Öğrencilerin Durumlarına Göre Kıza ve Erkeğe 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri - Tüm Sınıf (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.) Karne Görüşleri
Kamuajans.com - 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi 20 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. 15 gün sürecek sömestr tatili öncesinde öğretmen ve öğrencileri karne heyecanı sardı. Öğretmenler için her öğrenci birbirinden özeldir. Doğal olarak öğretmenler karneleri hazırlarken, her öğrencisi için ayrı ayrı karne görüşleri yazmaktadır.

1. Dönem Öğretmen Karne Görüşü

Canım öğrencim,sarı kızım...Başarmak vazgeçmemektir.En büyük zaferler vazgeçmeyenlerindir. Dünya vazgeçenleri değil başarılı olmak için gerekli azim ve çalışmayı gösterenleri hatırlar.Unutturma kendini...Başar...Seni seven ve sana güvenen öğretmenini Mutlu Et...

İyi bir başlangıç,yarı yarıya başarı demektir.Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.Başlangıç noktan bugün olsun.Kendine güven,cesur ol,Korkma.Hemen bugün başla ki çalışmaya,başarılı ve mutlu ol hayatın boyunca.Senin mutluluğun benim mutluluğum.Hadi yakışıklı oğlum gülümse ve tut elimden,götür bizi başarı ülkesine...

Unutma...Hayat senin cesaretine göre büyür veya küçülür.Büyük cesaretlerle dolu bir hayat seni bekliyor.Sana güveniyorum,sakin ol ve başar.Öğretmenin seni çok seviyor...

Günün birinde herkes kendi yıldızını bulabilsin diye mi parlaktır tüm yıldızlar...(Küçük prens)Yıldızın orada seni bekliyor,küçük prenses...Sakin ve emin adımlarla ilerle...Bunu yapabilirsin...Seni çok seviyorum akıllı kızım benim.

Ne kadar yavaş ilerlediğinin bir önemi yok,yeter ki durma.Durmak zamanı geçti,zaman çalışmak zamanı...Uğraş,didin,düşün,ara,bul ve koş...Çalışarak koşacağın yerde başarı seni bekliyor...

Güzel,kara kızım benim başarı istenmediği yere gelmez.Ama senin ise çok yakınına gelmiş başarı...Hemen kapının önünde...Neden açmıyorsun?Yoksa istemiyor musun sen başarmayı?Hadi aç hoş geldin de başarıya...Şimdiye kadar seni beklettiğim için çok pişmanım de...Bir daha senden hiç ayrılmayacağım de.Bundan sonra Hamide demek başarı demek de herkese...

Zafer,zafer benimdir diyebilenlerindir. Benim yakışıklı, gülen gözlü öğrencim.Futbolcular hiçbir zaman yenilgiyi düşünmezler.Her maça kazanmak düşüncesi ile çıkarlar.İşte senin de maçların bugün başlıyor.At gollerini,ulaş zaferlere...Her zamankinden daha yüksek sesle bağır şimdi sen de,bekle beni zafer ,Recep geliyor de,nice zaferler seni bekliyor,öğretmenin de senden gelecek olan zafer haberlerini...

Benim yakışıklı,içine kapanık ve bir o kadarda inatçı oğlum.Kazanmak istiyor fakat kazanamayacağını düşünüyorsan;bu hayatta kesinlikle kazanamazsın.Gerçek başarıya ancak başarısızlık korkusunu yenerek ulaşabilirsin.Hadi artık yen şu korkunu...Güven kendine...Korkunu yen ki seninle başarıdan başarıya koşalım...

Benim uykuyu çok seven kara oğlum...Her sabah uyandığında iki seçeneğin vardır,ya tekrar uyur hayal görürsün ya da kalkar,uyanır,hayallerinin peşinden gidersin.Uyanmanın zamanı gelmedi mi daha?Hadi kalk.Yıka elini yüzünü,giy formanı,al kitabını,defterini,dinle öğretmenini.Biraz istek biraz çaba çok daha iyi olabilirsin...

