Şube Müdürlüğü Sınavı Sıralama Listesi Neden Açıklanmadı?

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAV SONUÇ LİSTELERİ NEDEN AÇIKLANMADI?

29/12/2013 tarihinde yapılan Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü görevde yükselme sınav sonuçları, 03/01/2014 tarihinde ÖSYM tarafından,07/01/2014 tarihinde de Milli Eğitim Bakanlığı'nca açıklanmıştır. Yapılan her iki sınav sonucu açıklamasında da adayların aldıkları puanlar açıklanmış, ancak sınav sonuçları liste halinde ilan edilmemiştir.

M.E.B. Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin ; 13. maddesinin(3). fıkrasında "Sınav sonuç listesi puan üstünlüğüne göre oluşturulur ve ilan edilir." hükmü yer almaktadır.

Yönetmeliğin ilgili hükmü bu kadar açıkken, bakanlığın sınav sonuçlarını yönetmelik hükümlerine göre açıklamamasının izah edilebilir bir yanı gözükmemektedir.

Sınav sonuçlarının ilgili yönetmeliğin 13. maddesi gereğince; puan üstünlüğüne göre oluşturulmuş liste şeklinde ilan edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na Resmi Başvuru yaptık!

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Talebe 2 yıl önce

ben hala soru ve cevapların neden yayınlanmadığını merak ediyorum ama bu saatten sonra bu kadar tartışmalı bir sınavın iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum

Misafir Avatar
ZEKERİYA AZ 2 yıl önce

kadir kardeş , 70 i aldın ise saygı duyarım ancak ; 1921 anayasası sorusu , anayasa ile mi ilgili inkilap tarihi ile mi ilgili? atatürk ilke ve inkilapları konusunda anayasal olarak yıllarca zorunlu eğitim verilir de , onlardan hiç bahsetmeden bu konunun dışında ancak böyle sorulur. bence bu işte kumpas var... para l ı oluşum var. ağaoğlunun şahitleri gibi şahitler var.

Misafir Avatar
uğurlu deniz 2 yıl önce

bir gecede yönetmelik değişikliği yapıldı.yine aynı senaryo oynanıyor.ülkede her kademeye olduğu gibi mülakatlara da maalesef siyaset karıştırdılar. bunun sonu nereye varacak merak ediyorum !!! koskoca milli eğitim camiasını çocuk oyuncağına çevirdiler.yaşananları esefle kınıyorum.camia içinde ikilik yaratmaya, camia içinde ayrılık gayrılık oluşturmaya kimsenin hakkı yoktur.bundan sonra her şey farklı olacak.

Misafir Avatar
adıyaman 2 yıl önce

ya sıralama kamuajansı sıralama

Misafir Avatar
kadir keser 2 yıl önce

şurdaki yorumlara bakıyorum da kazanamayanların aslında nasıl da hak etmediklerini görüyorum.hiç bir soruda hata yok.bilgi fukarasısınız.umum genel demektir zaten.21 anayasasında yargıdan bahsetmez.bu soru ınkılap tarihi bağlamında sorulmuştur.merkez ilçeye bağlı belde yok mu kardeşim onu soruyor.önce öğrenin de gelin.51 doğruyu boşuna yapmadım.

Misafir Avatar
tes iptal davası açtı 2 yıl önce

gerekçe: 5 hatalı soru

Misafir Avatar
SEDATÇI 2 yıl önce

lütfen şu sıralamayı da sorularıda yayınlayın

Misafir Avatar
TESLİ 2 yıl önce

ösym havarisi kesilen arkadaşlar yönetmelik açık -hatalı soru- diyor :
1-vaşigton, merkez belde , genel müfettişliği (aslı umum müfettişliği olacak )
hatalı
2- anayasa ‘milletvekilliği düşmesi’ ile ilgili soru çift cevaplı
3-zeigarnik ile ilgili soru konu dışı
hatırladığım bu kadar daha da hatalı soru var. bu sınavın iptal olması için her şey mevcut.
yönetmeliği iyi okuyun bir de soruları gözünüzde canlandırın o zaman görürüsünüz neden iptal olacak.