Yardımcı Hizmetli, Haklarını İstiyor

Devlet Memurları Kanununda yer alan ve on sınıftan biri olan Yardımcı Hizmetler Sınıfının sorunları görmemezlikten gelinerek çözüme ulaştırılamadığı için dağ gibi büyümüştür.
Yardımcı Hizmetler sınıfı (Hizmetli, kaloriferci, Teknisyen Yardımcısı, Aşçı, vb.) mevcut durum da çalışanların, ek gösterge, yeşil  pasaport, yemek     yardımı, lojman  yardımı, atama ve yer   değiştirme   ve mesai saatleri dışında çalışmaları ile  ilgili   sorunları mevcuttur ve çözüm   getirilmesi bekleniyor.

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliklerinin Çıkarılmasını Bekleniyor
Amirlerin muvafakat vermemesi sebebiyle ve Yardımcı Hizmetler sınıfının Atama ve yer değiştirme yönetmelikleri olmaması hasebiyle bu hakları da ellerinden alındığı belirtilirken  Kamu Kurumları Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliklerini Diğer personeli de kapsayacak şekilde düzenlemesi gerektiği belirtildi.


Mesai Saatlerine İzin Yerine Fazla Çalışma Ücreti Talep Ediliyor
Mesai Saatleri; 657 DMK' da Memurların haftalık çalışma süreleri belirtilmiştir. Fazla çalışmadan doğan saatler, izin olarak verilebilir, denilmektedir.
Yardımcı Hizmetler Sınıfının günlük çalışma saatleri 9 ila 15 saat arasında değiştiği belirtilirken ,İzinlerin amirin uygun göreceği zamanda ihtiyaca göre kısım kısım kullandırılabilir, denilmekte olması sebebiyle ve çalışma şartları ve iş yükü kurumlar da çok olması yeterince istihdamın olmaması hasebiyle izin olarak verilmesi de mümkün olmadığı için fazla mesai ücreti ödenmesi talep edilmektedir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sulo 10 ay önce

sosyal tessilerde çalışan idarecilere hem mesai hem ek ders ödeniyor da hizmetliye gelince neden ödenmez dest.hizm.genel müdürü bunlar mesai talep ederse başka yerlere gönderin diyor sanki bunlar kuzu mal da hiç birşeyden anlamzlar diyor sanki cebinden ödüyor adam çalışıyor hak ediyor kardeşim.

Misafir Avatar
dildilaze 13 ay önce

sosyal tesislerde çalışan personele hizmetlilere de mesai ücreti verilirde işletme gelirlerinden meb destek .hizm.genel müdürü verilemz diye yazmış fakat k-cetvelinde verilir denilmektedir. fakat verilmiyor diğerlere veriliyor ayrım yapanlar utansın kardeşim.valan varmı arkadaşlar yazınız.

Misafir Avatar
aşçı 1 yıl önce

ya bırakın boşuna yalvarıyoruz. 2000 kişinin yemeği yapılır tek sorumluyuz. 2000 kişiye bakarlar 300 sorumlu. veeeeeeeee en düşük maaş aşçının. bu ülkede para kazanmak ters orantı. ne kadar çok çalış o kadar az kazan...

Misafir Avatar
yılmaz yılmaz 1 yıl önce

bizden bi cacık olmaz anca burda dert yanarız birlik olmak lazım bence bi düşünün

Misafir Avatar
osman 1 yıl önce

yhs dakiler uvey evlatmı bize ek gösterge vereceklermi cevaplarsanız sevinirim saygılar

Misafir Avatar
AHMET IŞIK 1 yıl önce

arkadaşlar bende bu konuda dertliyim bende hizmetliyim ben diyorumki bir internet sitesi açalım sesimizi oradan duyuralım haber sitelerine yazalım hep birlikten bizde devletin memuru değilmiyiz diğerlerinden ne eksiğimiz var bütün işleri biz yapıyoruz yazık değilmi bize aleminkraliahmet@hotmail.com ' a mesajlarınızı beklerim

Misafir Avatar
Mustafaaa 1 yıl önce

yardımcı hizmetler de iyileştirme için uğraş verelim arkadaslarrr

Misafir Avatar
teknisyen yardımcısı 1 yıl önce

torbada bu konu ile ilgili adımız dahi geçmiyor bizimle dalgamı geçiyorlar Allah aşkına