Okul Aile Birliklerince Çalıştırılanları İlgilendiren Açıklama
T.C.

Sayı: 43942091-165.01-E.14354157
Konu: 6764 sayılı Kanun

20.12.2016

DAĞITIM BİRİMLERİNE

Bilindiği üzere; 6764 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 09/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu Kanunun 58'inci maddesinde; ''5510 sayılı Kanunun 81'inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinin dördüncü cümlesine ''Bu bent hükümleri;'' ibaresinden sonra gelmek üzere ''vakıflar tarafından kurulan yükseköğretim kurumları ile okul-aile birliklerince çalıştırılanlar hariç olmak üzere'' hükmü 60'ıncı maddesinde ise; 5510 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

''GEÇİCİ MADDE 70-Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar olan dönemlerde vakıflar tarafından kurulan yükseköğretim kurumları ile okul-aile birliklerinin bu Kanunun 81'inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi hükmü uyarınca yararlandıkları teşvikler, usulüne uygun olarak yararlanılmış sayılır.'' hükmü yer almaktadır.

6764 sayılı Kanunun okul aile birliklerine ilişkin 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun ilgili maddelerinde yapılan yeni düzenlemelerine göre işlem yapılması hususunda gereğini arz/rica ederim.

Veysel ERDEL
Bakan a.
Başkan

DAĞITIM
A PLANI
B PLANI
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
zonguldak 1 yıl önce

Ödeyenlerinki ne olacak. İade edilmesi gerekirdi. Yoksa büyük haksızlık

Misafir Avatar
hatay 1 yıl önce

ne demek istiyor?anlamadım