Okul Müdürü Dilekçenizi Almazsa Ne Yapabilirsiniz?
Kamuajans.com - Müdür tarafından kabul edilmeyen veya yırtılan o dilekçenizi daha sonra PTT den iadeli taahütlü okul müdürlüğüne bir gönderin.Bakalım o zamanda o dilekçeyi evrak kayda işlemeyecek mi yada yırtıp atabilecek mi ...Dilekçenin konusu hakkında herhangi bir işlem yapmayacağım dese bile bunu dilekçenizi evrak kayıt sistemine işleyip yine yasal süresi içinde olumsuz şekilde resmi yazı şeklinde cevap vermek zorundadır.Yani bu konuda bir işlem yapılmaz gibi ifade kurmasının devletin işlemlerinde bir karşılığı yok ancak yine resmi yazı ile bu cevabı vermesi gerekir....

Örneğin; bir okul müdürü öğretmenin egzersiz açma başvuru evrakını ve dilekçesini "ben bu okulun müdürüyüm okulumda egzersiz sana açtırmam dilekçeni de almıyorum" diyerek dilekçesini almamış.Bu ve bunun gibi durumlarda öğretmen ne yapması gerektiğini iyi bilmeli...

Bu gücü kendinde gören müdürler karşısında öğretmenler ne pasif olmalı nede korkmamalı.Çünkü devleti temsil eden bir yetkilinin bu hareketi(dilekcesini kabul yetmemesi/yırtması) öğretmene değil millete yapılmış bir hakaret ve küfürdür.Bunun da cezai karşılığı bulunmaktadır.

Bir müdürün sözlü olarak öğretmenin dilekçesini veya başvurusunu kabul etmiyorum deme hakkına sahip olmadığının tekrar altını çizmek istiyorum.Dilekçe hakkını düzenleyen yasa ve kanunlarımızca bunun cezası 6 aydan başlar ki bu ayrıca 4483 sayılı kanunumuzca görevi kötüye kullanma kapsamına bile girebilir. Bunu,hem bu pervasızlikta bulunanlar hemde bu duruma maruz kalanlar bilmeli...

KamuGundemi.com 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Adem 12 ay önce

Almazsa bir üst makama verilir ve bu durum da ayrıca ifade edilir.

Misafir Avatar
Kızılca 12 ay önce

Bu okul müdürü düşmanlığı nedir

Misafir Avatar
ben şahit oldum 12 ay önce

antalyada bir anadolu lisesi müdürü öğretmenin dilekçesini almıyorum dedi. bu müdür sendikanın atadığı bir müdür.

Misafir Avatar
orhan 12 ay önce @ben şahit oldum

yahu bunu lise öğrencısı bilir.almazsa sıra atlar bir üst makama verirsin bir de amadı yazarsın...ne saçmlıyonuz 2 gündür..

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
atın tutun 12 ay önce

Dersi kaytaran, kafasına göre rapor izin vs. derse gelmeyen, ders dışında okulun hiç bir kurulunda çalışmayan öğretmene ne yapılacak? Akıl verenler okullarda işler ne kadar zor işliyor yazın bakalım klavye kahramanları, inşAllah çocuğunuz böyle köhne okullarda okumak zorunda kalmaz.

Misafir Avatar
okul müdürü 12 ay önce

hiçbir okul müdürü kasten öğretmenin dilekçesini almamazlık yapmaz.Öğretmenler bazen işine geldiği ve keyfi davranışlarda bulur.Okul Müdürü herkesi memnun etme peşinde koşar.Bazen öğretmenin işine gelmeyen bir uyarı veya davranışta bütün iyi niyetler unutulur.Müdürlüğün sendikalısı sendikasızı fark etmez.İnsan adam olmadımı hangi sendikadan ol fark etmez.

Misafir Avatar
ADEM 12 ay önce

1- Dilekçeyi almaz ise 3071 Sayılı Dilekçe Kanununa muhalefet ederek şahsın kanuni hakkını yok etmiş olur. Karşılığı TCK ya göre 6 ay hapistir.

Misafir Avatar
Yılmaz 12 ay önce

İş bilen kişiler değilde sendijanın istexiği kişiler gelirse öyle olur bu meb i zaten sendija yönetiyor

Misafir Avatar
ADEM 12 ay önce

2- Dilekçeyi kayda alır. Gereğini yapmaz veya süresinde cevap vermez ise 3071 sayılı kanuna ve Memurun Müracaat ve Şikayet yönetmeliğine aykırı eylemi nedeni ile 657 DMK nın 125 maddesine göre disiplin işlemi yapılır.