Öğretmenler Seminerlerini Memleketlerinde Yapabilecek Mi?

  Eğitim-Bir-Sen'de Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunarak, öğretmenlerin, 2016-2017 eğitim öğretim yılı dönem başında gerçekleştirecekleri seminer çalışmalarını, istemleri halinde yaz tatillerini geçirdikleri adreslerde, ikametlerine en yakın hizmet içi eğitimin verildiği mahalde ya da memleketlerinde yapabilmelerine imkân sağlanması hususunda adım atılmasını istedi. 

Eğitim Bir Sen, Milli Eğitim Bakanlığına yazdığı yazıda 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununun 43. maddesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 98. maddesi gereği öğretmenlerin dönem başında ve sonunda katılmaları zorunlu olana mesleki çalışmaları (seminerleri) , görevli oldukları okul ve kurumlarda ya da yaz tatillerinde ikamet ettikleri yerlerde veya memleketlerinde yapabileceklerine dair geçmiş yıllarda uygulamalar yapılmıştı.
Bu yöndeki geçmiş dönem uygulamalarının uygulamada birliğin sağlanması, çalışanlar arasında eşitlik ve işbarışının tesisi ve öğretmen motivasyonunun artışı noktasında olumlu sonuçlar doğurduğuna şüphe yoktur. 

Bu itibarla öğretmenlerin 2016-2017eğitim öğretim yılı dönem başında gerçekleştirecekleri seminer çalışmalarını, istemeleri halinde yaz tatillerini geçirdikleri adreslerde, ikametlerine en yakın hizmet içi eğitimin verildiği mahalde ya da memleketlerinde yapabilmelerine imkan sağlanması hususunda gereğinin yapılarak neticeden sendikamıza bilgi verilmesi konusunda gereğini arz ederiz. demektedir.

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Korhan İMREN 4 ay önce

Peki seminerler için okula gelinmedi diyelim,ondan sonra Kurban Bayramı hemen arkasından da okul açılıyor.Peki 2016 2017 eğitim öğretimin planlaması ne zaman yapılacak....

Misafir Avatar
Eğitimci 4 ay önce

Bu seminer çalışmaları içerisinde öğretmenler kurulu zümreler ve yıllık planlamalar gibi birçok hayati ve o okulu ilgilendiren konu ve planlamalar yer almaktadır bu planlamaları tüm okul öğretmenleri birlikte yapmalıdır. Bü yüzden mesleki çalışmaları ya herkes kendi okulunda yapmalı yada tamamen iptal olmalıdır

Misafir Avatar
Mustafa Sarıgül 4 ay önce

Tüm eğitim camiası iletilen talep doğrultusunda bakanlığımızdan olumlu cevap bekliyor.

Misafir Avatar
SENDİKASIZ 4 ay önce

Sizin sendikaya kalırsa seminerlerde olmasın

Misafir Avatar
Emre tekin 4 ay önce

Planama her daim yapilir ilk hafta mesai yapilir işler hallolur kurban bayrami olmasa dediginiz doğru ama birakın da insanlar bayramı aileleri ile geçirsin. İş hizmet grubu bu kadar kendine karşı olur anlamak gerçekten mümkün değil

Misafir Avatar
adem 4 ay önce

mi yi başlıkta eklemişsiniz.....hayret

Misafir Avatar
EYYUP DİNÇER 4 ay önce

ÖĞRETMENLERİN RAHATINI DÜÜNÜYORSUNUZ DA EĞİTİMİN PLANLANMASINI HİÇ DÜÜNMÜYORSUNUZ YETMEDİ Mİ İKİ AY TATİL