Memur Öğretmenlere Cumhurbaşkanından Müjde Gelecek Mi?
Sayın Cumhurbaşkanım;

Kamuya KPSS puanı ile memur olarak atanmış devletini milletini seven öğretmenler olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde müjdenizi bekliyoruz.

Branşımızda yeterli alım olmadığından ya da illegal kesimlerce sınav sorularının el değiştirmesinden "yüksek KPSS puanı ile almamıza karşın öğretmen olarak değil, memur olarak atandığımızdan" 2012 yılından önce mevcut olan bu uygulama ile mağduriyetimiz de giderilmiş olacaktır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nun "Verimli Personel Rejimi" ilkesini de göz önünde bulundurarak, 657 sayılı Yasanın 48. maddesi kapsamında devlet memurluğuna atanmış, kamu kurumlarında halen görev yapan, Öğretmenlik yapma koşullarına sahip (Eğitim Fakültesi ve FEF mezunu), verimsiz istihdam sonucu masa başı işlerde unutulmuş devletin gizli, yerli, milli hazinesi memur öğretmenlerin eğitim-öğretim sistemimize kazandırılması sisteme de can verecektir. Devlet terbiyesine sahip memur öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı'nda sinerjilerini de katacaklardır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 74. maddesi " Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür." hükmü getirmektedir. Mevzuat olarak herhangi bir engel bulunmadığından kurumlararası ilk atama yolu, öğretmen açığını kapatmanın EN KOLAY ÇÖZÜMÜ olacaktır.

Çeşitli Terör örgütleri üyesi ya da sempatizanlarının memur kadrolarından itina ile ayıklandığını ve ilk atama yolu ile yeniden devletimize sızmaya çalışacağı düşünüldüğünde, elde kalan memurların tüm taramalar sonucunda ortaya çıkan tertemiz bir kitle olduğu ve DEVLETİNİ MİLLETİNİ SEVEN MEMUR ÖĞRETMENLERİN Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak aktarılması, aynı zamanda EN GÜVENİLİR ÇÖZÜM olmaktadır.

Hükümetimiz bir yandan tüm okullarda tam gün eğitim-öğretime geçmeye hazırlanıyor. Son toplumsal olaylar neticesinde de onbinlerce öğretmen açığı oluşmuştur. Öğretmen açığını kapatmanın en güvenilir, ekonomik çözümü kamudaki memur öğretmenlerdir. Devlet için de oldukça rasyonel bir çözüm olacaktır:

Devlet memuru olmaları nedeniyle maaş almakta olduğumuzdan, bütçeye ek yük getirmeden öğretmen açığının bir kısmını gayet rasyonel bir hamleyle giderilebilir. Öğretmenlik şartlarını taşıyan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi ve terbiyesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip güvenilir ve verimli kamu personeliyle yani "memur öğretmenlerle" Devletimiz masrafsızca kapatacaktır. Öğretmen açığını kapatmada EN EKONOMİK (MASRAFSIZ) ÇÖZÜM olduğu da kesindir. Örnek olarak; 8.000 memur öğretmen alınır ise ödenecek 10 yıllık maaş ve diğer giderler toplamı ise 8.000*3.000*12*10=2.880.000.000,00 TL dir. Bir dersliğin ortalama maliyetini 50.000 TL olarak düşündüğümüzde bu tutar yaklaşık 60.000 adet dersliğin maliyeti demek olmaktadır. Bu hamle ile devletimiz hem öğretmen sorununu bir ölçüde çözecek hem de önümüzdeki 5 yıl boşunca ihtiyaç duyulacak dersliklerin tüm maliyetini çıkartacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız; 24 Kasım Öğretmenler Gününde kurumlar arası ilk atama yolu ile Milli Eğitim Bakanlığı'na nakil müjdenizi bekliyoruz.

" MEMUR ÖĞRETMENLER PLATFORMU" 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Caner 1 yıl önce

Öğretmenlik maddiyat hesabı yapılacak bir iş değildir kaldı ki memur öğretmenler kendi işi olan öğretmenliği yaptığında onlardan boşaşan yerlere yeni istihdam olacaktır 2012 yılı öncesi neye göre atanıyorsa yine öyle atanmalıdır

Misafir Avatar
AsiDadaş 1 yıl önce

Arkadaşlar biz kimsenin hakkını istemiyoruz. Elimizden alınan hakkımızı geri istiyoruz. İnşAllah sayın Cumhurbaşkanımız en kısa zamanda müjdeyi verir. Esen kalın.

Misafir Avatar
faruk 1 yıl önce

Fırsatçılar. Oturup ders çalışmak yok herşeyi devletten bekliyorlar. Klasik memur kafası . Bırakın ezilmişlik ayaklarını, paranızı haber sitelerine yedirmeyi de oturup sınav girip atanın. Lise Kpss ile öğretmen olunmaz. Sendikalar da bu üyelerine alet olmasınlar. Yarım milyon insan sınava giriyor. Ciddiyet biraz

Misafir Avatar
öğretmen adayı 1 yıl önce

sizler memur olmuşsunuz evinize ekmek götürüyorsunuz öğretmen adaylarıda ekmek sahibi olmasını istemezmisiniz art niyetli düşünmeden