Şube Müdürlüğü Mülakat öncesi ve sonrası süreç nasıl olacak?

Şube müdürlüğüne girişte ilk basamak için yapılan yazılı sınavın sonuçları açıklandı. Öncelikle tüm adaylar için sonuçlar hayırlı olsun. Yalnız sınav sonuçlarının puan üstünlüğüne göre oluşturulması gerekir. Bu nedenle sonuçlarda aynı zamanda sıralamalarında yer alması gerekiyordu. Yazılı sınav sonuçları ise yeni sınav açılıncaya kadar geçerlidir. Geçerlilik süresinin bir yıldan fazla olmayacağı hüküm altına alınmıştır.

 

Yazılı sınav kazanan adayları sözlü sınav süreci beklemektedir. Burada ne büyük endişe 5 binin biraz üzerindeki adayın tamamı nasıl mülakata alınacaktır? Tabi sözlü sınav takvimi de açıklanmadı!

 

Görevde yükselme ve unvan değişikliği ile yer değiştirme yönetmeliğine baktığımızda Bakanlık 4 müsteşar yardımcısı ve 12 Genel Müdür Başkanlığında en fazla toplam 16 mülakat komisyonu kurabilir. Yönetmeliğin 14. Maddesinin 6. Fıkrası Bakanlığa bu hususta yetki vermiştir. Bu nedenle 5 bin şube müdürü adayının nasıl mülakata alınacağı konusu problem değildir. Kaldı ki şu saate kadar istatistiklerde yayınlanmadığı için 70 puanı geçen kaç aday olduğunu henüz bilmiyoruz. Belki de bu rakam 5 binin altında olacaktır. Ama ne olur ise olsun çok kısa zamanda mülakat yapılıp sonuçlandırılabilir. Yeter ki MEB istesin!

Burada MEB'e düşen en önemli görev yönetmelik gereği sözlü sınav kurulunu kurmak ve sınav takvimini açıklamaktır. Bu arada sınav sorularını da daha önceden bu kurulun hazırlaması gerekiyor.

Sözlü sınav konuları ise ilgili yönetmeliğin 16. Maddesinde açıklanmıştır…

 

Sözlü sınav

 

MADDE 16

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
müdür 2 yıl önce

görevlendirme şube müdürlerinden kaç kişi kazandı onu merak ediyorum çünkü kalanlar için mülakat olacak gibi

Misafir Avatar
süreç kolay 2 yıl önce

egitim birsen isimleri gönderir. mülakatta gereken puanlar alınır. tıpkı yöneticiatamada olduğu gibi. tek sorun bu sefer koltuk sayısı az. egitimbirli kardeşler kendi aralarinda kavga edecekler. o kadar olur artik.