Nabi Avcıdan Serbest Kıyafet Açıklaması

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ile birlikte BucakBelediyesi'ni ziyaret eden Bakan Avcı'yı, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Hami Yıldırım, Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, BucakBelediye Başkanı Ramazan Ayaz ve partililer karşıladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya minik öğrencilerçiçek verdi. Bakan Avcı çocuklarla tek tek ilgilenip öperken, minik öğrencilerin "elinizi öpmekistiyoruz" demeleri üzerine Bakan Avcı ben sizin elinizi öpeyim diyerek miniklerin ellerini tek teköptü.

Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, Bakan Avcı'ya, "Bucak'ta üç tane meslek yüksek okulumuzvar. Bir tanesi dört yıllık 6 bine yakın öğrencimiz var ama fakülteye ihtiyacımız var. Fakülteolduğu taktirde eğitimde daha yüksek bir seviyeye gelmiş olacağız" dedi. Milli Eğitim Bakanı NabiAvcı ise "Burdur milletvekilleri ile birlikte inşallah bu sorunu çözeriz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı okul formalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Her okul kendi formasını seçebilir. Biz bu yasayı çıkarırken okul formaları kaldırılacak demedik. Serbest kıyafet demek serbest seçim hakkıdır. Serbest kıyafetlerin seçeneklerini genişletmek için formayı serbest bıraktık. Bakanlık olarak biz illa şu ya da bu formayı giyeceksiniz diye dayatmadık, dayatmıyoruz da. Özel okullarda olduğu gibi devlet okullarında okul velilerinin yüzde 60'nınalacağı karar ile forma tercihi yapılabilir, okul o formaları öğrenciye giydirebilir. Bakanlıkolarak amacımız geri adım atmak değil, formada seçeneklerini arttırmak, öğrenci velilerininçoğunluğunun alacağı karar ile istediği formaları okullarında uygulamasını sağlamaktır" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, beraberindekilerle birlikte inşa halinde olan Mehmet Cadıl AnadoluÖğretmen Lisesi'ni gezdi. Burada okulu yaptıran Mehmet Cadıl Bakan'a bilgi verdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mertkan 2 yıl önce

türbanı getirmek isterlerken beklentilerinin aksine öğrenciler orasını burasını açtığı için pişman oldular. 2013-2014 eğitim öğretim yılında tek tip okul üniformaları geri gelecektir,bilin de ;)

Misafir Avatar
046 2 yıl önce

sayın bakan, Allah aşkına yönetmeliği bir okuyun. ondan sonra yorum yapın. bu yönetmeliğin ilgili maddesindeki "özel" kelimesi kaldırılmadıkça sözlerinizin bir değeri olmaz. değil yüzde 60, yüzde 95 i karar alsa bile yönetmelik kalan yüzde 5 e serbest kıyafet hakkı tanıyor. hiçbir idareci ve öğretmen yönetmeliğe rağmen öğrenciyi forma giymeye zorlayamaz. bakanlıkta sizden başka kimsenin yasal dokunulmazlığı yok. 147 ye gelen ilk telefonda da soruşturmayı siz açtırırsınız. size tavsiyem: devletin dili yazıdır. bu kadar yorum, bu kadar laf yapacağınıza tek kelimelik iş yapın. "özel" kelimesini yönetmelikten çıkartın. sorun çözülsün. bunu yapamıyorsanız yorum da yapmayın. çünkü yaptığınız her yorum yeni bir sorun oluyor. milli eğitimin yeterince sorunu var. siz çözüm üretmeye geldiniz. sorun icat etmeye değil!

Misafir Avatar
ali yılmaz 2 yıl önce

yüzde altmış olduğu nasıl belirlenecek? ayrıca yapılandırıcı eğitim diyoruz öğrencinin fikrini sormuyoruz .....formaya üniformaya her türlü şekilciliğe hayırrr

Misafir Avatar
osman göze 2 yıl önce

ne yüzde altmışı ne forması seneye çocuğuma kimse üniforma giydiremez

Misafir Avatar
mehmet365 2 yıl önce

eğitim sadece 5 yıl zorunlu olsun. okullarda eğitim falan yok. sayın bakan okulları gezsin ve görsün sınıfların halini

Misafir Avatar
Akif berk 2 yıl önce

bakanımız iyi mi acaba ?

Misafir Avatar
saadetli ömürler 2 yıl önce

ben ömer dinçerimi geri isterim. hiç olmazsa dobra dobra ceng ediyorduk. adamda 3 kağıt 5 kağıt 7 kağıt gibi bir şeyler yoktu. ha bunu görevden alındığı gün de söylemiştim arayacaksınız bu adamı diye. zaten bu iş bilinçli olarak yapıldı. başınıza öyle birini saracağım ki işte o zaman göreceksiniz dünyanın kaç bucak olduğunu dercesine.

Misafir Avatar
atige 2 yıl önce

ömer dinçer geri gelsin.