MEB’de Güncelleme İşlemleri Tamamlandı, Şimdi Sıra Alan Değişikliğinde
Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanlığından alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin en önemli talebi Yapılacak alan değişikliğinde yönetmeliğe aynen bağlı kalınıp bütün normların açılmasıdır. Aksi halde yapılacak alan değişikliği sadece yapılmak için yapılmış olacaktır ve hiçbir ihtiyaca cevap vermeyecektir. 


Yönetmelikte alan değişikliği ile ilgili olan kısmı özetleyelim


1-) Alanı dışında çalışanların kendi alanına geçmesi.


2-) İkinci üniversite bitiren öğretmenlerin mezunu olduğu alana geçmesi.


3-) Mezuniyeti birden fazla alana kaynaklık edenlerin kaynak alanlardan birine geçmesi.


Eğer alan değişikliği yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak ve bütün normlar açılarak yapılırsa yaklaşık 10 bin öğretmenin alan değişikliği ile yer değişikliği yapacağı  tahmin edilmektedir. 10 bin öğretmenin alan değişikliği ile yer değiştirmesi öğretmen normları arasında sirkülasyonu sağlayacağı için norm fazlası öğretmen sorununu ciddi anlamda azaltacaktır hatta devamında yapılacak norm fazlası öğretmen atamaları ile norm fazlası öğretmen sorunu tamamen kalıcı olarak çözülecektir.


Milli Eğitim Bakanlığının 1. Dönem bitene kadar takvimi şu şekilde olmalıdır:


Aralık ayının ilk haftası yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak alan değişikliği duyurusu ve kılavuzu yayınlanmalı.


Aralık ayının ikinci haftası bütün açık normlar yayınlanmalı.


Aralık ayının üçüncü haftası tercih işlemleri tamamlanmalı.


Aralık ayının son haftası sonuçlar açıklanmalıdır.


Bakanlık devamında norm fazlası öğretmen atamalarını başlatıp hemen tamamlamalıdır. 


Bütün ilişik kesmeler ve göreve başlamalar ara tatilde yapılmalıdır. 


Bakanlık yukarıda verdiğimiz örnekteki gibi bir uygulama ile norm fazlası öğretmen sorununu kalıcı olarak çözmüş olacaktır.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Bekleyiş 12 ay önce

Bu konuyu gündemde tuttuğunuz için çok teşekkür ederim. Fakat herhangi bir yetkili merciye ulaşıp net bir cevap alsanız. Bakın insanlar tükendi beklemekten. Lütfen bunu dikkate alın. Yönetmelik aynen uygulansın.

Misafir Avatar
Öğretmen 12 ay önce

Bu konu hakkında desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sizden ricam bu konunun hassasiyetini yetkili gerçeklere iletip alan değişikliğini de bu yılda rafa kaldırılmasına izin vermemenizdir. Diplomayı bağlı alan değişikliği en kısa zamanda yapılıp maduriyetimizin giderilmesini istiyorum. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar

Misafir Avatar
Memet terzi 12 ay önce

Umarım yönetmelikte geçtiği gibi derhal yaparlar.

Misafir Avatar
Firuzan 12 ay önce

Kapsamlı ve yönetmeliğe bağlı bir alan değişikliği istiyoruz. Bütün normlar açılmalı ve 2. Üniversite İçin alan değişikliği olmali. Bizi belirsizlik çok yıpratıyor. Herhangi bir yetkili çıkıp bir açıklama yapmıyor. Bu şekilde üvey evlat muamelesi görmeye daha ne kadar devam edeceğiz. Size teşekkür ederiz

Misafir Avatar
Erhan bey 12 ay önce

Tüm normlar açılarak diplomaya dayalı alan değişikliği yapılmalıdır

Misafir Avatar
Melek 12 ay önce

2 yıldır norm fazlasıyim. İki yılda üç okulda görevlendirildim.bir an önce yapılmalıdır. Bizim için de boşluklar olusacaktir ve norm fazlalığından kurtuluruz insAllah

Misafir Avatar
Seda 12 ay önce

3 yıldır bıkmadan usanmadan bekliyoruz.Meb bu konuda yemin etmiş gibi hiç bir açıklama yapmıyor. Tükeniyoruz. Kapsamlı ve yönetmeliğe bağlı bir alan değişikliği istiyoruz. 2. Üniversite İçin alan değişikliği istiyoruz

Misafir Avatar
Havva 12 ay önce

Emek emek 4 yıl boyunca maddi manevi yıprandık 2. Üniversite okuduk. Kendimizi geliştirdik. Durgun değil dinamigiz. Artık sesimizi duysa da MEB 2. Üniversite İçin alan değişikliği yapsa.