Memur Öğretmenlerden MEB Bakanı İsmet Yılmaz'a Çağrı
Sayın Bakanım;

Yetkililerin verimli personel rejimini de göz önünde bulundurarak devlet memurluğuna atanmış, kamu kurumlarında halen görev yapan, öğretmenlik mesleğine atanma yeterliliğine sahip kişilerin (MEMUR ÖĞRETMENLER), kurumlar arası ilk atama yolu ile atanma taleplerine kulak vermeleri gerektiği kanısındayız.

MEB, bir yandan tüm okullarda tam gün eğitim-öğretime geçmeye hazırlanıyor. Bu yeni öğretmen ihtiyacı demektir. Diğer açıdan ise; 15.07.2016 sonrası yaşananlar sonucunda Olağanüstü Hal döneminde görevden uzaklaştırılanlar, meslekten ihraç edilenler, lisansı iptal edilip özel sektörde bile çalışamayacaklar ve malum yapının okullarının öğrencileriyle MEB'e geçmesiyle binlerce öğretmen açığı oluşması da net bir gerçektir.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun74. maddesi " Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür." hükmü getirmektedir.

Devlet için de oldukça rasyonel bir çözüm olacaktır:

Devletin zaten maaş ödediği Memur öğretmenlerin görevli olmaları gereken yerleri; sınıflarda, okullarda, kara tahta, akıllı tahta başlarında çalışarak, yapmak istedikleri gerçek mesleklerinin ait olduğu MEB'in devlet okullarındaki eğitim hizmetleri sınıfındaki öğretmen kadroları olmalıdır.

Öğretmenlik yapma koşullarını yerine getiren, öğretmenlik diplomasına (Eğitim Fakültesi ve FEF mezunu) sahip ama çoğunluğu zamanında verimsiz istihdam sonucu masa başı işlerde unutulmuş devletin gizli, yerli, milli hazinesi memur öğretmenlerin daha önce olduğu gibi yeniden kurumlar arası geçişle eğitim-öğretim sistemimize kazandırılması öngörülerimize göre çok uzun sürmeyecektir.

24 Kasımdan Öğretmenler Gününden önce hükümet, bütçeye ek yük getirmeden öğretmen açığının bir kısmını daha, gayet zeki ve rasyonel bir hamleyle öğretmenlik yapma hakları bulunan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi ve devlet terbiyesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip güvenilir ve verimli kamu personeliyle yani memur öğretmenlerle masrafsızca, kapatacaktır. Öğretmen açığını kapatmada EN EKONOMİK ÇÖZÜM olduğu da kesindir.

Şunu da vurgulamalıyız ki ülkemiz zor günlerden geçerken asıl işleri öğretmenlik olan memur öğretmenlerin MEB'in olası bu "Milli Eğitimin neferi olun!" çağrısına kurdukları aile düzenlerini elbette alt üst etmeden fedakarca yüksek oranda olumlu yanıt vermelidirler.

Bununla birlikte MEB de bu fedakar ve özverili kamu personelinden (memur öğretmenler) isteyenleri, devlet dairelerinden devlet okullarına eğitim hizmetleri sınıfında öğretmen unvanıyla bünyesine katma hassasiyetini gösterecektir.

Üstelik FETÖ/PYD üyesi yada sempatizanlarının memur kadrolarından itina ile ayıklandığını düşündüğümüzde, memur öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak aktarılması, aynı zamanda EN GÜVENİLİR ÇÖZÜM olmaktadır.

657 sayılı Yasanın 48. maddesiyle kamuya KPSS puanı ile atanan "öğretmenlik şartlarını taşıyan memurlar" olarak 31/08/2012 tarihinden önce atandığımız gibi, yeniden kurumlararası geçişle Milli Eğitim Bakanlığı'na atanmak istiyoruz. Takdirlerinize saygılarımızla arz olunur.

- MEMUR ÖĞRETMENLER PLATFORMU - 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
bülent yurtaşan 10 ay önce

devlet personel başkanlığı internet adresi http.//.www.dpb.ğov.tr

Misafir Avatar
bulent yurtasan 10 ay önce

devlet personel başkanlıgı internet adresi http.//.www.dpb.gov.tr

Misafir Avatar
bulent yurtasan 11 ay önce

devlet personel başkanlığı internet adresin www.dpb.gov.tr

Misafir Avatar
Zafer 2 yıl önce

Sevdiğimiz Kendi mesleğimizi yapmak istemekten başka daha doğal ne olabikirki olumsuz düşünen arkadaslar

Misafir Avatar
Gölge 2 yıl önce

Biraz insaflı olmak gerek. Sizler görev başında maaşlı memurusunuz. Şuan için yıllardır atanmayı bekleyen öğretmen memur olmayı bekliyor,burada art niyet var ,nasıl olsa memursunuz tuzunuz kuru birde platform kurmuşsunuz neyin fırsatçılığını yapıyorsunuz.O zaman sizde ilk atama sözleşmeli öğretmenlere uygulanan khk uygulansın.tüm platform a dahil olanlar Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu ya atanacaksınız 6 yıl yer değiştiremeyeceksiniz vs.Hakkaniyet bu olur.

Misafir Avatar
neçoş 2 yıl önce

en doğal olan hakkımız öğretmen olmak istiyoruz yılllarca bekledik hizmet puanına göre atanırız diye sizde memur olun bizim gibi kpss den yüksek puan alın zamanı gelince hizmet puanına göre atanın tek sucumuz kamuya atanan memur olmakmı normalde kurumlarda görevde yükselme sınavı belli hizmet yılı olan giriyor buda en temel hakkımız tecrübeliyiz. hakımız olan öğrretmenliğe geri dönmek istiyoruz

Misafir Avatar
Ayşe Atıcı 2 yıl önce

ız. Kafanıza silah mı dayadılar, zorla memur olacaksın mı dediler. Ayrıca şu an yaptığınız da fırsatçılığın daniskasıdır. Hiç kimse ama hiz kpss'ye girdik diye savunma yapmasın. Siz gkgy ile atandınız. Eğitim bilimleri ne olacak? ÖABT ne olacak? Eğitim bilimlerinde başarısız oldunuz demek ki zamanında o yüzden memurluğa razı oldunuz. Yüksek puan alıp atanamadık diyorsunuz da yüksek puanlar alsaydınız şu an öğretmenlik yapıyor olurdunuz zaten, demek ki gereken puanı alamamışsınız. ÖABT'ye girin 40 üstü yapabilecek misiniz? Ben bu devlete de bir şey diyemiyorum artık, Allah herkese akıl fikir en çok da vicdan versin.

Misafir Avatar
sam 2 yıl önce

Bence sesimizi duymamazliktan geliyorlar.