Sevgili öğrencim,benim akıllı bıdığım...Öğretmeninin senin başarılı olabilmene inandığı kadar sen de kendine inanırsan başarının formülünü bulmuş olacaksın.Sen lidersin...Lider özellikteki kişiler cesurdurlar.Hep başarılı olmanın hayalini kurarak kendi kendilerine söz verirler.Senden kendine ve seni çok seven öğretmenine yüksek bir sesle söz vermeni istiyorum.Başarılı olmak için asla pes etmeyeceğim Fatma Zehra.Başarılı olmak için asla pes etmeyeceğim öğretmenim...

Mert,cesur ve yakışıklı oğlum benim.Hayatta hiç kimse seyirci koltuğunda oturanları alkışlamaz.Alkışlar hep sahneye çıkan cesur insanlar içindir.Çık başarı merdivenlerini.Atla başarı sahnesine.Duyur adını.Herkes seni alkışlasın.Göster Halilin kim olduğunu.Sen yaparsın...

Cesaret,korkmana rağmen harekete geçebilmektir ve başarı asla vazgeçmeyenlerindir...Kendine güven akıllı öğrencim benim...

Başarılı insanlar yola çıktıklarında hata yaparlar,hatta hata üstüne hata yaparlar ve sonra yeniden hata yaparlar ama asla çıktıkları yoldan geri dönmezler.Ve daima zirveye ulaşırlar.Zirvede de her zaman bir kişiye daha yer vardır.O kişi sensin Mustafa...Seni başarının zirvesinde kollarımı açmış bekliyor olacağım.

Utangaç,kibar,güldüğü zaman yanağında güller açan tatlı kızım benim...Başarı yalnızca hazırlıklı olana gider.Sen gerekli hazırlığını sabırla,hiç durmadan yap ki başarı yakanı hiç bırakmasın.Sana inanıyorum.Başarı seninle gelecek.Öğretmenin seni çok seviyor,sende onu seviyorsan haydi iş başına.

Unutma,unutma,unutma...Seni çok seven öğretmenini...Kitabını,defterini,cetvelini,ne de hedeflerini...Asla unutma.Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.Ben senin rüzgarın olurum ama sen hedeflerine ulaşmak istersen...Hedeflerini belirleyip yola çıkmaya hazır olduğunda çağır beni,öğretmenin götürür seni...

Bir şeyleri denemekten korkma,yorulma ve asla vazgeçme...Unutma imkansız diye bir şey yoktur...Öğretmenin seni çok seviyor Sefacığım...

Yalnızca sahibi olmayan sandallar dalgaların götürdüğü yere giderler.Sandalını sahipsiz bırakma ve kendi gücüne inan...Sana çok güveniyorum prenses kızım benim...


*ÇOK İYİ - KIZA

Benim güzel kızım; Yıl boyunca sorumluluğunu bilerek çok çalıştın, çabaladın ve sonunda başardın. Seni ve her daim senin yanında olan aileni tebrik ediyorum. 

Kitap okumak insanı aydınlatır. Bol bol dinlen, gez, eğlen, çocukluğunun tadını çıkar. Kitaplar her zaman arkadaşın olsun. Kitap okumayı hayatın boyunca bırakma BEN SANA HER ZAMAN GÜVENİYORUM.  

*ÇOK İYİ -ERKEĞE

Benim yakışıklı oğlum; Yıl boyunca sorumluluğunu bilerek çok çalıştın, çabaladın ve sonunda başardın. Seni ve her daim senin yanında olan aileni tebrik ediyorum. 

Kitap okumak insanı aydınlatır. Bol bol dinlen, gez, eğlen, çocukluğunun tadını çıkar. Kitaplar her zaman arkadaşın olsun. Kitap okumayı hayatın boyunca bırakma BEN SANA HER ZAMAN GÜVENİYORUM.  

