MEB Temininde Güçlük Zammı

Bilindiği gibi, 05.05.2006 tarihli ve 26159 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 17.04.2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kumlu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara ilişkin Karara ekli I Sayılı Cetvelin (D) Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Bölümünde, eğitim kurumlarında görev yapmakta olan yönetici ve öğretmenlerin yararlanacağı zam göstergeleri belirlenmiştir. Bu belirlemede, fen ve anadolu liselerinde görev yapan yöneticiler ile bazı alan öğretmenlerine ilgili bakanca tespit edilecek değerlendirmeye göre seçilmek suretiyle (500) puana kadar temininde güçlük zammı ödeneceği vurgulanmıştır.

Bu bağlamda, Bakanlığımızca her yıl hazırlanıp teşkilatımıza duyurulan “Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Personelinin Zam ve Tazminatlarına Ait Onaylı Cetveller”‘in ilgili bölümünde, söz konusu temininde güçlük zammında ilişkin göstergeye de yer verilmektedir.

Bu çerçevede, anadolu statülü eğitim kurumlarında görev yapan yöneticiler, yabancı dil öğretmenleri ve fen grubuna dâhil ders öğretmenleri ile fen liselerinde görev yapan yöneticiler ve fen grubuna dâhil ders öğretmenlerinin tamamının sınav kazanıp kazanmadıklarına bakılmaksızın ve ayrıca bir onay alınmasına gerek olmaksızın söz konusu temininde güçlük zammından yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir. 

Anahtar Kelimeler:
MEBZam
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.