeni 2 yıl önce

ilkokula sadece sınıf öğretmeni yönetici olmalıdır.bu çok önemli bir konudur.

Misafir Avatar
hasan67 2 yıl önce

bu yönetmelik ebu cehile ısmarlanmış olsaydı bu kadar rezil olur muydu bilmem torpilin önünü açan insanın kaderini keyfiyete bırakan böyle bir yönetmelik atananları bile zan altında bırakır evet bu yönetmelik ebu cehilyönetmeliğidir.ebu cehil yönetmeliğini hazırlayan hazırlanmasına neden olan zümreyi hz.Allah ıslah etsin doğru yolu göstersin ıslah olmuyorlarsa kahrolsunlar.

Misafir Avatar
Beddua 2 yıl önce

bu yönetmeliği hazırlayanlar bütün plan ve düzenimizi, psikolojimizi bozdunuz.Allah sizi bildiği gibi yapsın....

Misafir Avatar
Önce ekibini revize et, sayın bakanım.... 2 yıl önce

daha yönetici atama tarihini bile netleştirmemiş bir yönetmeliğin neyini revize edecekler merak ediyorum.ben bakanın yerinde olsam sınav kazanmış bunca insanın ve yakınlarının bedduasını almamı sağlayan ekibimi revize ederim.

Misafir Avatar
antalya 2 yıl önce

arkadaşlar mahkemeye gidersek sonuç ne olur,sonuçta 2011 de aynı sınavla atananlar oldu bu haksızlık değil mi?mahkemeye gitmeyi düşünen var mı?