Norm Kadrolar Güncellenmeden Atama Yapılmamalıdır
2016 yılı yaz döneminde uygulanan isteğe bağlı yer değişikliği ve mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerinin yapılmış olması ve bunun yanında çok sayıda terör örgütü mensubu öğretmenin görevden uzaklaştırılması/kamu görevinden çıkarılması nedeniyle norm kadro güncellenmesine ihtiyaç duyulduğu aşikârdır.
Nitekim Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin?Yönetmeliğin 26. maddesinde, "(1) Eğitim kurumlarının norm kadro sayılarının bu Yönetmelikte belirlenen norm kadro kriterleri çerçevesinde değişmesi halinde, değişikliğe konu olan eğitim kuramlarının norm kadro sayıları Bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde yeniden belirlenir. (2) Yeni açılan eğitim kurumlan ile yeni derslik/şube açılan veya kapatılan mevcut eğitim kurumlarının norm kadrolan süre aranmaksızın belirlenir. (3) Eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmen norm kadro sayılarının azalması nedeniyle norm kadro fazlası olan yönetici ve öğretmenler hakkında, ilgili atama ve yer değiştirme mevzuatı hükümleri uygulanır" hükmü mevcut olup, Bakanlıkça norm kadro sayılarının yeniden belirlenmesinin önünde hukuki bir engel bulunmamaktadır.
Eğitim-Bir-Sen olarak, Bakanlığa yazılı başvuruda bulunarak, eğitim kurumlarında norm kadro sayılarının güncellenmesini, söz konusu genelgenin güncelleme sonrasında yürürlüğe konulmasını istedik. 
Bakanlığa Gönderilen Yazıyı Görüntülemek İçin Tıklayınız 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.