MEB Müdürlük Atamalarında Önemli Değişiklikler

MEB Personeli Görevde Yükselme ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. İlçe milli eğitim müdürü kadrolarına atamalarda okul yöneticilerine yer verilmemesi değişikliğin en büyük eksikliğidir. Şube müdürlüğü yapmış olanlar kadar eğitim kurumu yöneticiliği yapmış olanların da kapsam içerisine alınması olumlu olurdu.

Değişiklikler:

•İlçe milli eğitim müdürü kadrolarına öğretmenlikte adaylığı kalkmış ve sınavı kazanarak şube müdürlüğüne atananlardan en az 2 yıl şube müdürü olanlar arasından atama yapılacaktır. Şube Müdürlüğü için görevde yükselme sınavına katılacaklardan şef kadrosunda bulunanlar için daha önce 4 yıl olan bu kadroda çalışma süresi 3 yıla indirilmiştir.

•Mimar, mühendis, biyolog, psikolog, istatistikçi, çözümleyici, programcı, araştırmacı ve tekniker unvanlı kadrolara da şube müdürlüğü görevde yükselme sınavına katılma hakkı verilmiştir.

•Bakanlıkça yapılan yazılı sınavda 70 puan olarak belirlenen başarı puanı çerçeve yönetmeliğe uygun olarak 60 puana düşürülmüştür.

•Şube müdürlüğüne atamalarda öngörülen yazılı ve sözlü puanın aritmetik ortalama alınması, görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle yükselinebilecek tüm kadrolara getirilmiştir.

•Personelin il içi yer değiştirmelerindeki 3 yıllık görev süresinin hesabında esas alınan 31 Mayıs tarihi 30 Eylül olarak değiştirilerek bu kapsamda yer değiştirecek olan memur hizmetli vb lehine bir düzenleme yapılmıştır.

•Personelin iller arası yer değiştirmelerinde dikkate alınan 5 yıllık görev süresi 3 yıla düşürülmüştür. 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Royal Society 12 ay önce

Amerika'daki rapçiler bildiğini söyle

Misafir Avatar
Adalet 12 ay önce

İsterseniz taşeronlara da müdürlük verin gerçi verirler çünkü kadro verdiler zavallı sözleşmeli ogretmenler ülkenin hamamları yazıklar olsun

Misafir Avatar
Karadeniz 12 ay önce

Liyakata liyakat ama siyasi değil, yazıklar olsun ki artık itiraf edin eğitimi yönetmekte olanlar liyakatsız, beceresiniz şu eğitimi ve yöneticilik düzenlemelerini bu milletin geleceğine yazık, bu kadar uzun süre geçti hala yaz olmadı boz.yazıklar olsun yazıklarrrr.

Misafir Avatar
Acil 12 ay önce

Öğretmenlere rotasyon şart

Misafir Avatar
TATAR 12 ay önce

SİZ HALAAAA ANLAMAMIŞINIZ.
LİYAKAT DİYORSANIZ
1-3YILINI DOLDURMAYAN MÜD YARD. OLMASIN.
2-3 YILI MÜD YARD.OLMAK ÜZERE 6YILINI DOLDURMAYAN MÜD.BAŞ.YARD. OLMASIN.
3-10 YILINI DOLDURMAYAN BUNUN 3 YILI ÖĞRETMENLİK ,3 YILI YARD.,4 YILI BAŞ YARD.
4-15 YILINI DOLDURAN OKUL MÜDÜRLERİ ARASINDAN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI YAPILSIN VE KAZANANLAR EĞİTME ALINSIN.EĞİTİM SONRASINDA SINAV YAPILSINSIN VE ŞARK HİZMETİ ZORUNLU OLSUN.5YILDA BİR YER DEĞİŞTİRSİN.
5-20 YILINI DOLDURAN ŞUBE MÜDÜRLERİNDEN SINAV İLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI YAPILSIN VE YİNE EĞİTİME TABİ TUTULSUN.
6-22 YILINI DOLDURAN İLÇE MÜDÜRLERİNDEN,TEFTİŞ KURULUNA MÜFETTİŞ, İL MÜDÜRLÜĞÜ,DAİRE BAŞKANLIĞI,GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GİBİ ÜNVANLARA SEÇİM YAPILSIN.
7-EN AZ 5 YIL BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATINDA ÇALIŞANLAR ARASINDAN MÜSTEŞAR SEÇİLSİN
7-EN AZ ÜÇ YIL MÜSTEŞARLIK YAPAN BAKAN OLSUN........
ALIN SİZE LİYAKAT, ALIN SİZE SİSTEM, ALIN SİZE EĞİTİMDE KALİTE.SENDİKALARIN VE SİYASETİN ETKİSİNDEN UZAK.....

Misafir Avatar
dd 12 ay önce

hazır el atmışken bakanlık şube müdürlüğü için mahalle bakkallarını da eklemelidir. eğitimden söz ederken eğitimci kökenli olmayanları almamak gerekir...

Misafir Avatar
müdür 12 ay önce

şeflerin şube müdürü olmasını mantıklı bulmuyorum. Eğitime yön verenler belirlenirken kişilerin eğitim camiasının içinden olmasına önem verilmeli. Eğitimci olmalı.

Misafir Avatar
admin 12 ay önce

okul müdürü ilçe mem olamıyor yazıklar olsun .keşke sinsile uygulansa nerde .mud yard olmadan okul mud .okul mud olmadan şube müd şube müd olmadan milli eğitim müdürü sinsilesi uygulanmalı ama nerde bu hakkaniyet

Misafir Avatar
olm 12 ay önce @admin

bari Türkçeyi de öğrensen de söylediğinin bir anlamı olsa. Sen dada Türkçe yi bilmiyorsun kalkmış bir de SİLSİLE den söz ediyorsun.. Olm öğren de gel emi...

Beğenmedim (2)