Okul İdarecileri Haftada Kaç Saat Derse Girecekler?

  Eğitimbirsen ile Hükümet arasında imzalanan toplu sözleşme mutabakatmetnine göre idarecilerin 6 saat derse girme zorunluluğunu kaldıran madde eklendi. 

İşte o madde
 Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür ve müdür başyardımcılarının aylık karşılığıders görevi
 Madde 11- (1) 5/3/1964 tarihli ve 439 sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin ikinci fıkrası ile 2006/11350 sayılı Kararın 5 nci maddesininbirinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “6saat” ibaresi; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında müdür ve müdür başyardımcısı olarak görev yapanlar için “2 saatten az olmamak üzere 6 saate kadar” şeklinde uygulanır.

 

Toplu sözleşme mutabakat metnine göre MEB'in en kısa zamanda bir düzenleme yaparak illeregöndermesi gerekiyor.

 

Bu metne göre idarecilerim 2 saatten az olmamak üzere 6 saate kadar derse girebilecekler..

 

Okul müdürleri ve müdür başyardımcıları bundan sonra 2 saatten az olmamak üzere 6 saate kadar değiştirilmiştir.

 

Sonuç olarak ; Okul müdürleri ve müdür baş yardımcıları en az 2 saat derse girecekler. İsterlerse 6 saate kadar da derse girebileceklerdir. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
MEHMET DUMAN 13 ay önce

yeni i.ö.k.y de okul yöneticilerinin derse girmesiyle ilgili bir hüküm yok: oysa 2013 deki yönetmelikte "müdür yardımcıları ders okutmanın yanında " gibi bir cümle var. buna göre 2014-2015 yılında bu yönetmeliğe göre idareciler derse girmeyecek mi?

Misafir Avatar
meltem yılmaz 2 yıl önce

bence çok güzel bi fikir 8 saat ders görüp yoruluyoruz tamam bizim için önemli ama 6 dersten sonra bişi düşünemiyoruz bitiyoruz artık o yüzden gayet güzel bi seçim uygulansın .

Misafir Avatar
hak-adalet 2 yıl önce

asıl derse girmemesi gereken müdür yardımcılarıdır. çünkü okulun bütün idari yükü müdür yardımcılarının üzerindedir. bu durumu ebs dile getirmelidir.

Misafir Avatar
memet türk 2 yıl önce

2014 te bir çözüm getirilir sanki...
yoksa bu çok tutarsız bir durum

Misafir Avatar
FEHİM 2 yıl önce

sayın hocam eski idarecileri lütfen karıştırmıyalım onlara saygı duralım. şimdiki atama yapan idareciler çok mu iyi diyorsunuz. o sizin düşüncenizdir. beni bağlamaz.saygılarımla.

Misafir Avatar
FATİH HOCA 2 yıl önce

ben bir idareciyim. yorumlara baktım özellikle idarecilerin yorumlarına ve sonra da ben şu yorumu yaptım: "bu idarecileri idareci yapanlar yanlış yapmışlar". diye...

Misafir Avatar
FEHİM 2 yıl önce

okulda nöbet tutma bizde,tky ogye bizde,10-12 adet sınıftan sorumluluk bizde bunların tertip düzeni bizde diploma çıkarma bizde,öğrenci yoklama işleri bizde(üstelik akaşam saatlerine kadar yoklama girmek zorundasın).6 saat derse girme tuzu biberi.lütfen bizi de düşünün. bizde müslümanız. bizde insanız. saygılarımla

Misafir Avatar
müdür 2 yıl önce

müdür ve müdür yardımcısı arasındaki farkı anlamayan seyyar satıcılık yapsın. akparti böyle, ebs şöyle... siz buraya hangi muz cumhuriyetinden geldiniz. seyyarlar kilo kilo muz tartın:)