*İYİ - KIZA

Benim güzel kızım; Sen istersen daha başarılı olabilirsin. Sadece yapman biraz daha fazla çalışman ve çabalaman. İçindeki o cevheri çıkartma vaktinin geldiğini düşünüyorum. 

Kitap okumak insanı aydınlatır. Bol bol dinlen, gez, eğlen, çocukluğunun tadını çıkar. Kitaplar her zaman arkadaşın olsun. Kitap okumayı hayatın boyunca bırakma BEN SANA HER ZAMAN GÜVENİYORUM.  

*İYİ - ERKEĞE

Benim yakışıklı oğlum; Sen istersen daha başarılı olabilirsin. Sadece yapman biraz daha fazla çalışman ve çabalaman. İçindeki o cevheri çıkartma vaktinin geldiğini düşünüyorum. 

Kitap okumak insanı aydınlatır. Bol bol dinlen, gez, eğlen, çocukluğunun tadını çıkar. Kitaplar her zaman arkadaşın olsun. Kitap okumayı hayatın boyunca bırakma BEN SANA HER ZAMAN GÜVENİYORUM.  

*GELİŞTİRMELİ - KIZA

Benim güzel kızım; dikkatli ve özenli çalışırsan çok daha başarılı olacağına inanıyorum, senin için edilen sabırları boşa çıkarmanı hiç istemem. 

Kitap okumak insanı aydınlatır. Bol bol dinlen, gez, eğlen, çocukluğunun tadını çıkar. Kitaplar her zaman arkadaşın olsun. Kitap okumayı hayatın boyunca bırakma. BEN SANA HER ZAMAN GÜVENİYORUM.  

*GELİŞTİRMELİ - ERKEĞE

Benim yakışıklı oğlum; dikkatli ve özenli çalışırsan çok daha başarılı olacağına inanıyorum, senin için edilen sabırları boşa çıkarmanı hiç istemem. 

Kitap okumak insanı aydınlatır. Bol bol dinlen, gez, eğlen, çocukluğunun tadını çıkar. Kitaplar her zaman arkadaşın olsun. Kitap okumayı hayatın boyunca bırakma BEN SANA HER ZAMAN GÜVENİYORUM. 

1-2-3-4. Sınıflar İçin Güzel Hazırlanmış Karne Görüşleri

Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum.

Karnendeki i notlara baktıkça, ne denli daha başarılı öğrenci olduğunu görüyorum. Tebrikler.

Başarılarının devamını dilerim.

Başarılı, çalışkan ve en önemlisi ahlaklı ve terbiyeli bir öğrencisin, ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle.Çalışmaların oldukça güzel, ancak daha başarılı olman için biraz daha gayret etmen gerekiyor. İyi tatiller.

Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum.

Başarı grafiğinin artması dileğiyle.

Sana inanıyorum ki daha iyisini yapabilirsin.

Çalışmalarında henüz istenilen seviyeye ulaşmış değilsin. Fakat zorlukları ancak çalışarak aşabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum.


Önümüzdeki yıllarda derslerine biraz daha fazla zaman ayırman, daha da güzel bir karneye sahip olman demektir. Başarılar diliyorum.

Bu yıl derslerinde istediğimiz performansı yakalayamadın. Dilerim önümüzdeki yıl daha fazla zaman ayırarak, daha başarılı olursun.

Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.

İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum.

Çalışmalarını ve ödevlerini aksattığın için kendi seviyende değilsin. Senden derslerine odaklanmanı istiyorum

Hedefini belirleyerek çalışmaya başlar, planlı olarak çalışır, okur, yazarsan başarılı olabilirsin

Seni ve aileni tebrik ediyorum. Derslere katılımın ve problemleri hızlı çözmen beni çok mutlu etti. Matematik dersini başardığın gibi, okuma ve yazmanı da güzelleştireceğine eminim yavrum.Mutlu tatiller.

Bu dönem derslere aktif katılımınla ve karnenle beni çok mutlu ettin, seni tebrik ediyorum yavrum.Senin çok daha başarılı olacağına inanıyorum.Tatilde sevdiğin kitapları alıp okuyabilirsin.Mutlu tatiller.

