MEB Taşra Teşkilatı Değişiyor Mu?

Ankara'da Başkent Öğretmen Evi'nde bir ÇALIŞTAY gerçekleşti. Çalıştayın konusu "Taşra Teşkilatının Organizasyon Yapısının Güçlendirilmesi" idi. Bu çalıştay Salı-Çarşamba-Perşembe günü olmak üzere 3 gün sürdü. Yaklaşık 77 kişi katıldı.

Çalıştay bizzat Milli Eğitim Bakanı Sn Prof Dr Ziya Selçuk Hocamızın talimatı ile gerçekleşti. Bu çalıştayı takip etmesi, koordinasyonu için Bakanlık Merkez Teşkilatından önemli ve değerli iki isim görevlendirildi. ( Rızaları belki yoktur diye isimlerini paylaşmayacağım)

Eğitim kültürünün her kademesinden katılımcılar davet edildi. Davetliler birer örneklem şeklinde olup, eğitim camiasının her kesimini temsilen kişiler bu çalıştayda yer adı. Çalıştay 10 başlık altında incelendi.

Çalıştaya katılanlar içerisinde:Üniversite Hocaları(Akademisyenler), İl Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri,Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Okul Md Yardımcıları, Öğretmenler, Programcılar ve alanında Uzman kişiler katıldı.Yani,eğitimin her kesimi temsil edildi

Çalıştayda amaç, nihai bir karar vermek ya da taşra teşkilatını değiştirip yeniden şekillendirmek üzerine değil, mevcut taşra teşkilatını nasıl daha verimli hale getirmek ve daha da güçlendirilebilir şeklindeydi.

Çalıştayda çıkan sonuçlar rapor haline getirilip Sn Ziya Selçuk Bakanımıza sunulacak. Oldukça verimli geçtiği söylenen Çalıştayda, tüm katılımcılar böyle çalıştayların daha da sıklaştırılması gerektiğini vurguladı. Katılımcıların da istifade ettikleri gözlemlendi.

Tüm katılımcılar Bakanlığın kendi görüşlerine önem verdiği için Milli Eğitim Bakanı Sn Prof Dr Ziya Selçuk'a teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Bakanlık nezdinde düzenlenen böyle bir çalıştayda aidiyet hissedilmesi ve davet edilmenin önemini vurguladılar. 

Bu çalıştayı oldukça önemli buluyorum. Emeği geçen başta Sn Ziya Selçuk'a, sonrasında koordinasyonda ve öncülükde görevlendirilen iki değerli üst düzey bürokrat ve yöneticilere, ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
raci 12 ay önce

ilçe mem kaldırılsın.akşama kadar koltukta yat

Misafir Avatar
Hicham el Guerrouj 12 ay önce

"Çalıştay inceleyen", "yaklaşık 77 kişi" diye yazabilen bir züper eğitimcinin(!) mikemmel yazısı(!)

Misafir Avatar
Paşa 12 ay önce

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı çok gereksiz bir kadro(idi).Hiç yöneticilik yapmamış ve hayatında sınav kazanamamış liyakatsiz kişiler bir yerlerden torpil bulup yerleşiyor.İlla ki olacaksa onlar da Şube Müdürleri gibi sınavla olsunlar.

Misafir Avatar
İL Md Yrd 12 ay önce

İl Müdür Yardımcılığı derhal kaldırılsın. Torpille il md yrd ol sonra sıkışınca hooop şube müdürü ol. Yok öyle yağma il md yrd.ları öğretmen olarak atansın. İllerde Şube Müdürleri yeterli. Torpillilere yer yok üst makamlarda

Misafir Avatar
vatandaş 12 ay önce

bu tip güzel çalışmalar yıllardır hep yapılır raporlar hazırlanır ilgili kişilere sunulduğu söylenir, ancak ne hikmetse değişen bir şey olmaz bir süre sonrada kimse böyle bir çalıma olmuştu ne oldu diye sormaz.

Misafir Avatar
EBS 12 ay önce

İl md.yrd.lığı kalkıyor

Misafir Avatar
hodja 12 ay önce

Bir tek sunulan hizmeti alanlar davet edilmemiş. Öğrenci ve veliler ! Taşrada onların muhatapları şekilleniyor ve görüş alan yok.

Misafir Avatar
İÇİŞLERİ 12 ay önce

Çalıştaya ne gerek var???İçişleri bakanlığı gibi yapın.Otursun 3-5 kişi valilik taşra yapısını belirlesin.Müdürlük tabelaları kurulsun.Memurada gerek yok!Müdür hem memurluk yapsın hem müdürlük.Statüye de gerek yok!Normal memurla aynı maaşı alsın.Zaten emekli maaşı normal memurla aynı.!!!