Sınav Var Okullar Tatil

Milli Eğitim Bakanlığı'nın SBS yerine getirdiği 8'inci sınıflar için ortak sınavlar, 28-29 Kasım'da yapılacak.

 

Bakanlık, sınavın uygulamasına ilişkin “Sınav yapılacak okullarda sınav günleri ders yapılmayacaktır” açıklaması yaptı. Buna göre, bir yılda 4 gün, 8'inci sınıfların yanı sıra diğer öğrenciler de eğitim alamayacak. İlkokul ve ortaokulların ortak binayı kullandığı okullarda ilkokul 1'inci sınıfların bile 2 gün tatil edilecek olması tepki çekti. Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, “1 milyon 400 bin 8'inci sınıf öğrencisi için 10 milyon öğrenci mağdur ediliyor” dedi.

 

Anahtar Kelimeler
Sınav Var Okullar Tatil
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
s.güray 2 yıl önce

4+4+4 den geri dönerek türkiyenin geleceğini kurtarırsınız.

Misafir Avatar
gurbet 2 yıl önce

kardeşim yaparsın hafta sonu olur biter...eğitiş iş haklı...

Misafir Avatar
4+4+4 e ayar verilsin 2 yıl önce

tekra 5+3+3 olsun imam hatip eğitimi ilkokul 1 de başlasın bağımsız olan ima hatip olsun.ders saatleri tekrar acil 6 saate çekilsin 13 saat geceden geceye sürüyor. eğitim tamamen türkiyede bvitmiştir.acil önlemler alınmalı.üniversitelerde bölümlerin 100 de 80 kapatılmalı ki kaliteli öğretmen yetiştirilsin mevcut öğretmenlerin de ataması yapılabilsin artık sokakta kimi bulksak ders boş geçmesin diye tutup derslere koyar olduk

Misafir Avatar
kenan 2 yıl önce

çoğu okul güneş doğmadan başlıyor, güneş battıktan sonra kapanıyor. bu nasıl vicdandır? 4 4 4 ile bir çok okul bu durumda. günde 7 ders gören öğrenci maalesef çok yoruluyor

Misafir Avatar
hoca373 2 yıl önce

bir çok yerde bina yetersizliğinden dersler daha güneş doğmadan başlıyor.örneğin benim çalıştığım okulda dersler 6:30 da başlıyor.bence asıl bunu sorgulayın .bu şekilde uykusuz ve kahvaltısız bir halde okula gelen öğrenci ve öğretmenlerden nasıl verim alınacak bunu yazın.

Misafir Avatar
eğitimci 2 yıl önce

eğitimci ye
haftasonunu kurt mu yedi yapsınlar hafta sonu

Misafir Avatar
aslan burcu 2 yıl önce

gerçekten eğitim-iş saçmalamış. şunu dese anlamlı olurdu. 4+4+4 sistemine geçme sebebiniz 1. ve 8. sınıf öğrencilerini aynı ortamdan koparmaktı. ama halen aynı çatı altında eğitim görüyorlar. sizin eğitim anlayışınız budur...dese bence çok haklı olurdu.

Misafir Avatar
hoca373 2 yıl önce

ne saçma bir yazı olmuş.bu yazıyı yazan sendika kendi söylediklerine inanıyor mu merak ediyorum.