6, 7 VE 8. SINIFLAR İÇİN ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ


1- Çok Başarılı Öğrenciler
   
Üstün başarılarının devamını diler.Tebrik ederim 
Tek kelime ile mükemmelsin!
  Başarılarını okumaya da yansıtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öğrenci olmasını dilerim. 
Başarılı çalışmalarının devamını dileyerek teşekkürlerimi sunuyorum. 
Bütün dersinde gösterdiğin üstün gayret ve performansından dolayı tebrik ediyorum. 
Başarılarının devamını dilerim.
Türkçe dersindeki başarılarından dolayı seni tebrik ediyorum. Devamını diliyorum. 
Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun. 
Belki çok yorulduğun dönemin son gününde karne notların seni dinlendirecektir. İlk tebrik eden ben olmak istedim. İyice dinlen ikinci dönem daha iyisini bekliyorum senden.
Son derece başarılı geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum. Umarım ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasını bekliyorum. 
Yıllarca solmayan Kenya gülleri gibi dönem boyunca başarıların hiç solmadı. Artık dinlenme vakti. Daha başarılı olacağını düşündüğüm ikinci döneme iyice dinlenmiş olarak gelmeni istiyorum. İyi tatiller. 
         
2- Başarılı Öğrenciler
  Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor,daha büyük başarılar kazanmanı temenni ediyorum.
Dersimizdeki başarısının devamını diliyorum. 
Türkçe dersinde gayet başarılı. Gayretlerini takdir ediyorum. Başarılarının devam etmesini bekliyorum.
Başarısını ahlakıyla bütünleştirdiği için öğrencimizi tebrik ederim.
  Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencimiz okuma, yorumlama, konuşma gibi alanlarda da başarılı bir öğrenci. Tebrik ediyorum. 
  Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun. Hiçbir şey, insanı kendi başarıları kadar motive edemez. Başarılarının, motiveni artırması dileğiyle…
Derslerinde göstermiş olduğun başarılarından dolayı seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve başarılarını artırma kararlılığıyla dön. Neden daha iyisi olmasın.
  Hataların ve başarılarınla bir dönemi geride bıraktın. Şimdi dinlenme vakti. İkinci dönem daha iyi yerlerde olmanı bekliyorum. Sen de yapabileceğini biliyorsun. Yeter ki iste. 
Bir geçen dört aya bir de karne notlarına baktığımızda durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat önünde daha iyi olan arkadaşların var. Onlar kadar başarılı olmak senin elinde. İkinci dönem senden bunu bekliyorum. 

3- Orta Seviyedeki Öğrenciler


Çalışmalarında henüz istenilen seviyeye ulaşmış değilsin. Fakat zorlukları ancak çalışarak aşabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum.

Biraz daha gayret ederse çok daha iyi yerlerde olabilir.

Başarılı olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyor. Çalışmalarını planlayarak arttırırsa ve düzenli okuma yaparsa yorum gücünü geliştirerek daha başarılı olabilir.

Davranışlarındaki olumlu tutumun derslerine de yansımasını dilerim. Günlük okumayı daha düzenli hale getirdiği ölçüde Türkçe dersindeki başarısını daha da artıracaktır. 
 
Daha başarılı olabilecek bir öğrenci çalışmalarını iyi planlamalı ve daha çok okuma yazma çalışmaları yapmalı.
 
Hedefine ulaşmak için istemenin esrarına kavuşman gerekiyor. Biraz daha gayreti arttırıp kendine daha yüksek hedefler koyarak bu işe başlayabilirsin.
 
Adım adım tırmandığın bu yolda başarısızlık yoktur. Fırsata dönüşen engeller vardır. Yola devam…

“Çalışmak bizi şu üç şeyden kurtarır: can sıkıntısı, tembellik, yoksulluk.” Öyleyse çalışmaya devam.
 
Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. Çünkü ikinci dönem daha başarılı olmanı bekliyorum senden. Eksiklerini gidermek için tatilde konu tekrarı yapabilirsin. Şunu bilmeni istiyorum ki daha başarılı olabilirsin.
   
Tatilde karne notlarını ve geçen bir dönemi değerlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Aynı fikirdeysen iyice dinlen ve başarma azmiyle dön. Bize neler yapabileceğini göster. 
 
Geçen dört aya ve karne notlarına baktığımda daha iyi olabileceğini görüyorum. Bence bu notlar sana yakışmadı. İkinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Olacak göreceksin. Tabiî ki sen de istersen. 

4- Ders Durumu Zayıf Öğrenciler


Planlı çalışmaya ihtiyacı var. Henüz olması gereken seviyeye ulaşamadı. Umarım gayretini biraz daha arttırır. 

Beklentilerimize cevap verebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var

Yolun uzun, her hareketin çok önemli. Çünkü bir sonraki davranışını etkileyecek. Doğru hareket için yarını bekleme. Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.

İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum.

Geriye doğru attığın adımın daha ileriye gitmek için yapılacak bir hamlenin başlangıcı olarak görüyorum. Adımını attın, sıra hamlede…

Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. İkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın. 

Bir dönem geride kaldı. Eksiklerini görmüş olmalısın. Daha başarılı olman için ben yanında olacağım. Yeter ki sen biraz planlı ve düzenli çalışmaya karar ver. Sana güveniyorum.

Eksiklerini tamamlaman Ferhat’ın dağı delmesinden daha zor değil. O başardığına göre sen neden başaramayasın? İkinci dönem daha planlı ve düzenli olmanı bekliyorum. Bunlar senin için çok önemli. İstersen başarabilirsin.

1. DÖNEM MANİ ŞEKLİNDE ÖĞRETMEN KARNE GÖRÜŞLERİ

Elif Beyza'dır adı
Hem tatlıdır hem cadı
Çalışmaya devam et
Kaçmasın ağzın tadı

Ezgi'dir onun ismi
Renkli gözlü bir peri
Çok seviyor derslerini
Kesin 2. dönem birinci
          
Adil Eren baldan tatlı
Hem zeki hem hareketli
Olacaksın İnşaallah
İkinci dönem gayretli

Yakışıklı sessiz Duran
Derslerinden kalma bir an
Hiç ümitsizliğe düşme,
Başarırsın, buna inan.

Ah Erkan canım Erkan
Hareketlisin her an
Çok çalış derslerine 
Sen sonra olma pişman

Onun adıdır Baki
Okumalı illa ki
Eğer kitap okursan
Olursun kurnaz tilki

Berat'tır onun adı
Sanki küçük bir kadı
Matematiği sever
Hemen verir cevabı.

Çok zekisin bilgilisin
Kalemli ve silgilisin
Eğer bunları kullansan
Kesin hep birincisin.

Enes'tir onun adı
Çalışmaktan yılmadı
Tek kötü tarafı var
Çok kitap okumadı.

Şevval'dır onun ismi
Sanki nazlı bir peri
Derslerine çok düşkün,
Kalmaz kimseden geri

Çok zekisin bilgilisin
Kalemli ve silgilisin
Eğer bunları kullansan
Kesin hep birincisin.

Busenaz'dır onun adı
Okumadığı kitap kalmadı
Çok çalıştı uğraştı da
Hiç bir zayıf not almadı

Derslerine ilgilisin
Çok zekisin bilgilisin
Az daha gayret edersen
Kesin hep birincisin.

Çok zekisin bilgilisin
Kalemli ve silgilisin
Eğer bunları kullansan
Kesin hep birincisin.

Mütevazi çocuk Özkan,
Çok başarılı, çalışkan,
Şimdiden söylüyorum
İlerde olacak büyük insan

Serkan'ım hep yaramaz,
Hiç yerinde duramaz.
Çok zekidir, bilgilidir.
Bunları hep kullansa,
Kesin hep birincidir

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.