Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu Başvuruları
Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitim personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla, Ek-1 deki tabloda belirtilen yer ve tarihlerde başvuru şartlarını taşıyan adaylar için ilgi (e) ve (d) Makam Onayı doğrultusunda Samsun ve Erzurum illerinde "Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu" düzenlenecektir.

Söz konusu kurs başvuruları aşağıda belirtilen usul ve esaslara göre yapılacaktır:

1- Bu kurslara ilgi (b) Mütalaa'da belirlilen, okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi veya sınıf öğretmenliği alanına kaynak gösterik*n yükseköğretim mezunlarından özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapanlar veya çalışmak üzere sözleşme imzalayıp belirtilen tarihlerde görevlendirme onayı alanlar katılabileceklerdir. (Başvuru yapacak çocuk gelişimi mezunlarının pedagojik formasyon almış olması gereklidir.)

2- Düzenlenecek kursun yol, konaklama ve diğer giderleri kursiyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır. Ayrıca kursun eğitim merkezindeki salon, yemek ve diğer giderleri de, kamu kurumlan için belirlenen meblağı aşmamak kaydıyla, kursiyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır. Kursiyerler konaklama hizmetini kendileri planlayacaklardır.

3- Başvurular destek eğitim programı uygulayan özel öğretim kurumlan tarafından yapılacaktır. Kurumlar bilgi girişleri için "MEBB1S Özel Öğretim Kurumlan Modülü" altında bulunan ve sadece özel öğretim kurumlarının kullanımına açık olan "Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemleri" ekranını kullanarak ek tabloda yer alan sayılı ve numaralı hizmet içi kursunu seçip 08/02 2019 tarihinde 11:00 - 23:59 saatleri arasında sadece bir kursiyer başvurusu yapacaktır. Başvuru yapıldıktan sonra 08/02/2019 - 13/02/2019 tarihleri arasında görevlendirmelerinin yapılması gerekmektedir. Görevlendirme onayına Bakanlıkça düzenlenen "Özel Eğitim Alanında Destek Eğitim Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu’na katılmak şartıyla* şeklinde şerh düşülecektir.

4- Kurumlar, kursiyer için "Özel Öğretim Kurumlan Modülü" altında Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemlerinden başvuruyu onayladıktan sonra aynı sayfada yer alan raporlardan “Hizmet İçi Eğitim Başvuru Formu'' raporunun çıktısını alarak, kursiyerin görevlendirme onaylan, diploma ve nüfus cüzdanı fotokopilerini onayladıktan sonra, 13/022019 tarihi mesai bitimine kadar bu belgeleri bulunduktan il milli eğitim müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

5- Bu belgeler il milli eğitim müdürlüklerinin özel öğretim kurumlannın iş ve
işlemlerinden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü başkanlığında, bir şube müdürü ve şeften veya memurdan oluşturulacak komisyon tarafından incelenerek MEBBİS Özel Öğretim Kurumlan Modülü altında bulunan Hizmet İçi Eğitim Onayı İşlemleri, İl Aday Başvuru Onay İşlemleri Bölümünden en geç 1402/2019 tarihi mesai bitimine kadar uygun görülenler onaylanacak, uygun görülmeyenler reddedilerek açıklamalar bölümünde gerekçesi belirtilecektir. (Başvuru evrakları ve başvuru listeleri il milli eğitim müdürlüklerince muhafaza edilecek. Bakanlığa gönderilmeyecektir.)

6- Başvuruları uygun görülen ve görülmeyen kursiyerler milli eğitim müdürlüklerince ilgililere zamanında bildirilerek, yaşanabilecek olumsuzluklEIB önlenmesi için gerekli tedbirler alınacaktır.

7- Belgeleri eksik veya yukarıda belirtilen şartları taşımayan kursiyerlerin evraklaı işleme alınmayacak, başvuruları -kursa başlamış olsalar bile iptal edilecektir. Şarltarı taşımadığı halde kursa katılmak için başvuru yapan kursiyerlerle ilgili iş ve işlemlelri yürüten kurum müdürleri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

8- Başvuruları uygun görülen kursiyerlerin listesi Genel Müdürlüğümüzce (ookgm.meb.gov.tr) internet sayfasından duyurulacaktır.Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
GÜZİN 6 ay önce

HİZMET İÇİ EĞİTİMİ İLE OLACAK İŞ Mİ BU TABİİ SİZİN ÇUCULARINIZ ÖZÜRLÜ DEĞİL TAMAMLA DA NASIL OLURSA TAMAMLA GERİSİNİ AİLE DÜŞÜNSÜN