Okul Müdürlerine ''Malzeme Taleplerinizi Bildirin'' Uyarısı
T.C.

Sayı: 76198665/809.01/348003
Konu: 2017 Yılı Okul/Kurum Taşınır Talepleri

10.01.2017

.......................

İlgi: Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 07/01/2014 tarihli ve 76198665/710/75163 sayılı Makam Onayı.

Bakanlık birimlerinin taşını mal iş ve işlemlerini hukuka uygun, saydam ve erişilebilir şekilde tutulmasını sağlamak, taşınır mal yönetiminde etkili, ekonomik ve verimliliği arttırarak kamu kaynağı kullanımında tasarruf ve hesap verebilirliliği sağlamak üzere ''e-talep modülü'' ilgi Makam Onayı gereğince kullanılmaya başlanmıştır.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında okul/kurum ve pansiyonların taşınır ihtiyaçları e-talep modülü üzerinden aşağıdaki hususlar çerçevesinde bildirilip değerlendirilecektir.

1- Okul ve kurumlar taşınır ihtiyaçlarını, MEBBİS e-talep modülü üzerinden 11 Ocak - 5 Şubat 2017 tarihleri arasında yapacaklardır.

2- e-talep sistemi üzerindeki ihtiyaçlar 6-12 Şubat 2017 tarihlerinde ilçe, 13-19 Şubat 2017 tarihlerinde il milli eğitim müdürlüklerinin nayından sonra 20 Şubat 2017 tarihinde Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilecektir. Bu tarihten sonra sistem talep girişlerine ve onay işlemlerine kapatılacaktır.

3- Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilk ve orta okullar ile imam hatip ortaokulları taşınır taleplerini e-talep üzerinden yapacaklardır. Ancak bu talepler Bakanlığımıza gönderilmeyecek, il tarafından değerlendirilecektir. Bağımsız anaokulları ve yatılı bölge orta okullarının sadece pansiyon donatım ihtiyaçları e-talep üzerinden ilçe/il müdürlükleri tarafından onaylanarak Bakanlığımıza gönderilecektir.

4- İhtiyaç olmayan veya ihtiyaçtan fazla miktarda taşınır kesinlikle talep edilmeyecektir.

5- 2016 ve daha önceki yıllarda yapılan taşınır taleplerine bakılmaksızın ihtiyaçlar güncellenerek e-talep girişleri yeniden yapılacaktır. Taşınır talebinde bulunmayan okul/kurumların talepleri resmi yazı ile Bakanlığımıza gönderilmeyecektir.

6- Yıl içerisinde (deprem, yangın, sel vb. nedenlerle) oluşacak acil taşınır ihtiyaçları il milli eğitim müdürlükleri tarafından resmi yazı ile Bakanlığımızdan talep edilecektir.

7- Yeni açılacak okul/kurum, pansiyon ve yeni binaların donatım ödenekleri, e-yatırım modülündeki proje takip modülünden girilen proje bilgilerine göre, inşaat teslim tarihi dikkate alınarak planlanacaktır. Yatırım programı dışında hayırsever kurum, kuruluş ve vatandaşlarımız tarafından eğitime destek amacıyla yürütülen çeşitli projeler kapsamında yaptırılarak, Bakanlığımıza teslim edilen ve/veya teslim edilmesi taahüt edilen okul/kurum, pansiyon ve yeni binaların e-yatırım modülüne kayıt edilmesi gerekmektedir.

8- 2017 yılında ilk kez açılacak; okul/kurum/pansiyon ve alanların açılış onayları, yeni ve ek binaya taşınacak okul/kurumların geçici kabul tutanakları ve bina tahsis yazıları Bakanlığımıza gönderilmesi halinde, yeni açılacak okul/kurum/pansiyon ve yeni binaların donatım ödenekleri gönderilecektir. Bu kapsamdaki yeni okul/kurum ve pansiyonlar için e-talep modülünden ayrıca talep yapılmayacaktır.

9- Taşınır talepleri, bütçe imkanları doğrultusunda Genel Müdürlüğümüzce gönderilecek ödenekle mahallinde karşılanacaktır.

10- Ödenek gönderilmeden harcamaya ilişkin iş ve işlemler yapılmayacaktır.

Bilgilerinizi ve taşınır talep işlemlerinde bir aksaklık yaşanmaması bakımından, konunun ilgili okul/kurum müdürlüklerine duyurulması ve taşınır taleplerinin yaptırılarak Bakanlığımıza bildirilmesi hususunda gereğini önemle arz/rica ederim.

Salih AYHAN
Bakan a.
Genel Müdür

DAĞITIM:
Gereği
B Planı

Bilgi
A Planı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.