Şeflere Ek Ders İçin MEB ve Maliyeye Başvuru
Ek Ders Ücretlerinin Ödenmesi İçin Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığına Resmi Yazıyla Başvurumuzu Yapıldı.!

 

Fiili olarak derse girmeyen Milli Eğitim Bakanlığı Yöneticileri "Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Esaslar" kapsamında inceleme, araştırma, planlama, programlama, yönetim,denetim, eğitim ve öğretim gibi görevlerinden dolayı ek ders ücreti almakta idi.
 
2 Kasım 2011 tarihinde yayımlanan 666 sayılı KHK ile 14/1/2012 tarihinden geçerli olmak üzere; kamu idarelerinde görev yapan personele fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücreti ödemelerine ilişkin hükümler yürürlükten kaldırılmıştır. 
 
Ancak;Anayasa Mahkemesi, 11.10.2011 günlü, 666 sayılı Kamu Görevlilerinin Mali Haklarının Düzenlenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye eklenen Ek Madde 12'nin (1) numaralı fıkrasının Anayasa'ya aykırı olduğuna ve İptaline, Oy birliğiyle,27/12/2012 tarih ve 2012/205 karar sayılı karar vermiş, bu karar 10.10.2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Anayasa mahkemesi Kararı Resmi Gazetede yayınlanma tarihinden itibaren geçerli olduğundan bu karar 10.10.2013 tarihinden itibaren geçerlidir. 
 
Karar ile; 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye eklenen Ek Madde 12'nin (1) numaralı fıkrası kaldırıldığından, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Esaslar'ın Ek Ders Görevinden Sayılan Hâller başlığı altında yer alan 10.maddesinin yürürlüğe girmesi nedeniyle, maddede yer alan kadrolara 10.10.2013 tarihinden itibaren ek ders ücreti ödenmesi için Maliye Bakanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına başvurularımızı yaptık.
 
Ekders taleplerimize verilecek olumsuz cevaplar yargıya taşınacaktır.
 
 
TEÇ-SENGENEL MERKEZİ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hasan taylan 9 ay önce

peki yargıya taşıdınız ama sonuç?

Misafir Avatar
mehmet 2 yıl önce

arkadaşlar tartışmalara bakar misiniz ayıp yahu ayıp bakin ben size kendimden örnek vereyim ben 2 yıl yük okul ve 4 yıllık işletme mezunuyum ayrıca 3 sınıf açıktan eskişehir hukuk okuyorum ve bir şefim her meyve dalında güzeldir yapmayın hakaretlere kotu sözlere gerek yok kim maaşına zam istemez yürekli olan istemeyen yazsın bende yardımcı olayım başbakandık planlama strateji başkanlığındayım ve mehmet olarak tekim

Misafir Avatar
mehmet sen 2 yıl önce

adamın birinin bir öküzü varmış. ama komşusunun iki tane öküzü varmış diye padişahın huzuruna çıkmış. 'padişahım! benim bir komşumun ise iki tane öküzü var bende bi tane daha istiyorum' demiş. padişah'da 'tamam sana bir öküz vereceğim ama komşuna iki tane vereceğim.ne dersin' demiş. adam tamam padişahım istemiyorum deyip oradan ayrılmış. :-) anlaşılmayan bişey yok sanırım

Misafir Avatar
yorumcu 2 yıl önce

bakıyorum da hep öğretmenler yorum yazmış. neyin peşindesiniz sayın hocalar? nedir bu şeflerle alıp veremediğiniz. tamam bakın çok okumuşsunuz çok kazanıyosunuz çok biliyosunuz. ama bu hazımsızlık nerden anlayamadım? hepiniz şeflerin karşısında el pençe divansınız bu mu rahatsız etti sizi??

Misafir Avatar
ali şef 2 yıl önce

anlaşılan iş yapmayıp bu sayfayı takip ediyorsun. ondan sonra para istiyorsun pes pes pes

Misafir Avatar
öğretmenlere 2 yıl önce

öğretmenler hiç maddiyatı düşünmezler.3 kuruşa 5 takla atarlar..

Misafir Avatar
ALİŞEF 2 yıl önce

alişefe diye yazı yazıp kimliğini gizleyen zat ben maddiyatı düşünmem maddiyatı düşünen öğretmenler 1 kuruşu bile arayan hep paradan ağlayan öğretmenler bunu bil şunuda unutma yalvararak diploma almadım ben bileğimin hakkı ile aldım asıl siz hocalarınıza yalvararak ve kopya ile diploma aldınız şunuda unutma ben hizmetlilikten şef olmadım memurluktan verihazırlama ve şef oldum 7 yıllıkta şefim torpille morpille almadım yorumlarımı iyi oku anlarsın ama anlama kapasiten zayıfsa onu bilemem şunu bil bir söz vardır nasipse gelir hintten yemenden nasip değilse ne gelir elden ha bakanlık ve maliye bakanlığı okey derse senin burda söz söyle boş olur sen birazcı daha okusaydın anayasa mahkemesinde üye olurdun o maddeyi iptal ettirmezdin öğretmen ağzıyla konuşma birazcık vatandaş ağzıyla konuş sanki verilecekse sadece bana verilecek bu ek ders senin söylediğinde boş laf

Misafir Avatar
Ali şef e 2 yıl önce

çok yorum yapıp boş yazıyorsun.sadece maddiyatı düşünen bi zatsın