MEB Görevde Yükselme Sınavları Başlıyor!

MEB Görevde Yükselme Sınavları Başlıyor!

Eğitimlerini tamamlayan ve kariyer yapmak için yıllardır bekleyen eğitim çalışanlarının en büyük taleplerinden olan "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları"nda sona yaklaşılmaktadır.

Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan "Genel Yönetmelik" ile Kurumlar kendi yönetmeliklerini çıkarmak için hazırlıklarını yapmaktadır. Sendikamız Genel Merkez Yöneticileri ile Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratları ile yapılan görüşme sonucunda; Milli Eğitim Bakanlığının "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği"nin hazır olduğu önümüzdeki günlerde yayınlanacağı bildirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı"Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği"nin yayımından sonra En Geç Aralık 2013 tarihine kadar "Görevde Yükselme Sınav Tarihlerinin" açıklanacağı ve Sınavların yapılacağı konusunda prensip kararı almıştır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
semiha darıcı 2 yıl önce

2014 yılında sınav açılması için saygılar .çalışmalar olumlu yönde olup,
barajın 60 olması dileğiyle

Misafir Avatar
sunay doğan 2 yıl önce

ben 2005 yılında yardımcı hizmetli sınavında kendi hakkımla kazandım ama bilgisayarda kopye dediler ben kimseye bakmadım çünkü en önde ben idim ama bana başkası bakıyor o kazandı ben ise başkalarının kurbanı oldum şimdide üniversite okuyorum eğer sınav olursa girerim bilgime inanıyorum yinede o insanı şikayet etmedim ben hakkımı helal etmiyorum Allah ından bulsun diyorum

Misafir Avatar
demet 2 yıl önce

evet engelliler kazanır. bende bir engelliyim %87 7.30 işe giderim 5 tuvalet 5 sınıf 4 idare odası temizler 2 de koridor Allah helalinden versin memnunum çok şükür ama zor. böyle düşünmeniz yanlış. kadrolu bir arkadaş var 8.30 da gelir.sapasağlam adam .yani engellilerle alakası yok.

Misafir Avatar
işi ehline vermek 2 yıl önce

kabiliyet istinat engelli arkadaşlarımız kazanır bu sınavı kazansada kazanmasalarda saat 10 başlayanlar var adamların arkasında büyük abileri var emekli olmayan dedeleri var okul bitirmek önemli değil sertifika önemli değil depremler önemli değil trafik kazaları önemli değil hastalıklar önemli değil

Misafir Avatar
nüfus personeli 2 yıl önce

içişleri bakanlığı nüfus müdürlüklerindeki yardımcı hizmetler personeli de hala görevde yükselme bekliyor. ilgililere duyurulur.

Misafir Avatar
Hasan Ayas 2 yıl önce

bu sınava 3 sefer girdim 3 dede 67 aldım sizce bu normalmi bir de hizmetli değilmi nasıl olsa eşşek gerek yok hakları yok nasıl olsa bence sınavsız olması gerekir

Misafir Avatar
MEB HZİMETLİ ZAVALISI 2 yıl önce

yazık ;
sayın değerli ve kimetli meb çalışanlarımız;
il milli eğitim müdürlüklerine bi bakın ne kadar hizmetli var var olan da masa başında şef/memur vb. gibi zor görevlerde adı üstünde vekalet etmektedirler.ancak hiç bir haktan da yararlanamazlar.vicdanız el veriyormu sahip çıkın hizmetlileride görün artık bir şekil ya gys açın yada sınavsız geçirin. ne eytyetödeneği, ek gösterge ne yeşil pasaport hiç birşey yoktur çümkü hizmetliyiz diye.önemle duyrulur.

Misafir Avatar
şerif şervan 2 yıl önce

diyanet ve bir çok kurum kendi yönetmeliğini çıkarıp, sınav duyurusu yapt. ama bizim meb'in maşAllahı var.hala bekleniyor.........