MEB görevde yükselme sınavı 29 Aralıkta yapılacak

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2013-MEB GYS, 29 Aralık'ta yapılacak. Sınava başvurular, 13-19 Kasım'da ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri aracılığıyla alınacak. Sınava ilişkin genel bilgilere ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılacak.

 

Sınav, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illerinde yapılacak. Başvuran aday sayısının binden daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecek. Sınav, saat 09.30'da başlayacak ve 90 dakika sürecek.

 

MEB, başvuru koşullarını taşıyarak sınava katılmasını uygun gördüğü adayların TC Kimlik Numaralarını, ÖSYM'ye bildirecek. MEB tarafından TC Kimlik Numaraları ÖSYM'ye bildirilen adaylar, sınav ücretini yatırarak, başvurularını yapacak. Sınava başvurular, 13-19 Kasım 2013 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla alınacak.

 

Adaylar 95 lira olan sınav ücretini yatırdıktan sonra, ÖSYM'nin internet adresinden edinecekleri Aday Başvuru Formunu (13 Kasım 2013 tarihinde erişilebilecek) içinde doldurmuş olarak 13-19 Kasım'da ÖSYM Başvuru Merkezlerine şahsen başvuracaklar.

 

Adayların, sınava müracaat etmeden önce MEB tarafından duyurulan başvuru koşullarını dikkatlice incelemeleri, bu koşulları taşıdıkları takdirde sınav ücretini yatırarak, başvuru yapmaları yararlarına olacak.

 

Adaylar sınava, 19 Aralık'ta saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden TC Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı veya / süresi geçerli pasaportu ile kabul edilecek.

 

Anadolu Ajansı

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
aynı yıla iki farklı uygulama 2 yıl önce

ben 9 yıl 6 aylık öğretmenim arkadaşımda o van da ben...? ama o sınava girebiliyor ben alınmadım.neden açıklar mısınız?

Misafir Avatar
SORUN VAR 2 yıl önce

sayın yetkili bazı iller 9 küsür öğretmenlere de onay vermiş. hatta aynı hata izmir,diyarbakır,van ve erzurum gibi iller de de olduğu belirtiliyor.

Misafir Avatar
Fevzi 2 yıl önce

95 tl çok. azaltılmalı

Misafir Avatar
bu nedir? 2 yıl önce

bu sınav ne sınavı ? görevde yükselme derken başöğretmen uzman öğretmen filan mı yoksa?

Misafir Avatar
harun zoroğlu 2 yıl önce

bu ne sınavı ya ne soracaklar..